Skocz do zawartości

win 7 vs win 10


Recommended Posts

Siemanko mam pytanko ? który Windows wybrać do tego komputera zastanawiam się nad windowsem 7 64bit lub win 10 64bit 

 

Procesor: Intel Pentium G4560, 3.5GHz

Karta Graficzna:Asus GeForce GTX 1050 Dual OC V2 2GB GDDR5 
Płyta główna:ASRock H110M DVS R3.0
Zasilacz:XFX Core PRO 450W 
Pamieć RAM: Patriot Viper Elite, DDR4, 8 GB,2400MHz CL15
Dysk: Dysk Toshiba P300
Obudowa: Obudowa SilentiumPC Brutus M10

Link to post
Share on other sites

Głównym minusem W7 to w zasadzie brak wsparcia bo nawet dodatkowe wsparcie wygasa już niedługo:

 

Windows 8.1 - 10 stycznia 2023 r.

Windows 7 SP114 stycznia 2020 r.

 

ale wielu użytkowników nadal siedzi na nim i pewnie jeszcze długo posiedzi. Mimo wszystko rozsądniejszym wyborem byłby w Twoim przypadku W10 ale nikt Ci nie zabroni kupić i zainstalować W7 (a potem np. skorzystać z narzędzia Microsoftu, które pomoże Ci aktywować W10 bo statystyki muszą się zgadzać 8-)).

Edytowane przez RalfNwn
Link to post
Share on other sites

Kompa masz chyba nawet nowszego jak windows 7 więc nie widzę żadnego problemu. A dysk SSD to w dzisiejszych już starych czasach tej technologi to konieczność. Bez tego ani róż, a tak wogóle to ludzie kupują jeszcze mechaniczne HDD ? A co do kompa to nie wypas taki podstawowy co uciągnie lepiej windowsa 10 niż ma się męczyć na 7-ce.

Edytowane przez majster klepka
Link to post
Share on other sites

Windows 10... Nie posiadam tego systemu, natomiast przed przesiadką powstrzymują mnie informacje znalezione w internecie. Prawdziwe? Nie wiem. Jednak kafelki są zwyczajnie odpychające. Przerażają mnie reklamy wyświetlane w menu Start oraz kolejne aktualizacje, które nieraz bardziej psują, niż naprawiają system. Jak to wygląda naprawdę?

 

^^

Link to post
Share on other sites

Najlepiej siedziec na Windows 7 dopoki bedzie wsparcie dla wiekszosci programow - wiadomo z czasem trzeba bedzie sie przesiasc na 10 tak samo jak bylo to z wczesniejszymi systemami Microsoftu.

Jak masz w miare nowy sprzet to instaluj od razu 10 - w dodatku w niektorych przypadkach sa problemy z 7 na nowszym sprzecie (brak kompatybilnosci podzespolow).

Nie mam zamiaru co kilka tygodni robic formatu dysku z powodu aktualizacji, ktore jak kolega wyzej napisal powoduja jakies problemy z systemem.Byc moze cos sie ostatnio zmienilo w tej kwestii.

I oczywiscie obojetnie czy zainstalowany Windows 7 czy 10 to zakup dysku SSD na system obowiazkowy :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

@@Skaza, Nie posiadasz tego systemu a się wypowiadasz i do tego bzdury piszesz. Nic z tych rzeczy o czym napisałeś nie ma miejsca. Posiadam dziesiątkę od początku istnienia.

Może tak długo nie mam jak ty, ale kolega rzeczywiście głupoty gada. Ja kafelków u siebie już długo nie widziałem bo nie mam potrzeby tam wchodzić (no i nie są tak duże jak w win8) . Wpisuje tylko nazwę programu który chcę uruchomić i nie muszę szukać. Reklam też nie zauważyłem.

Win10 to taki win 7 wygodniejszy w obsłudze, przynajmniej dla mnie.

Edytowane przez jakub1t
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak komuś przeszkadzają kafelki można wyłączyć, pojawiają się tylko jak kliknie się start z logo Windows a przede wszystkim nie wygląda to tak jak w win 8. Windows 10 jest coraz lepszy i to mi się podoba. Jest jeszcze wiele fajnych dystrybucji Linux można się przerzucić.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...