Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Aparat do fotografi produktowej.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#21 Ppepo

Ppepo
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 22 postów

Napisano 09 styczeń 2020 - 09:21

cooger Sony A6100 + E PZ 16-50mm f/3,5-5,6 OSS za 3400 PLN to dobra oferta ?
  • 0

#22 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7768 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 09 styczeń 2020 - 10:05

Sprawdź na ceneo to się dowiesz :)

• 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7, KG7; Asus: A7M. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#23 Driveby

Driveby
  • Amator

• 50 postów

Napisano 10 styczeń 2020 - 09:19

Przy takim przerobie, może Ci się przydać tethering, czyli podłączenie aparatu do komputera i automatyczne zgrywanie zdjęć (brak żonglowania kartami, od razu widzisz efekt na ekranie). Akurat za ok 3500-3600 chodzi korpus Lumix G90, który obsługuje tą funkcję.

• 0

#24 cybernetix

cybernetix
  • Nowicjusz

• 21 postów

Napisano 25 styczeń 2020 - 13:34

Podzielę się swoimi pomysłami, może coś pomogę.

Na początek wklejam link do swoich fotek, jako przykład co można uzyskać amarorskim zestawem.
Są to zdjęcia które robiłem w celu wystawienia na Allegro.
Link do OneDrive:

Użyty sprzęt:
- Aparat: Canon 600d (w 2013 dałem 1800zł, teraz używka pewnie 700zł)
- Obiektyw: Tamron 17-50 f2.8 (nówka 1300zł)
- Lampa: Yongnuo YN-560 III (nówka 240zł)

Obróbka: tylko ogólna (suwak do ekspozycji, korekta balansu bieli), w darmowym programie Canona, Digital Photo Professional. Żadnej obróbki punktowej typu wycinanie tła. Swoje zdjęcia robiłem na wyciętym "skrawku" tła fotograficznego, położonym na czarnym stole. Więc widać fakturę tła. Jak zrobisz na białym stole i odpowiednio pstrykniesz lampa zewnętrzną, to będziesz mieć prawie idealnie białe tło.

Moje porady co do sprzętu:

Aparat:
No... skoro robicie 20 000 zdjęć miesięcznie, to szybko byście wykończyli migwkę mechaniczną :) Więc to jest dobra porada żeby brać bezlusterkowca z migawką elektroniczną. Nie znam parametrów konkretnych modeli, ale Sony to dobry wybór. Panasonic i Olympus też mają dobre korpusy z migawką elektroniczną - te dwie firmy mają matrycę mikro 4/3, więc mniejszą niż w Sony. Mniejsza matryca to nieco gorsza jakość zdjęć, ale bez tragedii.

Obiektyw: Standardowy z zestawu będzie OK. Jak chcesz nieco taniej to można wyrwać używane obiektywy na allegro w dobrym stanie.
Lepszą jakość ma stałka, np. 50mm lub 35mm da radę do takich fotek.

Lampa: 
Polecam tanie chińskie lampy bez automatyki. Firma Yongnuo tutaj przoduje. Z automatyką jest więcej problemów niż pożytku :) A lampa manualna to znaczy tylko tyle, że musisz wybrać moc błysku: 1, 1/2, 1/4, 1/8 lub 1/16. Ja na ogół błyskam na 1/2 lub 1/4. Generalnie żaden problem zrobić te dwa kliki.

• 1

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych