Skocz do zawartości

Corsair 16GB 3200MHz Vengeance 2x8 pomoc w wyborze...


Recommended Posts

Cześć,

Zamierzam Kupić płytę główną i pamięć ram.

Wybór płyty głownej podyktowany ostatnią promocja w xkom

 

Procesor RYZEN 2700X

Gigabyte Aurorus B450 Elite (tak wiem różne opinie )

 

i teraz najważniejsza kwestia Pamięć RAM, zgodnie z lista kompatybilności na stronie producenta płyty głównej wybrałem pamięci firmy corsair przesyłam listę pod linkiem:

http://download.gigabyte.eu/FileList/Memory/mb_memory_b450-aorus-elite_pinnacle.pdf

 

zamówiłem wstępnie :

Corsair 16GB 3000MHz Vengeance LPX Black CL15 (2x8GB) CMK16GX4M2B3000C15 w cenie 299pln brutto

Jednak po poszukaniu w sklepach znalazłem że różnica pomiędzy taktowaniami 3000 a 3200 bedzie niewielka 10-20 zł jedynie taimingi bazowo na cl16

i teraz największa zagadka, istnieje ten sam produkt pod różnymi kodami producenta

Corsair 16GB 3200MHz Vengeance LPX Black CL16 (2x8GB)

1.CMK16GX4M2B3200C16

2.CMK16GX4M2Z3200C16

 

Pierwsza znajduje się na liście kompatybilności koszt 309zł (pamieci najprawdopodobniej Hynix'a)

Drugiej to koszt 319 zł, jednak po doczytaniu w przestworzach internetów ponoć z literką Z są dedykowane pod Ryzeny i są na pamięciach chyba Samsunga B-die)

 

Czy ktoś z forumowiczów byłby w stanie pomóc i potwierdzić różnice oraz co wybrać

Dla mnie opcja po poczytaniu internetów  3200 wariant 2 byłaby najlepsza szczególnie że różnica w cenie całe 20zł

 

Dzieki wielkie za odpowiedzi.

Edytowane przez potew686
Link to post
Share on other sites

Cześć,

Zamierzam Kupić płytę główną i pamięć ram.

Wybór płyty głownej podyktowany ostatnią promocja w xkom

 

Procesor RYZEN 2700X

Gigabyte Aurorus B450 Elite (tak wiem różne opinie )

 

i teraz najważniejsza kwestia Pamięć RAM, zgodnie z lista kompatybilności na stronie producenta płyty głównej wybrałem pamięci firmy corsair przesyłam listę pod linkiem:

http://download.gigabyte.eu/FileList/Memory/mb_memory_b450-aorus-elite_pinnacle.pdf

 

zamówiłem wstępnie :

Corsair 16GB 3000MHz Vengeance LPX Black CL15 (2x8GB) CMK16GX4M2B3000C15 w cenie 299pln brutto

Jednak po poszukaniu w sklepach znalazłem że różnica pomiędzy taktowaniami 3000 a 3200 bedzie niewielka 10-20 zł jedynie taimingi bazowo na cl16

i teraz największa zagadka, istnieje ten sam produkt pod różnymi kodami producenta

Corsair 16GB 3200MHz Vengeance LPX Black CL16 (2x8GB)

1.CMK16GX4M2B3200C16

2.CMK16GX4M2Z3200C16

 

Pierwsza znajduje się na liście kompatybilności koszt 309zł (pamieci najprawdopodobniej Hynix'a)

Drugiej to koszt 319 zł, jednak po doczytaniu w przestworzach internetów ponoć z literką Z są dedykowane pod Ryzeny i są na pamięciach chyba Samsunga B-die)

 

Czy ktoś z forumowiczów byłby w stanie pomóc i potwierdzić różnice oraz co wybrać

Dla mnie opcja po poczytaniu internetów  3200 wariant 2 byłaby najlepsza szczególnie że różnica w cenie całe 20zł

 

Dzieki wielkie za odpowiedzi.

Witam.

