Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, zwracam się do was z prośbą chciałbym "ulepszyć" mój komputer, który jest już dość przestarzały. Gram w podstawowe gry t.j. LoL czy CS:GO, raczej nie szarpię się na nowe tytuły, ale fajnie byłoby przejść płynnie wiedźmina 3 itp. . Aktualnie mój zestaw wygląda tak:

 

Intel Core i5 2400 @ 3.10GHz

 

NVIDIA GeForce GTX 750 Ti (MSI) 2047MB 

 

8,00GB Dual-Channel DDR3 @ 665MHz

 

SSD 256GB (na sacie)

 

oraz płyta główna, która jest tak stara, że żaden program jej nie wykrywa ale brakuje jej podstawowych złącz takich jak USB 3.1 wiem o niej tylko tyle (Manufacturer: LENOVO, Version: 9HKT47AUS)

 

mój budżet wynosi około 1000zł. jednak w zależności może on się trochę powiększyć. Części mogą być używane, aby wyszło taniej.

Czy rozpatrywać wymianę motherboard+procesor+RAM czy może karta graficzna? Jeśli tak to na jaki sprzęt? Czy może lepiej jeszcze pozbierać gotówki? Chcę przyspieszyć pracę komputera, aby dało się np: stremować grę, pracować w kilku programach na raz. 

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam Ixen.

Link to post
Share on other sites

Jedyne, co możesz zrobić w oparciu o obecną płytę, to kupić:

* i7-2600 / Xeon E3-1270

* grafikę klasy gtx 1650 Super

 

Generalnie da się na tym pograć nawet w nowsze tytuły w średnich ustawieniach @ 1080p ale tak naprawdę pakować jakiekolwiek pieniądze w tak starą platformę moim zdaniem nie ma sensu.

 

Za 1000 PLN kupujesz nowe graty pod AM4 (R5 1600, Gigabyte B450m DS3H, 2x8 GB DDR4), sprzedajesz starą platformę i jak dozbierasz na takiego 1650S to jesteś w domu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jedyne, co możesz zrobić w oparciu o obecną płytę, to kupić:

* i7-2600 / Xeon E3-1270

* grafikę klasy gtx 1650 Super

 

Generalnie da się na tym pograć nawet w nowsze tytuły w średnich ustawieniach @ 1080p ale tak naprawdę pakować jakiekolwiek pieniądze w tak starą platformę moim zdaniem nie ma sensu.

 

Za 1000 PLN kupujesz nowe graty pod AM4 (R5 1600, Gigabyte B450m DS3H, 2x8 GB DDR4), sprzedajesz starą platformę i jak dozbierasz na takiego 1650S to jesteś w domu.

Nie lepiej kupić jakąś lepszą płytę główną i trochę dopłacić, a kiedy(już po wymianie karty graficznej) wymienić również procesor na szybszą jednostkę?

W dodatku jak duża jest różnica w ramie miedzy np. 3200 a 4000?(oczywiście biorąc pod uwagę płytę, która takową obsługuje). Opłaca się dopłacać?

Poza tym w sumie to jest moje pytanie: jeśli dopłacić troszkę więcej, to do płyty czy do procesora? np. r5 2600 albo plyta tomahawk max b450

Link to post
Share on other sites

mając tauzena,sprzedając swoje graty ja bym szukał czegoś na am4

do tysia spokojnie znajdziesz proc&mobo&ram

reszta na grafę i ew zasilacz

nie inwestuj kasy w emeryta

ja co prawda u siebie wrzuciłem i7 2600 ale to było 150 zeta a moja płyta pozwala rozpędzić go do 4,2MHz

a nie grywam w nowości.

sprzedaj swoje i kup coś na am4

ja też tak uczynię

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli dopłacić troszkę więcej, to do płyty czy do procesora? np. r5 2600 albo plyta tomahawk max b450 - Jeszcze tylko na to pytanko dobra duszyczka mi odpowie i zamykam dziękuję za odpowiedzi:)


W dodatku ktoś może powiedzieć czym różnią się te dwie płyty? Widzę, że chipsetem płyty, ale na co ona ma wpływ?

https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-b450m-ds3h-4141320/

https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-ab350m-ds3h-v2-5625286/

Link to post
Share on other sites

@Ixen nie wiem która Agesa jako ostatnia jest dostępna dla B350, ale dla B450 powinna być ta najnowsza. Ram zawsze dwukanałowo lepiej niż single channel - szczególnie przy Ryzenie.

 

Do R5 1600 nie musi brać płyty w wersji MAX. Jeżeli wybór jest 1600/2600 vs lepsza płyta to ja bym poszedł w szybszy procek. Sam testowałem Asusa X370 z R7 3700x i śmigało to elegancko.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Ixen nie wiem która Agesa jako ostatnia jest dostępna dla B350, ale dla B450 powinna być ta najnowsza. Ram zawsze dwukanałowo lepiej niż single channel - szczególnie przy Ryzenie.

 

W takim razie lepiej teraz 2x4 i potem dokupić kolejne 2x4 czy teraz 8 i potem dokupić 8 RAMu czy jak?

Link to post
Share on other sites

Niektóre gry/aplikacje potrafią działać szybciej przy obsadzeniu czterech banków pamięci (jest to mylone z "quad channel", który to tryb pracy Ramu NIE jest dostępny na platformie AM4) więc jeżeli tylko dokupisz następnym razem zestaw o tych samych parametrach (taktowanie, timingi) to na pewno nie będzie gorzej ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...