Skocz do zawartości

GTA IV max detale zaraz po premierze?


Recommended Posts

Witam wszystkich, bardzo ciekawi mnie jakiego peceta wymagała ta gra aby działać na najwyższych ustawieniach graficznych te dziesięć lat temu. Jeśli ktoś wie lub sam posiadał taki sprzęt, jestem bardzo ciekawy jak to wyglądało. Sam posiadam teraz całkiem dobra maszynkę (i7 4770, GTX950) a gra przy 60% GPU i CPU dławi się do 40 FPS z niewytłumaczalnych przyczyn.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Przejrzyj sobie YouTube'a i poczytaj o commandlines. GTA IV jest grą skopaną od początku, patche 1040 i 1070 (chyba tak się zwały) poprawiły trochę sytuację, ale nie jest idealnie.

Dlatego pooglądaj o ww. komendach i zastosuj u siebie. Pomagają, ale tak jak z patchami, nie będzie to sytuacja idealna

Link to post
Share on other sites

Myślę że RAM nie był problemem, bo mam go 16GB. Problem udało się zażegnać pół na pół, otóż gra ma ograniczone pobieranie RAMu do 2GB, co można zmienić na większa ilość w pliku „stream.ini”. Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ta gra wymaga szybkiego rdzenia. Jedynie najnowsze Intele wyżyłowane na te 5GHz jako tako sobie radzą z tą grą na maksymalnych ustawieniach, a też chyba na nich zdarzają się spadki z 60 klatek do 55 o ile pamiętam.

Link to post
Share on other sites

GTA IV mam cały czas w bibliotece Steam i na żadnej z posiadanych przeze mnie konfiguracji nie pracowała zadawalająca

 

W dzień premiery na laptopie z C2D 2,0GHz i gtx 9600m - tragednia ledwo co na minimalnych działała

2 lata później na Phenom 2 955 + GTX 470 - spadki do 30 klatek

4 lata później - I5 4670k + 780Ti - spadki do 45 fps

6 lat później - i7 4790k + GTX 980 - podobnie

 

Na obecnej konfiguracji też działa słabo (z tym że w rozdzielczości 4K). A szkoda bo to genialna gra - jedna z moich ulubionych odsłon serii.

Edytowane przez joker5513
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

U mnie na PC ze stopki jest miejscami 40 fps. Ta gra po pierwsze była portem z konsol i miała chodzić w 30 fps, i wtedy gdy gra miała premiere to graczom PCtowym 30 fps wystarczało do pełni szczęścia także na każdym solidnym sprzęcie z epoki dało się grać w wysokich w 30 klatkach. Jak ktoś chciał miec 60 fps to miał problem bo się nie dało

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...