Skocz do zawartości

Problemy zbiorcze Bios, Procek, różnice wyświetlań pamięci grafiki.


Recommended Posts

Witajcie mam kilka pytań zanim przejdę opiszę kilka rzeczy ( postaram się zwięźle)

 

Po 10 latach wróciłem do stacjonarnego PC tzn lapka dalej używam. Sam składałem 1 raz komputer i mam wrażenie, że wszystko bangla ( dobrze działa) moja konfiguracja to:

 

Płyta główna MSI B450M PRO-VDH MAX

Ram  1x8 giga 16 CL 3000 Mhz, podkręciłem go na 3200 Mhz  (napięcie  wzrosło z 1,24 na 1,36)

Procesor Ryzen 3200G

dysk HDD 400giga (jakiś stary 7200 obrotów w styczniu kupuje SSD )

zasilacz 600W, chłodzenie boksowe, nie zmieniałem pasty

Testowałem komputer programem temp w cywilizacji 5 osiąga 36C na procesorze 44C na grafice.

 

Moje problemy to:

1. Posiadam bios B 10 chciałem zmienić na B40

https://cdn.discordapp.com/attachments/606463284014743572/658300869955026964/IMG_20191222_221147.jpg tym programem dołączonym do płyty głównej z MSLU niestety po instalacji nie mogłem odpalić komputera jak sam wszedł w tryb uruchomienia, na początku się wystraszyłem bo nigdy nie aktualizowałem biosu postanowiłem wyciągnąć baterie na 15 minut z płyty wyskoczyły mi 2 opcje nie pamiętam jednej, ale tę co wybrałem to był reset ustawień musiałem znowu ustawić ram na 3200 Mhz. Myślę, lecz mogę się mylić, iż ta pierwsza opcja była "instaluj coś tam" Msl teraz nie pracuję do 6 stycznia, ale chyba wejdę do nich na pomoc techniczną i spytam co o tym sądzą.

 

2a Rzecz to nie rozumiem grafiki jej ilości pamięci nigdy nie miałem doczynienia z Win 10, ani linuxem zainstalowałem 2 systemy na jednym linux w grze shogun 2 total war pokazuje mi w opcjach graficzny architektura picasso i mam tam 2050 pamięci na grafice na win 10 mam 1930 pamięci i pokazuję mi Vega 8 czyli mój układ, wiem że Picasso to architektura tego procka czy coś w ten deseń i nazywnictwo nie jest tu ważne, nie rozumiem różnic pomiędzy tymi systemami w pokazywaniu ilości grafiki. Mam wrażenie, że na linuxie gry działały mi lepiej. jak np Europa universalis miałem tam 61 fpsy na max na win 10 to 35.  Ostatnio optymalizowałem system win 10 i mam już wyraźny ich przyrost więc myśle to kwestia optymalizacji windowsa10.

Pytanie skąd te różnice ? jakiś system dziesiętny? złe ustawienia grafiki ? przez co nie wykorzystuje potencjału.

 

2b Co do grafiki chciałbym spytać dla czego w grze Cywilizacja 5 jak ustawiam wszystko na max ( bo chce przetestować jakość graficzną względem fps po uruchomieniu spada mi na niskie, oczywiście nie wszystkie ustawienia tak się robią. https://i.gyazo.com/2e5bff70d6186beb1130cd2a58514445.jpg

Może to wina 19 calowego starego monitora sprzed 10 laty?

 

3.To taki problem naturych technicznej na zdjęciu

 

https://cdn.discordapp.com/attachments/606463284014743572/658300535753146378/IMG_20191222_221038.jpg

są nałożone 2 programy z tyłu live update z mslu pokazujący mi, że nie mam sterowników zainstalowanych nowych ( wykonałem scan w celu poszukanie najnowszych ) a na dole Gameboster który mi zainstalował sterowniki najnowsze do grafiki z grudnia czy te sterowniki z programu Mslu nie są tym samym? czy ja powinienem je instalować? staram się narazie testować ten komp by wycisnąć z niego jak najwięcej. Zanim będę miał pieniądze na grafikę .

 

 

ps.Najbardziej mnie zastanawia co z tym biosem, czy gra jest warta świeczki? a może aktualizacja jest warta..w konću to nie Ryzen 3700X tylko 3200G. Zmiany chyba napięcia z 1,24 na 1,36 chyba nie są jakieś zabójcze  po ustawieniach Ram na 3200 Mhz

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...