Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Może ktoś podpowie.

 

Aktualnie podpięty jest router huawei echolife hs8145v (światłowodowy) a przez niego idzie internet do routera netgear ac1900 i przez niego chcę wszystko rozprowadzić po domu.

 

Teraz pytanie czy lepiej kupić jakiś modem światłowodowy (może ktoś poda dobry i tani model), który po prostu prześle sygnał do netgear-a, czy zostawić tego huawei i coś z niego działać i go konfigurować pod netgear-a?

 

Huawei już na start jest problematyczny bo nie mogę nawet wejść przez www aby nim zarządzać i kieruje się ku modemowi.

 

Prędkość internetu to 300 Mb/s.

 

Jak to ogarnąć, co będzie najlepsze?

Edytowane przez Pankracy666
Link to post
Share on other sites

Nic nie zmienisz i nic nie będziesz konfigurował (no może by Ci dali dostęp do WiFi)  :) ONT musi zostać od dostawcy bo on ma do niego dostęp zdalny (automatyczny). Dogadaj się tylko z dostawcą żeby ustawili go w bridge żeby NAT robił Twój router.

Link to post
Share on other sites

Nic nie zmienisz i nic nie będziesz konfigurował (no może by Ci dali dostęp do WiFi) :) ONT musi zostać od dostawcy bo on ma do niego dostęp zdalny (automatyczny). Dogadaj się tylko z dostawcą żeby ustawili go w bridge żeby NAT robił Twój router.

Właśnie, dziękuję, o coś takiego mi chodziło.

 

Czyli muszę zagadać z informatykiem od dostawcy żeby ustawił tego Huawei coś na styl modemu i aby wyłączył w nim WiFi czy tak?

 

Potem ja sobie prześlę z Huawei sygnał internetowy do Netgear-a i właśnie jego będę konfigurował pod siebie czy tak? Dobrze to rozumiem?

 

 

"Dogadaj się tylko z dostawcą żeby ustawili go w bridge żeby NAT robił Twój router."

 

Można prosić tłumaczenie na nasze? :P

Edytowane przez Pankracy666
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...