Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam od jakiegoś czasu mam problem z BSOD'ami, myślałem że update coś zawadził ale przeinstalowałem Winde, i znów wróciło to samo po około tygodniu czasu.


BSOD'y jakie mam to:


irql_not_less_or_equal


clock watchdog timeout 


reference by pointer - pojawił się nowy


 


sprawdzałem komputer memtestem pod ram i gpu niby wszystko okej już brak mi pomysłów od czego to może wywalać, też myślałem że to może być wina lekkiego OC bo mam z 3.4GH'z na 3.6 ale po wyłączeniu OC nadal jest to samo


w załączniku dodaje .dmp bo z nich nic nie rozumiem może ktoś tu bardziej się zna.


BSOD'y występują podczas oglądania netflixa,youtube, bądź pogram trochę w WoT'a to czasem wywali czasem nie.


Dziś np. komputer działa od 11 i nic nie wywaliło a czasami jest tak że przy uruchomieniu od razu mam BSOD


Odpowiem na wszelkie pytania dziękuję za zainteresowanie & szczęśliwego nowego roku default_smile.png


 


.dmp jakie są w załączniku są z dn. wczorajszego


 


Witam od jakiegoś czasu mam problem z BSOD'ami na WIN10, myślałem wcześniej że update WIN10 coś pomieszał ale po formacie nadal mam BSOD'y, czy np. Wczoraj słuchając muzyki na YT, czy oglądając netflixa czy też grając w WoT.


BSOD'y wyskakują pare razy pod rząd i wszystko się jakby normuje na jakiś czas...


BSOD'y jakie mam to:


irql_not_less_or_equal


clock watchdog timeout 


reference by pointer - pojawił się nowy


 


Sprawdziłem komputer memtestem wsio okej, gpumemtestem też okej...


 


dziękuję za zainteresowanie


Szczęśliwego nowego roku ;)


 


CPU: Phenom II X4 965


GPU: MSI GTX 560 TI Twin frozr II 1GB


RAM: Patriot 1333MHz Sector5 CL7 2x2GB


MOBO: M4A89GTD PRO/USB3


PSU: CORSAIR TX650W


 


GPU DRIVER: nVidia 391.35


 


.DMP Google Drive Link:


https://drive.google.com/drive/folders/17IXRMhP6Fv6kQffdqmw_YOYEQ3b-KDMC?usp=sharing


Link to post
Share on other sites

Miałem to samo i też długo walczyłem najprościej format i na nowo system.

BSOD wyskakiwal mi zawsze jak zainstalowałem stery od grafy albo zrobiła się aktualizacja win10. Później miałem 3 miechy spokoju do momentu upgrade biosu i znowu na penku miałem 1903 i po instalacji spokój nie instaluje 1909 bo jestem pewien że mój monitor zrobi się niebieski. To nie jest wina sprzętu tylko niestabilnego Windowsa 10 przewertowalem fora artykuły aż wpadłem na jeden odnośnie Microsoftu i tam napisali że oni dają ciała

 

Kruchy

 

 

Link to post
Share on other sites

Miałem to samo i też długo walczyłem najprościej format i na nowo system. BSOD wyskakiwal mi zawsze jak zainstalowałem stery od grafy albo zrobiła się aktualizacja win10. Później miałem 3 miechy spokoju do momentu upgrade biosu i znowu na penku miałem 1903 i po instalacji spokój nie instaluje 1909 bo jestem pewien że mój monitor zrobi się niebieski. To nie jest wina sprzętu tylko niestabilnego Windowsa 10 przewertowalem fora artykuły aż wpadłem na jeden odnośnie Microsoftu i tam napisali że oni dają ciała Kruchy

 

No to jest lekka muka

 

W10 PRO 1903 / 18362.30

 

btw. patrzę na te logi BSODów to powodem jest:

ntkrnlmp.exe - się powtarza parę razy

volmgr.sys

dxgmms2.sys

 Npfs.SYS

netr28ux.sys

 

myślę wrzucić 1809...

Edytowane przez Agrafek
Link to post
Share on other sites

Jeżeli po instalacji czystego systemu problemy dalej występują, a z plików dmp. wynika, że BSOD jest za każdym razem spowodowany przez inne sterowniki, które mają problem z dostępem do pamięci to przeprowadź test RAM programem MemTest 86 (poradnik w sieci). Jak RAM będzie w porządku to postaw jeszcze raz system, zainstaluj sterowniki z Windows Update i na tak skonfigurowanym systemie sprawdź czy będziesz miał BSOD- y.

