Skocz do zawartości

Problem z użyciem głośników TV jako wyjścia audio


Recommended Posts

Cześć. Po 3 latach wracam na benchmarka.

Łączę u siebie PC z tym TV https://www.lg.com/pl/telewizory/lg-39LN575S Obraz leci przez jakiś chiński kabel HDTV, a audio chciałbym puścić jackiem jako że gniazdo słuchawkowe w telewizorze jest i faktycznie na słuchawki działa. Jednak kiedy chce je złączyć z PC to jest problem - nie wykrywa w ogóle TV, zaś na drugim TV łącząc tym samym kablem wszystko jest spoko.
  Drugi TV ma dwa gniazda jack - jedno podpisane ''service'' i drugie ze znakiem słuchawek. Na LG zaś jest tylko gniazdo ze znakiem słuchawek. Gniazdo service nie daje dźwięku przy podłączeniu słuchawek, za to świetnie odbiera sygnał audio z laptopa. 
Podsumowując LG 1xJack ''słuchawki'' zdaje się dawać sygnał
Drugi TV 2xJack ''service'' - odbiera sygnał, ale nie daje; jack ''słuchawki'' za to daje dźwięk samemu nie odbierając.
Czy wina może być w sterownikach dźwiękówki (xonar dx)? Czy po prostu jacki mogą nie zawsze odbierać sygnał audio?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Obraz leci przez jakiś chiński kabel HDTV

 

Czyli podłączyłeś jakiś sznur elektryczny i działa...

 

a audio chciałbym puścić jackiem jako że gniazdo słuchawkowe w telewizorze jest i faktycznie na słuchawki działa

 

Wejście czy wyjście, to nie ważne w elektronice - ma działać...

 

Ale tak nie jest. Wejście audio i wyjście, to dwa różne złącza. W instrukcji do TV jest to szczegółowo opisane.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czyli podłączyłeś jakiś sznur elektryczny i działa...

 

 

Dzięki za odpowiedź. Nie miałem pojęcia że jacki mogą być wyjściowe i wejściowe xD.

 

Dla obrony powiem że manual nic nie wspominał o tym ale to nie ważne bo z tyłu TV jest napisane out/in i mogłem się domyśleć.

 

Znalazłem jakiś stary scart - microjack. Jak myślisz jeśli dokupię przejściówkę microjack --> minijack to dźwięk powinien banglać?

Wejście czy wyjście, to nie ważne w elektronice - ma działać...

 

Ale tak nie jest. Wejście audio i wyjście, to dwa różne złącza. W instrukcji do TV jest to szczegółowo opisane.

Link to post
Share on other sites

Znalazłem jakiś stary scart - microjack. Jak myślisz jeśli dokupię przejściówkę microjack --> minijack to dźwięk powinien banglać?

 

Nie bardzo. Konkretne wejścia audio powiązane są z konkretnymi złączami. Nie możesz miksować, że wideo puścisz przez takie złącze, a audio przez inne, bo tak wygodnie.

 

"Obraz leci przez jakiś chiński kabel HDTV" - czyli kabel HDMI?

 

TV ma złącze opisane jako PC czy coś podobnego? Jest tam Audio IN (input)?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie bardzo. Konkretne wejścia audio powiązane są z konkretnymi złączami. Nie możesz miksować, że wideo puścisz przez takie złącze, a audio przez inne, bo tak wygodnie.

Nie zrozumiałem Ciebi więc napiszę trochę bardziej konkretnie.

Na scartcie mogę sobie podpiąć tak że scart z audio będzie wpięty w telewizor i przejsciowką z -micro na minijacka wepnę do kompa. Wszystko powinno na moje oko działać bo scart jak jack ma sygnał analogowy, no ale nie wiem wszystkiego dlatego proszę pomyśl jeszcze raz i napisz czy to wypali.

 

"Obraz leci przez jakiś chiński kabel HDTV" - czyli kabel HDMI?

 

Tak to jest kabel HDMI, napisałem HDTV bo tak producent go nazwał na pudełku.

 

TV ma złącze opisane jako PC czy coś podobnego? Jest tam Audio IN (input)?

