Skocz do zawartości

Problem po wymianie karty graficznej gtx 1060 oc na gtx 1080ti


Recommended Posts

Witam,

 

Posiadam zestaw: 

 

Procek: Intel Core i5-8400 /2.8GHz, 9MB, LGA1151, BOX/ 

GrafikaGigabyte GeForce GTX1060 WF2 OC 6GB

Ram A-Data 8GB (2x4GB) 3000MHz CL16 XPG Z1

Płyta głównaGigabyte GA-Z370P-D3 /intel Z370, LGA1151/

Zasilacz: 500W OCZ

 

Dwa dni temu zmieniłem kartę na gtx 1080ti i podczas mocnego obciążenia w grach słyszę w słuchawkach delikatnie pracę grafiki. 

Bardzo bym prosił o pomoc. Zasilacz do zmiany? 

 

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze ten zasilacz do tej karty to ponury żart. Przy 1080 Ti wypadałoby dać coś mocniejszego. CPU i RAM mogą w niektórych grach robić za hamulec więc pewnie dlatego Ci jeszcze sprzętu nie odcina bo te GPU nie leci na 100% możliwości.

 

Po drugie piszesz, że słyszysz że pracuje. Jaki to model? Bo bez tego ciężko cokolwiek stwierdzić, natomiast to mocne GPU i układy chłodzenia przy obciążeniu się po prostu "pocą". To normalne.

Edytowane przez KamellotK1
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze ten zasilacz do tej karty to ponury żart. Przy 1080 Ti wypadałoby dać coś mocniejszego. CPU i RAM mogą w niektórych grach robić za hamulec więc pewnie dlatego Ci jeszcze sprzętu nie odcina bo te GPU nie leci na 100% możliwości.

 

Po drugie piszesz, że słyszysz że pracuje. Jaki to model? Bo bez tego ciężko cokolwiek stwierdzić, natomiast to mocne GPU i układy chłodzenia przy obciążeniu się po prostu "pocą". To normalne.

Dzięki za odpowiedź.

Może źle się wyraziłem słychać takie dźwięki częstotliwości jak przedstawione na poniższym filmie lecz nie w tak intensywnie:

https://www.youtube.com/watch?v=QNRkkh4f9zI

Posiadam tą karte:

https://www.morele.net/karta-graficzna-inno3d-ichill-geforce-gtx-1080-ti-x4-ultra-11gb-gddr5x-352-bit-dvi-d-hdmi-3x-dp-box-c108t4-1sdn-q6mnx-1234823/

Link to post
Share on other sites

Co by to nie było zasilacz jest niedostosowany do obciążenia. Polecam przyzwoite 650W. Seasonic, BQ, Corsair.

Dzięki za opowiedz. Jak składałem kompa z gtx 1060 OC dostałem odpowiedz na naszym forum ze mój obecny zasilacz jest wystarczający :rotfl: . W przyszłym tygodniu postaram się skontrolować to na mocniejszym zasilaczu.

Link to post
Share on other sites

No bo jest i to z dużym zapasem. Nawet 1080ti powinien zaspokoić jeśli by był w 100% sprawny (ale kilka wiosen już pewnie ma) Zestaw z 1080ti nie weźmie więcej jak 320w w Twoim przypadku. Także 1060 to załatwi z palcem wiadomo gdzie. Więc dostałeś dobrą odpowiedź. A swoją drogą na forach ludzie różne bzdury piszą, jak się jeszcze nie nauczyłeś to młody jesteś :)

Link to post
Share on other sites
Dzięki za opowiedz. Jak składałem kompa z gtx 1060 OC dostałem odpowiedz na naszym forum ze mój obecny zasilacz jest wystarczający :rotfl: . W przyszłym tygodniu postaram się skontrolować to na mocniejszym zasilaczu.

 

Zasilacz nic w tej kwestii nie pomoże

Link to post
Share on other sites

Jak karta jest bez gwarancji to jest to jedyne rozwiązanie.

 

Niech złoży komputer poza obudową, tj. "na pająka" i sprawdzi dźwięk. Wtedy się przekonamy czy ścieżki na płycie głównej są uja warte czy to po prostu montaż komputera w pośpiechu.

Edytowane przez WPRD700
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...