Link to post
Share on other sites

MemTest86 nie wykazał żadnych błędów sprawdzałem też kiedy BSOD'y zaczęły występować to pierwsze co mi przyszło do głowy po googlowaniu IRQL oraz CLOCK_WATCHDOG że niby coś z ramem ale MemTest pokazał że jest okej więc chyba jest okej.

na innym forum doradzono mi bym zrobił update do windy 1909 więc zrobiłem póki co czekam na efekt jaki będzie, myślę nad postawieniem 1809 bo z tego co wyczytałem jest to dość stabilny Win, no nic pozostaje czekać... jeżeli się coś sypnie zastosuję się do Twoich rad a z tego co napisałeś to właśnie googlowałem te błędy z .dmp i właśnie coś jest nie tego ze sterami niby większość ludzi ma problem przez adapter wifi, czasem też mam tak że właśnie samo mi wywala z USB adapter WiFi i nawet podpięcie go ponownie nie wyszukuję adaptera dopiero gdy podepne pod USB 3.0 to go znajduje...
Dzięki za zainteresowanie oraz chęć pomocy pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites

Masz możliwość połączenia kablowego z internetem? Jeżeli tak to odinstaluj sterownik adaptera z poziomu Menedżera urządzeń z wyborem opcji Usuń oprogramowanie sterownika. Wysuń adapter i uruchom PC ponownie z połączeniem kablowym. Sprawdź w zainstalowanych programach czy jest oprogramowanie od Gembird - jest to odinstaluj. Wsuń adapter i sprawdź czy system wyszuka sterownik adaptera. Jeżeli zainstaluje to sprawdź działanie systemu i karty sieciowej bez instalacji oprogramowania od Gembird.

Link to post
Share on other sites

Masz możliwość połączenia kablowego z internetem? Jeżeli tak to odinstaluj sterownik adaptera z poziomu Menedżera urządzeń z wyborem opcji Usuń oprogramowanie sterownika. Wysuń adapter i uruchom PC ponownie z połączeniem kablowym. Sprawdź w zainstalowanych programach czy jest oprogramowanie od Gembird - jest to odinstaluj. Wsuń adapter i sprawdź czy system wyszuka sterownik adaptera. Jeżeli zainstaluje to sprawdź działanie systemu i karty sieciowej bez instalacji oprogramowania od Gembird.

No wiadomo że na kablu jest lepsza przepustowość łącza i gdybym miał taką opcje to bym dawno tak zrobił ale niestety nie mam jak podłączyć kabla LAN do Karty sieciowej ponieważ go nie mam a nawet gdybym miał musiałby leżeć luzem co jest nie możliwe przez dzieciaki :P Stąd rozwiązanie adaptera.

Co do usunięcia sterowników to mam problem bo też o tym myślałem ale nie wiem co stąd wywalić załącze Ci SCR

3c4daa8718d95cb50ff3cf9bc0f772cb.png

Link to post
Share on other sites

Kabel potrzebny tylko na czas przeinstalowania sterownika przez system, bo nie spodziewam się czy Windows 10 ma w zasobach systemowych sterownik do karty sieciowej LAN. Na screenie masz do odinstalowania pierwszą od góry 802.11n USB Wireless LAN Card. Pokaż jeszcze szczegóły tego sterownika czy mają podpis cyfrowy.

Link to post
Share on other sites

Co do kabla nie posiadam takiego w domu ani nie mam skąd załatwić na daną chwilę bo potrzebował bym około 20m~

ac710be68b8f80fc8177ec41cf612c89.png

Tylko ten jeden jest "Nieznany"

Zostaje jeszcze ewentualność tatheringu poprzez USB.

 

PS. Po usunięciu sterownika, uruchomieniu komputera ponownie nagle sam znajduje sterownik ten który jest w/w.

wygląda to tak:

5bd6db0a5933282b6cbbce741dbb3804.png

Edytowane przez Agrafek
Link to post
Share on other sites

W porządku zostawię jak jest i poczekam 2-3 dni może szybciej na BSOD'a bo czasami jest tak że działa cały dzień bez a na drugi dzień sypię z 5-9 pod rząd i nagle jest stabilnie.

Dziękuję za zainteresowanie oraz poświęcony czas ;)
Wszystkiego dobrego w nowym roku.

Edytowane przez Agrafek
Link to post
Share on other sites

Coś może być na rzeczy z tą kartą wifi bo miałem podobne problemy z adapterem bluetooth, bodajże savio więc producenta z podobnej półki co gembird. Niestety rozwiązania nie chciało mi się do tej pory poszukać, po prostu przestałem go używać i od tamtej pory ani jednego BSa

Link to post
Share on other sites

Coś może być na rzeczy z tą kartą wifi bo miałem podobne problemy z adapterem bluetooth, bodajże savio więc producenta z podobnej półki co gembird. Niestety rozwiązania nie chciało mi się do tej pory poszukać, po prostu przestałem go używać i od tamtej pory ani jednego BSa

Kurde bo osobiście nie używałem komputera ok. 4 MC, kobieta używała go do netflixa bądź youtube, gdy zrobiła przemeblowanie akurat go nie podłączyła bo się boi cokolwiek ruszać no i podłączyłem komputer i nagle zaczęły się BSOD'y, nie wiem czemu wcześniej wszystko hulało a teraz nagle są takie akcję póki co dziś ani 1 BSOD mam nadzieję że tak zostanie chociaż kiedy MUSZĘ użyć komputera to on wtedy sypie mi BSOD'y taki śmieszek.