TV nie ma złącza TV, jest za to Audio in/out na Scartcie(tak jak wyżej pisałem) i in/out na cinche.

Link to post
Share on other sites

TV nie ma złącza TV - a co to takiego? A komputer ma złącze komputerowe?

 

Dźwięk przesyłany jest złączem HDMI, ale to już zależy od komputera (płyty głównej).

 

- Jeden komputer mam podłączony przez DisplayPort->HDMI + dźwięk przez jakck-jack. TV ma specjalne złącze HDMI PC i obok niego jest wejście audio (jack 3.5mm).

- Drugi komputer (nowszy) - wszystko idzie przez HDMI (dźwięk + obraz).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

TV nie ma złącza TV - a co to takiego? A komputer ma złącze komputerowe?

Chciałem napisać, że TV nie ma wejścia PC bo o to pytałeś.

 

Dźwięk przesyłany jest złączem HDMI, ale to już zależy od komputera (płyty głównej).

 

- Jeden komputer mam podłączony przez DisplayPort->HDMI + dźwięk przez jakck-jack. TV ma specjalne złącze HDMI PC i obok niego jest wejście audio (jack 3.5mm).

- Drugi komputer (nowszy) - wszystko idzie przez HDMI (dźwięk + obraz).

No to też ciekawe. Ja raczej mam stare MOBO kupione w 2009 r ale dzięki za wskazówkę poszukam czy inni podpinali pod moją płytę HDMI

Link to post
Share on other sites

Podłączając kablem HDMI telewizor lub monitor z PC w Panelu sterowania-Dźwięk muszą się zainstalować również odpowiednie urządzenia audio. Jeśli domyślne urządzenie audio nie zostało zmienione to możemy mieć obraz z PC na TV ale dźwięk nadal odtwarzać w słuchawkach. Jeśli posiadasz kartę graficzną Nvidia ustawiania audio są dostępne w Panelu sterowania Nvidia i sprawdź programem Driver easy czy masz aktualne wszystkie sterowniki, brak driverów do Nvidia audio lub Intela Display Audio może stwarzać problemy.  

Edytowane przez gepardmak
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Stery Nvidii są aktualne, a same stery cały czas ustawione są tak: https://www.easypaste.org/file/QFIObSD8/nvidiascreen.jpg?lang=pl

Tak jak wcześniej obraz dalej bangla, tyle że audio nie działa i zanim napiszę co spróbowałem robić, to wspomnę że w ustawieniach TV głośniki są cały czas ustawione jako urządzenie wyjściowe.
Dzisiaj spróbowałem podłączyć audio kablem 2x cinch ---> jack 3.5, tak że jacka podpinam do k. dźwiękowej a cinche do tv (czerwony cinch jako Lewy kanał i biały jako Prawy/mono).  Niezależnie do którego wejścia włożyłem jacka nigdy nie było dźwięku na telewizorze. Teraz co mogło pójść źle moim zdaniem, a co jest na pewno dobrze:
- wejścia cinch są podpisane jako audio IN, więc jak najbardziej dobrze
- próbowałem innego kabla 2x cinch --> jack i bez różnicy
- poziomy są ustawione zawsze dobrze, ale to chyba nie jest problem. Chodzi o to że nie wykrywa mi TV jako urządzenia audio w ustawieniach https://www.easypaste.org/file/jikJWxON/dzwiek.jpg?lang=pl na laptopie wykrywa TV i obraz leci razem z dźwiękiem.
- może się pomyliłem i źle podłączyłem jacka. jak go powinienem na tej dźwiękówce podłączyć? https://www.easypaste.org/file/zjOS6ZHd/skannikod2.jpg?lang=pl (tu skan zdjęcia wejść w karcie dźwiękowej)
- na telewizorze mam 3 wejścia HDMI IN, HDMI 1 (ARC), HDMI 2, HDMI 3 (MHL). Na każdym nie działa, ale może jest jakaś różnica która jest ważna?

Dzięki, odświeżam temat żeby nie pisać kolejnego

Edytowane przez KomaNdoRamBoo
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...