Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Mój zestaw to:
 Gigabyte B450M DS3H /AMD B450, DDR4, AM4/

Patriot 8GB (2x4GB) 3000MHz CL16 Viper

Crucial BX500 240GB (540MB/500MB/s)

AMD Ryzen 5 2600 /3.4GHz, AM4, BOX/

Sapphire Radeon RX 570 Pulse 4GB DDR5 256bit (1244/7000)

SilentiumPC Armis AR1 (b/z)

Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny

 

Chciałbym w najbliższym czasie przejść na 16 gb ramu. Czy najwygodniej kupić np. ten RAM, który mam tylko w opcji 2 x 8 gb a dotychczasowy próbować potem sprzedać. Czy da się też np. to tego co już mam dokupić 1 kość 8 gb ale wtedy chyba nie będę mógł tego zrobić w dualu i coś może nie działać i ponadto wydaje mi się, że opcja z kupnem 2 x 8 gb będzie wygodniejsza a różnica cenowa mała ?

Dziękuję z góry za sugestie i podpowiedzi.
 

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy najwygodniej kupić np. ten RAM, który mam tylko w opcji 2 x 8 gb a dotychczasowy próbować potem sprzedać.
 

 

zdecydowanie, ten sprzedaj i kup np. Lt-ki od cruciala, jeśli znajdziesz wersję 3200 w dobrej cenie to łap. da się do ładnie podkręcić i jeszcze zyskać dodatkowo nieco, może w twoim przypadku nie wiele, ale jeśli za jakiś czas najdzie Cię ochota na zen3, to będzie jak znalazł.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

zdecydowanie, ten sprzedaj i kup np. Lt-ki od cruciala, jeśli znajdziesz wersję 3200 w dobrej cenie to łap. da się do ładnie podkręcić i jeszcze zyskać dodatkowo nieco, może w twoim przypadku nie wiele, ale jeśli za jakiś czas najdzie Cię ochota na zen3, to będzie jak znalazł.

 

No właśnie w planie mam w przyszłym roku coś jeszcze zmienić na tej podstawie (procek + karta graficzna) ale na początek chcę uzbroić się w więcej pamięci. Czy chodzi o te ? https://www.ceneo.pl/76446648

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

tak, dokładnie. 

na twoim konfigu powinno udać się je puścić na 3600 a na zen3 będzie się można prawdopodobnie pokusić o niezły wynik, aczkolwiek nie zagwarantuje Ci niczego bo na DS3H nie przerabiałem tego tematu.

Kupiłem te Cruciale. Poszły na 3200 bez problemu - w sumie nie robiłem memtesta jeszcze bo nie mam kiedy ale póki co nic się nie działo.

 

Płyta Gigabyte 450M DS3H z najnowszym biosem. Pamięci w slotach 2 i 4 jak poprzedniej patriot.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...