Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, 

 

Posiadam poniższą obudowę z zintegrowanym AiO 

 

https://www.x-kom.pl/p/427047-obudowa-do-komputera-deepcool-baronkase-liquid-wh.html

 

Jaka jest możliwość sprawdzenia czy działa pompka? Wiatraczek z boku obudowy działa, natomiast wydaje mi się że nie ma w nim płynu a sama pompka nie wibruje (nie pamiętam czy jak ją kupiłem to wibrowała I nie wiem czy powinna wibrować). Temperatury na procesorze w miarę ok 40 - 70 (Ryzen 5 3600) Natomiast dzisiaj odpaliłem Cinebench I wzrosła prawię do 80. Nie wiem czy jest też jakaś metoda na sprawdzenie płynu w obiegu. 

 

Za odpowiedzi z góry dzięki 

Link to post
Share on other sites

Panie drogi, g*wniana chłodniczka 120mm z jakimś wentylkiem toż to poziom Fortisa 3 ... te temperatury absolutnie są takie na jakie stać to pseudochłodzonko! Generalnie Deepcool nie jest jakimś producentem dobrych AiO, całkiem przeciętne ma chłodzenia, wentylatory. Jeśli temperatury są takie jak podałeś to chłodzenie działa. A te temperatury przedstawiają Ci sprawność takiego rozwiązania.

 

Tak offtopic, pierwszy raz widzę takie cudo ... o.O

Link to post
Share on other sites

Panie drogi, g*wniana chłodniczka 120mm z jakimś wentylkiem toż to poziom Fortisa 3 ... te temperatury absolutnie są takie na jakie stać to pseudochłodzonko! Generalnie Deepcool nie jest jakimś producentem dobrych AiO, całkiem przeciętne ma chłodzenia, wentylatory. Jeśli temperatury są takie jak podałeś to chłodzenie działa. A te temperatury przedstawiają Ci sprawność takiego rozwiązania.

 

Tak offtopic, pierwszy raz widzę takie cudo ... o.O

 

Wiem że szału nie ma ale nie podkręcam procka I było w dobrej cenie :) a i prezentuje się nie najgorzej (choć to kwestia gustu) 

 

Wiem już też trochę więcej, ten wiatraczek myślałem że jest podpięty do zasilania ale okazuje się że nie, więc zakładam że pompka działa tylko że w obiegu znajduje się samo powietrze I tym chłodzi. Więc czy ktoś wie gdzie mogła podziać się ciecz ? 

Drugie pytanie czym to przeczyścić I co wlać do obiegu ? 

Edytowane przez Obywatel_Ganon
Link to post
Share on other sites

Czemu uważasz, że znajduje się tam tylko powietrze? Jak dla mnie wygląda to na układ zamknięty i w tym AiO powinna być już ciecz.

 

Na YouTube widać że w zbiorniku z tym wiatraczkiem występują pęcherzyki powietrza I u mnie też kiedyś tak było, jak się kręcił to pęcherzyk skakał. Teraz tego nie ma I wszystko jest przezroczyste. Ciecz raczej nie zwiększyła swojej powierzchni więc zakładam że jej tam nie ma a przepływ powietrza obraca wiatraczek, a bynajmniej bardziej wygląda jak by tam nic nie było zamiast tego że jest uzupełniony po brzegi. Tak jak wspominałem wiatraczek wygląda jak by był zamontowany na łożysku więc pompa raczej pracuje.   

 

A jeżeli istnieje taka opcja że jest wypchany po brzegi, to czy jest sposób aby sprawdzić zawartość cieczy bez otwierania układu inny niż na oko. 

Edytowane przez Obywatel_Ganon
Link to post
Share on other sites

Jakby nie było tam cieczy to te temperatury byłyby kosmiczne bo w końcu jak ten układ by miał odprowadzić ciepło? Dodatkowo jak z zamkniętego układu mogłoby w takim stopniu odparować tyle cieczy? Ile lat masz tę obudowę? Masz tam jeszcze gwarancję? Jeśli jest instrukcja jak uzupełnić układ to zrób to. Natomiast temperatury jakie przedstawiłeś nie wskazują na to, że czegoś tam brakuje.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jakby nie było tam cieczy to te temperatury byłyby kosmiczne bo w końcu jak ten układ by miał odprowadzić ciepło? Dodatkowo jak z zamkniętego układu mogłoby w takim stopniu odparować tyle cieczy? Ile lat masz tę obudowę? Masz tam jeszcze gwarancję? Jeśli jest instrukcja jak uzupełnić układ to zrób to. Natomiast temperatury jakie przedstawiłeś nie wskazują na to, że czegoś tam brakuje.

 

Obudowę kupiłem w tym roku z tym problematyczne będzie wysłać ją na gwarancję. Nie mam pojęcia jak to działa ale wody tam nie widzę, chyba dowiem się na 100% dopiero jak otworzę zbiornik. Druga sprawa jak by była woda to węże może zrobiły by się ciepłe a pod obciążeniem to tak niezbyt zmienia im się temperatura. Jak ustawię obudowę pod kontem to wiatraczek przestaje działać jak by była woda to może by były jakieś bąbelki albo coś. Też mi się wydaje że nie powinno to działać bez cieczy ale tak to wygląda przez szybkę zbiornika. 

Link to post
Share on other sites

Nie ma opcji, że w obiegu brak cieczy. Temperatura nawet w idle skoczyłaby od razu pod limit, throttling zbiłby częstotliwość do minimum, a wynik w CB byłby bardzo niski. Podejrzewam, że albo to AIO ma jakiś automatyczny odpowietrznik, albo pęcherzyk przemieścił się w inne miejsce.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...