Niestety nie miałem tych pamięci żeby coś więcej o nich powiedzieć, jednak zwracam uwagę że listy zgodności RAM-u w przypadku płyt głównych nigdy nie są kompletne, pamięci RAM jest na rynku całe zatrzęsienie a każda seria ma ileś tam wariantów o minimalnych różnicach w oznaczeniach co sam już zauważyłeś. Więc jeśli jesteś pewien że wersja "Z" jest dedykowana pod Ryzen-y, to wziąłbym właśnie ją. Pamięci prawdopodobnie będą się minimalnie różnić timing-ami 2-giej i 3-ciej sekcji, bardziej dopasowanymi pod kątem kontrolerów DRAM w Ryzen-ach.

Pozdrawiam

Edytowane przez Eternal1
Link to post
Share on other sites

Do płyty koniecznie trzeba wgrać najnowszy bios, przy zamawianiu wpisz taką prośbę od razu w uwagach to serwis zaktualizuje płytę zanim Ci ją wyślą. Poczekasz dzień lub dwa więcej na sprzęt ale będziesz miał to z głowy. Ja miałem z tą płytą różne problemy w końcu oddałem i wziąłem MSI ale to było przed ostatnią aktualizacją. Jeśli coś będzie z tym sprzętem nie halo nie wahaj się go wymienić.  

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Do płyty koniecznie wgraj najnowszy bios, Ja miałem z nią różne problemy w końcu oddałem i wziąłem MSI ale to było przed ostatnią aktualizacją. Jeśli coś będzie z płyta nie halo nie wahaj się jej wymienić.

Jesteś w stanie powiedzieć co nie „zagrało” ? I ewentualnie z jakich kości pamięci korzystales?

 

Dostałem odpowiedz z x-kom na różnice

„Cześć, niemalże nie ma różnic W SPD w wersji Z ma zaimplementowane wyższe taktowanie 2666Mhz a co za tym idzie wyższe timingi. Wersja B ma 2133Mhz przy niższych timingach. Różnice? W działaniu żadne, bo w rezultacie obie i tak działają na 3200 Mhz

W wersji B dodana jest jedynie kompatybilność z X299 Czyli raczej nie interesuje Cię to zbytnio. Nie wiemy, nie sprawdzaliśmy modułów dostępnych w magazynie/dystrybucji pod tym względem, generalnie to jest loteria Weź po prostu tańsze, które mają normalnie wsparcie dla 400/500”

 

Podsumowując

Bierz pan ewentualnie się wymieni

Edytowane przez potew686
Link to post
Share on other sites

Na początku płyta nie chciała w ogóle odpalić za pamięciami G.SKILL https://www.x-kom.pl/p/266771-pamiec-ram-ddr4-gskill-16gb-3200mhz-ripjaws-v-black-cl16-2x8gb.html czarny ekran. Wymieniłem ramy na HyperX https://www.x-kom.pl/p/309457-pamiec-ram-ddr4-hyperx-16gb-3200mhz-predator-black-cl16-2x8gb.html i na tych pamięciach było dużo lepiej, później okazało się że płyta nie chciała startować prawidłowo z grafiką GTX 1660 Ti, co jakiś czas zdarzało się że stawała na bios zaraz po starcie ale po resecie potrafiła normalnie pracować. Zmieniłem w końcu płytę, żeby się nie bawić i wszystko ruszyło od ręki już bez zmiany innych podzespołów. Obyś nie miał takich problemów jak Ja, bo wizualnie ta płyta prezentuje się nie źle i jest dobrze wyposażona(aż dwa złącza M.2 przy tej cenie) ale jak wiemy wygląd to nie wszystko. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Cześć dostałem odpowiedz od corsair myśle ze całkowicie rozwiązuje problem, potwierdzili to co przeczytałem na innych forach

„Hello Marcin,

 

Thanks for reaching out! Let me assist you with your concern. The difference between these two memories are, the CMK16GX4M2Z3200C16 was optimized for AMD Ryzen 2000 & 3000 series, while the CMK16GX4M2B3200C16 is not. Both memory sticks are compatible with AMD 300, 400, and X570 motherboards. You should purchase the CMK16GX4M2Z3200C16 since it was optimized for AMD processors.

 

For the brand of memory chips, we don't have any available information for that. We suggest contacting your motherboard manufacturer to ask if the CMK16GX4M2Z3200C16 was included on your motherboard's QVL list. I hope this helps. Happy Holidays!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...