Skocz do zawartości

Płyta pod Ryzen 5 3600, może Ryzen 7 3700x


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Bichits,

Recommended Posts

Szanowni Forumowicze!

Noszę się z zamiarem upgradu swojego kompa i raczej będzie Ryzen 5 3600 lub Ryzen 7 3700x i teraz mam dylemat: słyszałem, że w płytach MSI z serii "MAX" pomiędzy np A-PRO a Tomahawkiem albo Gaming PLUS a nawet Mortarem nie ma zbyt dużych różnic, m.in. sekcja zasilania podobna, czy nawet taka sama.

Nie mam za dużo wymagań co do złącz na płycie, potrzebuje tylko wpiąć kartę WiFi razem z RTX 2070 od Gigabyte i mieć z tyłu 5 USB co spełnia chyba każda z tych płyt. Nie ukrywam, że wejście do podłączenia RGB również mile widziane...

Pytanie mam takie: czy warto płacić np 450PLN za tomahawka czy Gaming za 400 wystarczy? RAM planuję IRDM PRO 3600MHz lub Viper Blackout 3600MHz. Ogólnie nie zależy mi na tysiącu opcji w UEFI i wodotrysków oprócz wspomnianych wyżej.

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam


Wpadła mi jeszcze w oko ASUS TUF B450-PRO GAMING z myszką na xkom za 400 PLN. Opłaca się?
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
ASUS TUF B450-PRO GAMING z myszką na xkom za 400 PLN

 

Błagam nie. 

 

czy Gaming za 400 wystarczy?

Wystarczy

 

zostaje jeszcze opcja:

https://www.ceneo.pl/70163020

 

Co do Ramu, to GoodRam ma coś duże opóźnienia. Nie wiem czy to problem na nich, ale genralnie cl17 to kosmos. 

Sprawdź te kości: https://www.x-kom.pl/p/481880-pamiec-ram-ddr4-crucial-16gb-3000mhz-ballistix-sport-lt-gray-cl15-2x8gb.html

Microny lecą na 3600 Mhz cl14 - deklasacja Goodrama.

 

Patrioty mają wysoki radiator. Nie wiem ile tam twoja noctua zabiera miejsca na wysokość RAM. Musisz się dowiedzieć, bo brakuje mi tej wiedzy

Edytowane przez Bichits
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jesscze dwa grosze wrzucę

Dzięki Rebel za poprawę.

Do tego sprawdź jakie pierwsze dwa sloty ram są na nowej płycie głównej. Tomahawk ma 2 i 4 od procesora jako pierwsze, więc być może w takiej konfiguracji weszłyby ci obok chłodzenia. Tylko zobacz jeszcze ile ona slotów zasłania na MPowerze

Link to post
Share on other sites

Obecnie mam Team Group oraz Goodram, zajęte wszystkie sloty i noctua wchodzi - wentylator jest nad pamięciami. Więc standardowe wysokości kostek nie stanowią problemu.

W ogóle skłaniam się ku gaming plus max... Jednak tańsza a funkcjonalność podobna do tomahawka... Czy lepiej dopłacić? A może w ogóle Mortar Max?

Link to post
Share on other sites

 

 

Mortar Max

to format mATX Mniej miejsca na funkcje, ale szczerze mówiąc nie wypowiem się na ten temat, bo nie szukałem mATX i nie brałem jej pod uwagę. Jeżeli spełnia twoje wymagania i masz w planach jakiś mniejszy build, to warto rozważyć. Jeżeli nie, to zostałbym przy ATX

 

 

Czy lepiej dopłacić?

Trzeba prześledzić krok po kroku jakie mają "ficzery". Wiem, że TH ma wyjście na nieadresowane ledy na dole płyty i na górze nad ramem chyba też.

Ja brałem płytę pod kolor z ramem, gpu i obudową - nadmiar urodzaju dzięki MSI

 

Co do chłodzenia. Pisz do Noctuy niech wyślą ci bracket montażowy na AM4 jeśli nie masz go w swoim zestawie. Kiedyś wysyłali, więc może nadal można ;p

Szukałbym pamięci jednak z mniejszymi radiatorami

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@@MrArtex,

pewnie różnica termopada, bo TH ma troszkę większy radiator

 

 

Jeszcze jedno pytanie. Na obecnej płycie mam 2 wejścia na wentylator CPU, w gaming plus jest jedno wejście CPU FAN i jedno PUMP, czy do wejścia na pompę mogę podpiąć jeden wentylator? Czy potrzebuję połączyć dwa wentyle w jedną kostkę i dopiero wpiąć?

nie masz złączki w zestawie? Jak nie masz, to możesz podpiąć w dwa złącza, ale potem będziesz musiał ustawiać dwie krzywe w biosie. Poszukaj jakiejś złączki 2 do 1.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...