Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Zestaw za 7k - porady i sugestie

zestaw sugestie opinie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 liczkos

liczkos
  • Nowicjusz

• 6 postów

Napisano 29 grudzień 2019 - 10:37

Cześć, postanowiłem sobie złożyć kompa na kilka lat. Nie jestem ekspertem, mam wrażenie że jestem na bierząco z technologiami, natomiast nie jestem z zawodu informatykiem, także nie znam sie na hardwarze tak dokładnie.

Złożyłem sobie dzisiaj taki zestaw; https://www.morele.n.../info/49007d16/

Czy czegoś mi tu brakuje? Dodam że klawiature, myszkę, monitor, słuchawki i inne peryferia raczej mam. Może macie jakieś sugestie co do tych komponentów? Może warto poczekać miesiąc bo ceny spadną? Proszę o opinię, pozdrawiam!

• 0

#2 3ndurek

3ndurek
  • Maniak

• 9515 postów

Napisano 29 grudzień 2019 - 14:44

I7 9700 w cenie niemalże 9700K, nieopłacalny RAM, kompletnie nieopłacalny SSD gdzie taniej masz 1TB SSD na NVMe, GPU z kiepskim chłodzeniem i w tej kwocie są lepsze modele RTX 2070S jak GB Gaming OC. W cenie Supremo masz lepszego jakościowo Seasonica z 10 letnią gwarancją. Obudowa również budżetowa jaki na PC za 7000zł.

Brakuje coolera, BOX na i7 9700 - to nie będzie dobrze działać.

Do czego potrzebujesz 32GB RAM, co tu będzie robione poza graniem?

Jaki masz konkretnie monitor, model?

Sens zakupu i7 9700 żadna na tle Ryzena 3700X gdzie masz dodatkowe wątki i wydajność w grach ciut niższa.

• 1

#3 liczkos

liczkos
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 6 postów

Napisano 29 grudzień 2019 - 15:31

Właściwie nic nie będzie robione, poza normalnym użytkowaniem typu internet, filmy. Chodzi mi tylko o to abym nie musiał tego komputera za lat 4-5 ulepszać, bo zabraknie ramu itp. Z tego co mi wiadomo gry ze skomplikowaną fizyką korzystają czasami z procesora, ale być może jestem w błędzie. Mój monitor to Samsung SE330.

Mogę w takim razie poprosić o konkretniejsze sugestie w sprawie RAM'u i coolera? Dodatkowo pomyślałem o dysku SSD na złączu PCI Express x4, także pewnie płytę główną też wybiorę tak aby miała taki slot. A co do procesora to chyba wolałbym pozostać przy intelu. Jeżeli chodzi o grafikę to po prostu inny model tego samego RTX'a byłby w porządku? Jeżeli masz czas, prosiłbym o jakiś zestaw, który według Ciebie byłby wydajny jeśli chodzi o gry i w uczciwej cenie. 

EDIT: W linku zmieniłem konfigurację sugerując się twoimi zaleceniami, proszę o dalsze sugestie :)

Użytkownik liczkos edytował ten post 29 grudzień 2019 - 18:20

• 0

#4 kajtek.

kajtek.
  • yyyyyyyy ?

• 32652 postów

Napisano 29 grudzień 2019 - 19:23   Najlepsza odpowiedź

Zestaw na lata https://proline.pl/koszyk/f17ee08a
  • 1

#5 liczkos

liczkos
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 6 postów

Napisano 29 grudzień 2019 - 23:01

Dziękuję bardzo za sugestie! Po konsultacji ze znajomym i dzieki koledze "kajtek." udało się sklecić jakiś sensowny zestaw. Pozdrawiam, temat do zamknięcia :)

• 0

#6 3ndurek

3ndurek
  • Maniak

• 9515 postów

Napisano 29 grudzień 2019 - 23:05

Na czym stanęło?

• 0

#7 liczkos

liczkos
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 6 postów

Napisano 30 grudzień 2019 - 12:15

Na czym stanęło?

Finalnie zamówiłem taki zestaw: 

https://www.morele.n...redirect/601497

Z tym, że cena grafy to 2372 zł ze względu na promocję. Mam nadzieję, że zakup oceniacie jako udany :). Jeszcze raz dzięki bardzo za pomoc i sugestie.

• 0

#8 3ndurek

3ndurek
  • Maniak

• 9515 postów

Napisano 30 grudzień 2019 - 22:52

Nie rozumiem po co zakładałeś ten temat, kupiłeś gorszy PSU niż ten który poleciłem, kijowy SSD z dropami wydajności, MOBO z gorszą sekcją, wolniejszy RAM. gorsze chłodzenie, ponad 400zł za tę samą obudowę ze szkłem, no no.

Z tym, że cena grafy to 2372 zł ze względu na promocję.

Prawdopodobnie z n-tego zwrotu.

Jeszcze za montaż Cię skasowali 80zł, brawo Ty.

• 1

#9 liczkos

liczkos
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 6 postów

Napisano 31 grudzień 2019 - 16:10

Nie rozumiem po co zakładałeś ten temat, kupiłeś gorszy PSU niż ten który poleciłem, kijowy SSD z dropami wydajności, MOBO z gorszą sekcją, wolniejszy RAM. gorsze chłodzenie, ponad 400zł za tę samą obudowę ze szkłem, no no.

Prawdopodobnie z n-tego zwrotu.

Jeszcze za montaż Cię skasowali 80zł, brawo Ty.

Ok boomer.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zestaw, sugestie, opinie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych