Skocz do zawartości

Zestaw za 7k - porady i sugestie


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

Cześć, postanowiłem sobie złożyć kompa na kilka lat. Nie jestem ekspertem, mam wrażenie że jestem na bierząco z technologiami, natomiast nie jestem z zawodu informatykiem, także nie znam sie na hardwarze tak dokładnie.

Złożyłem sobie dzisiaj taki zestaw; https://www.morele.net/inventory/info/49007d16/

Czy czegoś mi tu brakuje? Dodam że klawiature, myszkę, monitor, słuchawki i inne peryferia raczej mam. Może macie jakieś sugestie co do tych komponentów? Może warto poczekać miesiąc bo ceny spadną? Proszę o opinię, pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

I7 9700 w cenie niemalże 9700K, nieopłacalny RAM, kompletnie nieopłacalny SSD gdzie taniej masz 1TB SSD na NVMe, GPU z kiepskim chłodzeniem i w tej kwocie są lepsze modele RTX 2070S jak GB Gaming OC. W cenie Supremo masz lepszego jakościowo Seasonica z 10 letnią gwarancją. Obudowa również budżetowa jaki na PC za 7000zł.

 

 

Brakuje coolera, BOX na i7 9700 - to nie będzie dobrze działać.

Do czego potrzebujesz 32GB RAM, co tu będzie robione poza graniem?

Jaki masz konkretnie monitor, model?

 

Sens zakupu i7 9700 żadna na tle Ryzena 3700X gdzie masz dodatkowe wątki i wydajność w grach ciut niższa.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Właściwie nic nie będzie robione, poza normalnym użytkowaniem typu internet, filmy. Chodzi mi tylko o to abym nie musiał tego komputera za lat 4-5 ulepszać, bo zabraknie ramu itp. Z tego co mi wiadomo gry ze skomplikowaną fizyką korzystają czasami z procesora, ale być może jestem w błędzie. Mój monitor to Samsung SE330.

Mogę w takim razie poprosić o konkretniejsze sugestie w sprawie RAM'u i coolera? Dodatkowo pomyślałem o dysku SSD na złączu PCI Express x4, także pewnie płytę główną też wybiorę tak aby miała taki slot. A co do procesora to chyba wolałbym pozostać przy intelu. Jeżeli chodzi o grafikę to po prostu inny model tego samego RTX'a byłby w porządku? Jeżeli masz czas, prosiłbym o jakiś zestaw, który według Ciebie byłby wydajny jeśli chodzi o gry i w uczciwej cenie. 

EDIT: W linku zmieniłem konfigurację sugerując się twoimi zaleceniami, proszę o dalsze sugestie :)
 

Edytowane przez liczkos
Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem po co zakładałeś ten temat, kupiłeś gorszy PSU niż ten który poleciłem, kijowy SSD z dropami wydajności, MOBO z gorszą sekcją, wolniejszy RAM. gorsze chłodzenie, ponad 400zł za tę samą obudowę ze szkłem, no no.

 

 

 

Z tym, że cena grafy to 2372 zł ze względu na promocję.

Prawdopodobnie z n-tego zwrotu.

 

Jeszcze za montaż Cię skasowali 80zł, brawo Ty.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem po co zakładałeś ten temat, kupiłeś gorszy PSU niż ten który poleciłem, kijowy SSD z dropami wydajności, MOBO z gorszą sekcją, wolniejszy RAM. gorsze chłodzenie, ponad 400zł za tę samą obudowę ze szkłem, no no.

 

 

 

Prawdopodobnie z n-tego zwrotu.

 

Jeszcze za montaż Cię skasowali 80zł, brawo Ty.

Ok boomer.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...