Skocz do zawartości

Podpinanie urządzeń do Samsunga TV i problemy z klatkami


Recommended Posts

Witajcie, mam Samsung EU55 Nu8042 i nie był on strojony w żaden sposób, jest taki, jaki przyszedł.

 

Chodzi mi o liczne przypadki bo podejrzewam,żę chodzi o jakąś jedną rzecz.

 

Jakiś czas temu jak miałem shielda 2017 podpiętego po hdmi do tv i oglądałem netflixa czy yt to był problem z klatkowaniem ale internet skierował mnie na to,że to auto refresh rate problem. odpuściłem.

 

Wczoraj podpiąłem mojego Thinkpada x230 (i5 3gen pełny, ssd, w10 pro, 2x4 RAM, integra) przejściówką mini display port (delock) do hdmi i to hdmi to ww. telewizora.

Był to plik ok 1GB w formacie .mkv hd ready. - było klatkowanie

mam k lite mega codec pack + media player classic + VLC player - obydwa programy tną.

 

Podejrzewam,że jest jakaś funkcja w TV włączona , która to powoduje - gdzie szukać rozwiązania?

 

ew. kwestia jakiegoś sterownika w Windows 10 na lapku?

 

Laptop najnowszy nie jest ale full hd to on w lewo w prawo powienien odtwarzać.

Link to post
Share on other sites

Zacinanie jest wynikiem dziania jednocześnie dwóch ekranów(klonowania). W trybie pojedynczego ekranu ten efekt nie powinien występować. Problem jest też taki że TV ma ma rozdzielczość 4K a monitor laptopa już nie, skalowanie do rozdzielczości 4k powoduje że sprzęt nie wyrabia. Można ten problem rozwiązać ale wymaga to konfiguracji odtwarzacza video. Jest też inne alternatywne rozwiązanie, mianowicie serwer DLNA. Instalujesz program np. Jriver Media Center w którym można stworzyć własny serwer i udostępniasz filmy, seriale, muzykę itd. w swojej domowej sieci. Nie musisz łączyć laptopa z TV żadnym kablem z wyjątkiem połączenia do Internetu obu urządzeń. Wszystkie multimedia TV odtwarza przez sieć. Na laptopie można w tym czasie normalnie pracować a filmy są odtwarzane z dysku laptopa jak seriale z Netfilxa. Korzystam z takiego rozwiązania już dłuższy czas i sprawdza się znakomicie. Program JMC jest niestety płatny ale są też inne podobne bezpłatne rozwiązania.  

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Program Jriver Media Center jest również odtwarzaczem multimedialnym(kombajn), który odtwarza większość znanych formatów. O udostępnione pliki nie musisz się martwić bo odtwarzaniem zajmuje się to urządzenie na które jest aktualnie przesyłany dany plik np. TV.  Ważne tylko by połączenie sieciowe było stabilne. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...