Skocz do zawartości

Komputer do gier do 3700zł


Recommended Posts

Witam wszystkich.

Mój aktualnym komp już nie daje rady, więc z nowym rokiem chcę kupić coś nowego do 3700zł.

  • Potrzebuję - Jedn. centralna + monitor
  • Budżet - Do 3700zł
  • Zastosowanie - Gry, obróbka zdjęć i filmów
  • Jeśli będzie opcja - to chcę go upgradować i podkręcać
  • Własna propozycja zestawu - https://www.morele.net/inventory/info/4f131e6a/

Złożony przeze mnie zestaw mi odpowiada, tylko chcę się jeszcze doinformować wiec mam kilka pytań:

  1. Czy wszystko ze sobą współgra / ogólna ocena zestawu?
  2. Czy zasilacz wystarczy pod upgrade, czy lepiej dołożyć do 600w?
  3. Czy po upgrade płyty głównej, na taką z obsługiwanym większym taktowaniem RAM da się jakoś fajnie podkręcić?
  4. Czy warto podkręcać procesor lub grafikę?
  5. Czy inwestować przed takim działaniem w lepsze chłodzenie niż podstawowe?
  6. Czy wybrany przeze mnie SSD będzie dobrze się spisywać tylko pod system i filmy/zdjęcia?
Edytowane przez broly
Link to post
Share on other sites
  1. Czy wszystko ze sobą współgra / ogólna ocena zestawu?
  2. Czy zasilacz wystarczy pod upgrade, czy lepiej dołożyć do 600w?
  3. Czy po upgrade płyty głównej, na taką z obsługiwanym większym taktowaniem RAM da się jakoś fajnie podkręcić?
  4. Czy warto podkręcać procesor lub grafikę?
  5. Czy inwestować przed takim działaniem w lepsze chłodzenie niż podstawowe?
  6. Czy wybrany przeze mnie SSD będzie dobrze się spisywać tylko pod system i filmy/zdjęcia?

 

1. Niby tak.

2. Z tym prockiem włożysz max RTX 2060. 

3. Ogólnie uważam, że zestaw jest przeinwestowany pod względem drogi błyszczący RAM, nieopłacalny procesor (Intel < AMD). 

4. Procesora 'F' nie podkręcisz. Grafiki nie ma w sumie przy tym co podkręcać.

5. Ten Intel ma wystarczające chłodzenie.

6. Lepszy jest Adata 8200 PRO. 

 

Poszedłbym w takim kierunku: https://www.x-kom.pl/lista/rtp4wwwt4 (możesz też 100 zł dołożyć do 8 rdzeniowego Ryzen 2700, co byłoby wskazane przy dużej ilości montażu wideo)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok, Dzieki za odpowiedz. 

  • Ogolnie co do procesora to szczerze mówiąc wolałbym coś właśnie od Intela bo nie przepadam za Amd.
  • Ram wzialem ten bo jestem duzym fanem podświetlenia wiec chcialem miec tam co kolwiek.
  • A co do montazu to bardziej jednak sie skupiam na grafice i graniu a wideo bardziej rekreacyjnie wiec procesor pod wzgledem rdzeni nie musi byc taki dokokszony
  • Ogolnie twoj zestaw mi mega pasi tylko no jednak wolę Intel wiec masz jakis rezultat? 
Link to post
Share on other sites
  • Ogolnie co do procesora to szczerze mówiąc wolałbym coś właśnie od Intela bo nie przepadam za Amd.
  • Ram wzialem ten bo jestem duzym fanem podświetlenia wiec chcialem miec tam co kolwiek.
  • A co do montazu to bardziej jednak sie skupiam na grafice i graniu a wideo bardziej rekreacyjnie wiec procesor pod wzgledem rdzeni nie musi byc taki dokokszony
  • Ogolnie twoj zestaw mi mega pasi tylko no jednak wolę Intel wiec masz jakis rezultat? 

 

Bierzesz słabszy zestaw od kolegi bo wolisz Intela, lubisz świecidełka i wolisz Intela ...  :roll: Platforma B365 jest nierozwojowa. W tej samej chipset B450 ma więcej możliwości. Natomiast ja bym koledze polecił Ryzena 3600 a nie 2600 kosztem np. mniejszego SSD.

