Skocz do zawartości

Czy to są normalne temepratury Karty Graficznej?


Recommended Posts

Witam! Mam kartę graficzną  Radeon XFX RX 570 

Mój problem polega na tym, że karta strasznie się grzeje jak gram np.  w WorldOfTanks na grafice Ultra to temperatury pokazują mi w CPUID HWMonitor, max miałem 87 stopni, wydaje mi się że jest to mimo wszystko trochę za dużo. Karta jest nowa, ma z tydzień czasu, macie jakieś pomysły jak zmniejszyć temperatury? Oczywiście jak obniżę grafikę to temperatura jest niższa, ale chyba nie po to kupuje się lepszą kartę żeby grać na niższej grafice niż poprzednio, proszę o pomoc, nie chcę tego Radeona usmażyć. 

Link to post
Share on other sites

Płyta MSI Bazooka  B150m 

Procesor Intel Core I3 6100  

Obudowa to nie wiem i rozmieszczenie wentylatorów też nie wiem, dodam tylko tyle że gdy wyłączę gierkę to temperatura spada bardzo szybciutko w 1-2 minuty już z np 80 jest 50

 

Jakaś zwykła obudowa MODECOM zabudowana z każdej strony tylko z jednej strony ma dziurek trochę.

Edytowane przez kostek123
Link to post
Share on other sites

No i wszystko się zgadza. Nie masz żadnych wentylatorów w tej obudowie. To jest powód tych wysokich temperatur. Jeden na przód, jeden na tył. Nawet najtańsze od Arctici po 20 zł i będziesz mial 5C mniej przynajmniej. Zrób jeszcze zdjęcie obudowy z zewnątrz, żebyśmy wiedzieli co to za sztuka, jakie wentylatory tam wejdą. Na tył na ~99% wchodzi 120mm. Na przodzie pewnie też.

Link to post
Share on other sites

Nie no bo widzę, że obudowę jakąś sensowną kupię za te 150zł a wiatraczki też nie są drogie to jakieś 60zł na dwa można wydać żeby mi to już wszystko tam chodziło z ładną temperaturą, czyli co to też jest wina obudowy? Zabudowana jest jak czołg radziecki? XD

Więc ewentualnie jakie te wentylatorki jakieś sensowne?

Edytowane przez kostek123
Link to post
Share on other sites

3 już masz w zestawie na razie wystarczy. Jeżeli już koniecznie chcesz dokup sobie jeden wentylator 140mm i ustaw go tak by wyciągał gorące powietrze na górze obudowy(bliżej tylnej ściany).

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

Ja od 4 dni jestem użytkownikiem tej obudowy

https://allegro.pl/oferta/obudowa-fractal-design-core-3500-window-2x140mm-7697869961?utm_source=notification&utm_medium=buyerCart&utm_campaign=transaction-notifications:buyerCart&snapshot=MjAxOS0xMi0xMVQxNTowMTo0Mi42MzJaO2J1eWVyOzAxMWFmYzA4M2QzNDRlMDI0OTgxYTI2ZjllNjFlNTNjMjA5YzdiNGYyZWE5NWZjNmQxNDIyOTlhYzJjNjY5Mzk%3D

Wykonanie mistrzostwo.Wielkie bydle i ciężkie.W środku samochodem można jezdzić :)

Gumki antywibracyjne na sankach 3.5,filtry przeciw kurzowe, itd.Do tego mimo że pisze że są 2,fabrycznie zamontowane 3 wentylatory 140 :o

Na ustawieniach wentylatorów Medium,z tyłu obudowy jest przełącznik Low,Medium,High,u mnie temperatury na CPU i GPU pospadały o 10-12 stopni :o  :) w porównaniu z Zalmanem Z3

Stosunek jakość-cena bezkonkurencyjny :)

Edytowane przez Dominik132
Link to post
Share on other sites

Signum ma montowany tylko jeden wentylator na tyle. Propozycja moja i @MiK'a jest dużo korzystniejsza cenowo zważywszy na większą obudowę i zainstalowane fabryczne 3 wentylatory. Dodatkowo ten Signum ma gorsze ofiltrowanie z przodu. Różnica w cenie to całe 30 zł.

 

@Dominik132 Ten Fractal ma sporo bolączek. Np. chodzący luzem i kiwający się na boki system montażowy dysków HDD. Odkręcanie śledzi też jest jakieś z kosmosu w tej budzie. Po za tym to stara dobra konstrukcja, więc nawet z dwoma wentylatorami temperatury będą lepsze niż w 95% obecnych obudów.

Edytowane przez KamellotK1
Link to post
Share on other sites

Moim zdanem warto. Lepszej jakości materiały, cichsze i wydajniejsze wentylatory (natomiast jest jeden mniej), lepsze ofiltrowanie. Podejrzewam, że Regnum ma lekko lepszy przepływ powietrza przez ten Mesh z przodu, natomiast przez te słabe ofiltrowanie pewnie szybko się zasyfią podzespoły. W SPC masz wyłamywane śledzie, nie możesz odkręcić szybko sanek na dyski tylko musisz obracać całą obudowę i je odkręcać. W tym BQ masz wszystko lekko i ładnie okręcane w pozycji roboczej.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

A mam pytanie jeszcze bo za nim kupię nową obudowę to pograć też bym chciał i w programie msi afterburner jest możliwość żeby ustawić tam prędkość wentylatorów na karcie, na opcji auto w tym programie karta nie grzeje się tak osiąga temperaturę max 74 stopnie ale zazwyczaj jest to poniżej 70 stopni, fakt jest głośno ale wentylatory nie chodzą na 100% Czy można z takiego czegoś korzystać?

Link to post
Share on other sites

Włączyłeś tryb auto, karta wyje ale przez zwiększone obroty wentylatorów chłodzi się efektywniej. Natomiast miej na uwadze, że tak działający system chłodzenia może (nie musi) szybciej paść. Dokładniej chodzi mi tu o wentylatory, bo rurki cieplne czy radiator to nie jest żadna elektronika tylko termodynamika. Jeśli akceptujesz hałas i gotujące się podzespoły - Twoja decyzja. Ja bym nawet mając mało pieniędzy nie pożałował tych ~160 zł. Obudowa na przyszłą, nową konfigurację zawsze zostanie, jeśli ma odpowiednio dobry przepływ powietrza.

Link to post
Share on other sites

Tak wiem tylko teraz idą święta i nie wiem kto miałby mi to wszystko poprzekładać bo nie będę zawracał głowy znajomym bo jednak ktoś musiałby mi to obudowę odpowiednio wypełnić, stąd moje pytanie czy same wentylatory by coś pomogły gdybym je zamonotował

Edytowane przez kostek123
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...