Skocz do zawartości

Czy da się coś z tym pacjentem zrobić ? ( RX 570 )


Recommended Posts

Witam,

Mam problem z kartą graficzną RX 570 armor 8gb oc, chciałbym wykonać jakiś drobny undervolting, czy coś co by pomogło zmniejszyć prędkość wentylatorów gdyż sięgają one czasami 3200 rpm przy czym karta graficzną słychać w całym mieszkaniu np. w PUBG, oraz w miare możliwości ustabilizować zegary karty graficznej, wielokrotnie próbowałem samemu coś poradzić z poradnikami które zobaczyłem na youtube aczkolwiek bez większych rezultatów, poniżej zamieszczam specyfikacje komputera w razie jak by były potrzebne

AMD Ryzen 5 1600X 4 GHz

ASRock AB350M-HDV

Ballistix Sport LT, DDR4, 2 x 4 GB,2666MHz
MSI Radeon RX 570 8GB ARMOR OC 8GB GDDR5

Toshiba 1TB 7200obr. 64MB P300 OEM
Zasilacz SilentiumPC Vero L2 500W

SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black
Windows 10 Home PL 64bit

 

Z góry dziękuje za odpowiedź oraz pozdrawiam

 

Link to post
Share on other sites

Zacznij od podania info odnośnie temperatur. Jakie są w spoczynku i pod obciązeniem. Ta prędkość wentylatorów to przy jakim wskazaniu temperatury? Czy obudowa ma standardowe chłodzenie czy dokładałeś jakieś? Czy jest to samo jak obudowa jest otwarta?

W spoczynku 30 stopni, podczas obciążenia jak wyżej napisałem w PUBG są 74 stopnie na karcie graficznej oraz 3200 obrotów, w obudowie posiadam standardowe chłodzenie czyli 2 wiatraki na przodzie jeden z tyłu, obudowa otwarta w gre niestety nie wchodzi z powodu posiadania 3 kotów w domu 

Link to post
Share on other sites

74 stopnie to nie dramat ale problemem są pedzace na 3200 rpm wiatraki. Rozumiem że tak od początku nie było? Na moje to sprawdź hwinfo najlepiej co się dzieje z prędkością wiatraków jak wpadają na te 3200 obrotów. Obstawiam że ta prędkość odpalaja po osiągnięciu jakiejś temperatury i pytanie czy w hwinfo czy GPU-z okazują te prędkości poprawnie (zwróć uwagę na wartości procentowe prędkości maksymalnej). Możesz spróbować zainstalować kartę ponownie w slocie ale jeśli nagle zaczęła takie cuda to obstawiam że jest walnieta. Miałem tak z nVidia i moja przy 75 st odplala wiatraki na 3400 obrotów. Skończyło się na RMA.

Edytowane przez mozonek
Link to post
Share on other sites

74 stopnie to nie dramat ale problemem są pedzace na 3200 rpm wiatraki. Rozumiem że tak od początku nie było? Na moje to sprawdź hwinfo najlepiej co się dzieje z prędkością wiatraków jak wpadają na te mykfcexperience 3200 obrotów. Obstawiam że ta prędkość odpalaja po osiągnięciu jakiejś temperatury i pytanie czy w hwinfo czy GPU-z okazują te prędkości poprawnie (zwróć uwagę na wartości procentowe prędkości maksymalnej). Możesz spróbować zainstalować kartę ponownie w slocie ale jeśli nagle zaczęła takie cuda to obstawiam że jest walnieta. Miałem tak z nVidia i moja przy 75 st odplala wiatraki na 3400 obrotów. Skończyło się na RMA.

 

I wrote in PUBG there are 74 degrees on the graphics card and 3200 revolutions, in the housing I have a standard cooling, i.e. 2 fans on the front, one in the back, the housing open in the game, unfortunately, does not enter because of having 3 cats at home 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...