Edytowane przez KamellotK1
Link to post
Share on other sites

3. Ogólnie uważam, że zestaw jest przeinwestowany pod względem drogi błyszczący RAM, nieopłacalny procesor (Intel < AMD). 

 

Bierzesz słabszy zestaw od kolegi bo wolisz Intela, lubisz świecidełka i wolisz Intela ...  :roll: Platforma B365 jest nierozwojowa. W tej samej chipset B450 ma więcej możliwości. Natomiast ja bym koledze polecił Ryzena 3600 a nie 2600 kosztem np. mniejszego SSD.

No dobrze, więc co myślicie o tym --> https://www.morele.net/inventory/info/ec5b41a2/

Link to post
Share on other sites

Jeśli myślisz o grach, gdzie musisz mieć różnicę 130 vs 140 FPS to bierz Intela. Tutaj w porównaniu do Ryzenów 2gen. jest silniejszy rdzeń, natomiast przy serii 3gen. granica się zaciera, dlatego właśnie tę serię Ci polecamy. Natomiast ta wersja Intela posiada 4rdzenie/4wątki co już odchodzi w zapomnienie przy nowych tytułach. Więc jest to aktualnie ślepa furtka.

 

Zestaw jak najbardziej okej.

Link to post
Share on other sites

@Up fakt, moje gapiostwo.

 

@Auotrze, dopiero teraz zajarzyłem, że masz tam zestaw z Fatality, które domyślnie bez aktualizacji BIOSu nie obsługuje Ryzenów 3gen. Więc jakbyś chciał to zamówić, to musisz zlecić Morele update BIOSu (dodatkowo płatne). Ewentualnie jeśli nie przeszkadza Ci format płyty mATX to masz tam w tej cenie B450 Mortar MAX. Bardzo dobra płytka o tych samych możliwościach/funkcjonalności co ten Asrock.

 

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b450m-mortar-max-5939675/

Edytowane przez KamellotK1
Link to post
Share on other sites

A masz monitor 144Hz i oczekujesz takiej ilości klatek? Tak naprawdę jak masz pieniądze i oczekujesz topu perfomance'owego to bierzesz 9700K, 9900K, kręcisz je i dopiero to jest opłacalne. Mówimy tylko o grach. Natomiast, jeśli oczekujesz najlepszej wydajności względem ceny + wykorzystania procesora do "obróbka zdjęć i filmów" to bierz Ryzena. Dodatkowe wątki nie zaskodzą, one są dla Ciebie korzyścią w aspektach zastosowań profesjonalnych. Przy klatkach na sekunde R3600 potrafi wyprzedzić 9400f i wicewersa. Ciężki orzech, nie? :)

 

FC.png

 

BFV.png

 

Premiere.png

 

https://www.techspot.com/review/1885-ryzen-5-3600-vs-core-i5-9400f/

Link to post
Share on other sites

Procesor na najbliższe premiery na pewno ogarnie. Jak wyjdą konsole nowej generacji i okaże się, że 6R/12W nie ogarnie to wyminiesz procesor na 3700X albo nawet 3900X na tej samej podstawce, którą teraz kupisz. Także jest zapas na rozbudowę! 

 

R3600 nawet na boxowym jest do ogarnięcia w normalnych (roboczych) temperaturach. Natomiast jak by Ci zależało na ciszy to jakiś Fortis 3/AC Freezer 34 jak najbardziej wskazany. Boxowe chłodzenie to nie cudo niestety.

 

Procesro będzie współpracował tak samo z obiema kartami.

Link to post
Share on other sites

 

 

Natomiast, jeśli oczekujesz najlepszej wydajności względem ceny + wykorzystania procesora do "obróbka zdjęć i filmów" to bierz Ryzena

 

Jasne. Gdzie 6 jajek Intela z qsv bije 3900X podczas eksportu eksport nie wspominając o wielu innych apsektach pracy gdzie qsv dodaje kopa. 

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...