Zobaczymy czy ta karta jest problemowa postaram się pociągnąć z 2-3 dni najwyżej bez niej jak BSOD wywali ale czytałem właśnie że jest ten adapter trochę problemowy, bardziej chodzi o sterowniki...

No najwyżej jak jest problem w tym adapterze to pół biedy kupić nowy bo i tak o tym myślałem z powodu takiego że gdy ściągam coś co ma załóżmy 30/40GB to wywala mi USB i muszę resetować komputer by załapał ponownie adapter w gnieździe...

Jest to dość irytujące bo czasami potrafi się ściągnąć 8GB i automatycznie wywala USB :/ 

Dodam że miałem jeszcze z 3-4 BSOD'y i teraz przestało ale zdziwiło mnie to czemu jak minimalizuję grę to wszystko jest zmulone i znalazłem powód

 

f66e2a5f641738a07fd2ba7cb06963db.png

 

Ma ktoś jakiś pomysł jak odblokować cały RAM?

Link to post
Share on other sites

Ze screena z systemu widzi 4GB RAM tylko rezerwuje sprzętowo 2 GB. Do konfiguracji Dual Channel moduły powinny być w slotach A1 i B1 lub A2 i B2. Pokaż screen z CPU-z zakładka Memory. Możesz jeszcze zresetować bios zworką na płycie gł.

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Resetowanie przez CLRTC nie wypaliło bo komputer nie bootuje do BIOS'u podejrzewam że padła mi bateria na MOBO temu tak jest?
Ale zresetowałem właśnie wyjmując i wkładając baterie i nadal jest to samo poniżej SCR z CPU-Z

 

dc4405e116aed06291d0829d8121beea.png

 

Właśnie jak mam na Dual Channel mając na A1 i B1 to jest jak jest teraz, czyli 2GB zarezerwowanej.

Gdy mam A1 i A2 no to nie ma żadnej pamięci zarezerwowanej i mam 4GB :/

Link to post
Share on other sites

Ten screen jest z układu A1 i B1 czy A1 i A2? Sprawdź zachowanie w slotach A2 i B2. Jeżeli będzie tak samo to prawdopodobnie problem leży po stronie CPU, usterka kontrolera RAM. Jak będzie poprawnie to problem z płytą, konkretnie ze slotem A1 lub B1.

Jest na A1/B1 na A2/B2 jest to samo

Czyli jak problem po CPU bądź tego kontrolera RAM to rozumiem że MOBO do wymiany i te całe BSOD'y były też przez to, tak?

Link to post
Share on other sites

Nie bądź kontrolera RAM bo ten kontroler jest w CPU. Jeżeli w obydwu slotach jest ten sam objaw to winny może być CPU. Pozostaje weryfikacja winowajcy przez podmianę CPU. Uruchom jeszcze MemTest dla każdej kości RAM osobno i w każdym slocie, może wyjdzie jakiś błąd.

Edytowane przez lonialomax
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie bądź kontrolera RAM bo ten kontroler jest w CPU. Jeżeli w obydwu slotach jest ten sam objaw to winny może być CPU. Pozostaje weryfikacja winowajcy przez podmianę CPU. Uruchom jeszcze MemTest dla każdej kości RAM osobno i w każdym slocie, może wyjdzie jakiś błąd.

Witam ponownie pomocniku :D

Słuchaj wykonałem MemTest 2x na A1 2x na A2 na obu kościach wszystko jest bez błędów na B1 oraz B2 komputer w ogóle nie bootuje, tzn uruchamia się jest czarny ekran i tylko tyle wszystko się odpala procek wiatraki itd, lecz nic nie idzie do przodu, co może być tego powodem?

Nie mogę zrobić testu kości na B1/B2 bo nawet nie wchodzi mi w BIOS...

 

Wpisałem ten problem w google niby to coś z pinami od CPU ale czekam na Twoją odpowiedź jakie kroki robić dalej :)

 

 

@edit

 

Kur*a zgłupiałem, pobawiłem się w te piny tam jeden był deliiiiikatnie pod skosem...

Też CPU miał mało pasty termo więc dałem mu kropelkę

Dla testu włożyłem w B1 Kość jedną i próbuję odpalić komputer, patrzę się uruchomił :o

Podpiąłem dwie kości pod A1 i B1 o dziwo teraz Win pokazuje normlanie 4GB ram, czyżby je**ne piny były powodem BSOD'u?

Czy to jeszcze nie problem solved?..

TYLKO JAK PIN SAM Z SIEBIE MÓGŁ SIĘ WYGIĄĆ? :D

 

b0abb61114b79256410eda10b64f5cee.png

Edytowane przez Agrafek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...