Skocz do zawartości

Pomoc w złożeniu komputera do 4500-5000zł | AMD


Recommended Posts

Witam, jako że przymierzam się do złożenia komputera prosiłbym o pomoc w doborze podzespołów. 

Procesor i kartę już sobie wybrałem, a mianowicie AMD Ryzen 5 3600 oraz kartę PowerColor Radeon 5700 XT Red Dragon (ray tracing na RTX 2060 jest słaby, a naprawdę nie stać mnie na lepszą kartę) oraz dysk SSD VPN100 Patriot, który jest dostępny w wersjach 1TB i 2TB i obie mnie interesują, wolałbym ten o większej pojemności i jakoś to upchnąć, ale też za bardzo się nie rozpędzać (wiadomo PC można złożyć nawet za 8 tysięcy, ale nie o to mi też chodzi) - myślałem żeby całkowicie zrezygnować z dysku HDD i pójść właśnie w system tylko i wyłącznie z dyskiem SSD. RAM myślałem, że minimum 16GB, patrzyłem sobie na jakimś kalkulatorze na 32GB - ale szczerze nie wiem bo PC wyszedł mi jakieś 5100. Głównie będzie używany do gier, a RAM przecież zawsze można dołożyć - także może na razie zejść do 16GB? Swoją drogą też nie wiem kompletnie jakie MOBO wybrać. Jestem tak daleko w tyle z podzespołami, że masakra. O obudowie myślałem żeby coś dorwać w kolorze białym lub czarnym z szybą, ale wiadomo bez rewelacji nie musi to być najdroższa obudowa - tylko tania i dobra z szybą i normalnym kształtem. Z góry dziękuje za pomoc.

Edytowane przez CaptainKAK
Link to post
Share on other sites
Przede wszystkim jakim modelem monitora dysponujesz?
Zwykły tv Samsunga, przy konsoli daje radę. Ale jest to tv fullhd także będzie to kolejna rzecz którą będę zmieniał. Bo przy takiej karcie już można grać w 1440p. Myślałem o monitorze Iiyamy. Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

 

Nie myl Red Dragona z Red Devilem, bo to dwie kompletnie różne karty. W cenie tej pierwszej dużo lepszym wyborem bedzie Sapphire Pulse (5700 XT).
Red Devil wygląda super mega gamigowo - a nie podoba mi się to totalnie. Lubię minimalizm dlatego poszedłem w stronę Red Dragona. Wiem, że karta siedzi tak że widac tylko backplate, ale już tak mam. Przy Pulsie jest aż taka różnica temperatur? Ni w ząb mi się ta karta nie podoba, tak swoją drogą. Nitro plus wygląda spoko, tylko nie wiem czy to jeszcze mój budżet - no i jest jeszcze duża może być problem ze wciśnięciem SSD MVNe jeżeli wybiorę MOBO na chybił trafił. No chyba, że polecacie inną kartę. Może jakiegoś GeForce'a w innym budżecie, ale myślałem o Palicie bądź Asusie TUF wyglądają normalnie a nie znowu super mega gaming niczym odrzutowiec NASA :).Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka Edytowane przez CaptainKAK
Link to post
Share on other sites

Jeżeli lubisz prostsze pod względem designu konstrukcje to zobacz XFX Thicc III - ledów tu nie uświadczysz. Kultura pracy i temperatury gorsze niż w Pulse / Nitro czy Red Devil ale jest dużo lepiej niż w smoku.

 

TUF może nie wygląda jak odrzutowiec ale hałas generuje iście odrzutowcowy ;)

 

Jeżeli cenisz sobie prostotę i minimalizm to proponuję inne, droższe rozwiązanie: kupujesz referenta od Gigabyte i wrzucasz jednolity, czarny blok wodny :D :D :D Będzie wtedy i cisza, super temperatury, jak również klasyczny i prosty wygląd.

Link to post
Share on other sites
Jeżeli lubisz prostsze pod względem designu konstrukcje to zobacz XFX Thicc III - ledów tu nie uświadczysz. Kultura pracy i temperatury gorsze niż w Pulse / Nitro czy Red Devil ale jest dużo lepiej niż w smoku.

 

TUF może nie wygląda jak odrzutowiec ale hałas generuje iście odrzutowcowy ;)

 

Jeżeli cenisz sobie prostotę i minimalizm to proponuję inne, droższe rozwiązanie: kupujesz referenta od Gigabyte i wrzucasz jednolity, czarny blok wodny :D :D :D Będzie wtedy i cisza, super temperatury, jak również klasyczny i prosty wygląd.

Thicc to podobno nic ciekawego - kanał z yt który oglądam pokazywał że to tylko nadmiernie doklejony plastik i wcale nie jest thicc. Musieli się stosować do ich opinii żeby poprawić temperatury. Ten grill mi się nie podoba, już bym Red Devila włożył i był bardziej zadowolony :).

 

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Red Dragona, jeżeli Ci odpowiada najbardziej, można wziąć - tyle że trzeba będzie wtedy zrobić dwie rzeczy: wymienić pastę oraz ogarnąć temat UV. Głośno będzie nadal ale przynajmniej temperatury się poprawią.

 

Alternatywnie zostaje Asus TUF, tylko że w wersji bez XT.

A co powiesz o wyglądzie Aorus 5700 XT?

 

Zobacz tutaj:

http://forum.benchmark.pl/topic/289228-rx-5700-na-słabszą/#entry2657482

Link to post
Share on other sites

Jeżeli cenisz sobie prostotę i minimalizm to proponuję inne, droższe rozwiązanie: kupujesz referenta od Gigabyte i wrzucasz jednolity, czarny blok wodny Będzie wtedy i cisza, super temperatury, jak również klasyczny i prosty wygląd.

 

Droższe na ile? - GPU o którym piszesz 1850zł, blok 550zł co daje nam 2400zł + dodatki. W tej kasie mamy RTX 2070S z dobrym chłodzeniem więc jaki sens ma takie rozwiązanie dla kogoś kto składa PC za 5000zł? - żaden.

 

W tym budżecie mamy zestaw z Ryzen 3600, 16GB RAM 3600MHZ, RTX 2070S, 1TB SSD na NVMe i sensownym zasilaczem 

https://proline.pl/koszyk/65e87a80

 

Alternatywnie zostaje Asus TUF, tylko że w wersji bez XT.

Zwykły tv Samsunga, przy konsoli daje radę. Ale jest to tv fullhd także będzie to kolejna rzecz którą będę zmieniał. Bo przy takiej karcie już można grać w 1440p. Myślałem o monitorze Iiyamy.

 

RX 5700 pod 1440p, może doradzisz mu jeszcze mniej wydajną kartę pod rozgrywkę w takiej rozdzielczości?

 

Serio, ktoś ma kupić sobie RX 5700 używanego już z grzebanym biosem w cenie 1610zł, jak w sklepach ta karta kosztuje 1700zł, a na allegro mamy nowe sztuki w cenie 1580zł? 

Uwaga: jeśli chcemy, by przyjęto kartę na gwarancję (kiedyś, jeśli jakimś cudem by się zepsuła) wracamy do domyślnego biosu. Ogólnie kwestia przedyskutowania tego ze mną najlepiej przed zakupem - proszę o kontakt.

 

Świetny żart.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...