Skocz do zawartości

Budżetowa klawiatura bez bloku numerycznego


Recommended Posts

Dobry wieczór,

 

Tak jak w temacie, poszukuję taniej (najlepiej okolice 50 zł) klawiatury bez bloku numerycznego - nie potrzebuje go, mam małe "biurko" i taką właśnie sobie wymarzyłem :D

 

Bardzo podoba mi się "magiczna klawiatura" apple, ale z wiadomych względów jest poza moim zasięgiem, ogólnie będę z niej korzystał raczej średnio intensywnie (jak zauważę, że potrzebuję lepszej, to się najwyżej wymieni później). Szczerze mówiąc polubiłem niskoprofilowe klawiatury laptopowe i czegoś takiego bym szukał, bo chyba, że jest coś naprawdę wybitnego w okolicach do 50 lub (mniej chętnie) 100 zł.

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Minął miesiąc...

Poświętowałem...

Hajsu wydałem...

 

I kupiłem taką oto klawiaturę https://www.x-kom.pl/goracy_strzal/20450 (wiem, że to już nie do końca budżetowa propozycja, ale na większe głupoty się czasem wydaje sporo $$, a klawiatura mi w sumie długo (oby) posłuży..., może jednak warto?) i pytanie mam, czy w okolicach 150 zł jest to dobra propozycja?

Jeśli nie to mogę zawsze jej nie odebrać, ale troszkę już się napaliłem :P

Na pewno spodobało mi się w niej, że jest niskoprofilowa... Naprawdę lubię...

 

Użytkuje ktoś na forum owy model?

Link to post
Share on other sites

Dla mnie brak RGB to nie problem, a że kolor czerwony... oglądałem filik/recenzję i widzę, że ma płynną regulację podświetlenia - tradycyjnie ustawię (o ile odbiorę :D, ale mam 2 tygodnie na zwrot, więc pewnie to zrobię) na minimalne, żeby było klawisze po ciemku widać, ale jednocześnie nie wypalało oczu... nic więcej :)

Edytowane przez DeltaWorld
Link to post
Share on other sites

Blade to jedna z ciekawszych propozycji w kwestii budżetowych mechaników, zwłaszcza w tej cenie (zazwyczaj trzeba dać z 80zł więcej). Niskoprofilowe kailh są bardzo przyjemnymi switchami, a ich kostrukcja kompensuje główny problem budżetowych klawiatur (stabilizacja klawiszy). Drugi problem (flex) jest wyeliminowany przez kompaktowy form factor tkl.

 

Na minus brzydki font na klawiszach i to, że keycapsy praktycznie niewymienialne (setów na low profilowe kailh ogólnie jest mało i najczęściej trzeba zamawiać z US, więc komplet z przesyłką wychodzi więcej niż sama klawiatura) . No i czerwone podświetlenie - jestem zdania, że jak robisz jednokolorowe podświetlenie to jednak coś bardziej neutralnego ma więcej sensu, ale kto co lubi.

Edytowane przez iamnotreal
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...