Skocz do zawartości

Monitor wyłącza się na kilkanaście sekund w trakcie użytkowania.


Recommended Posts

Hej,

Mam problem z monitorem viewsonic va1903wb. Gdy uruchamiam komputer, dioda monitora tylko mignie a ekran jest czarny dopiero po różnych czynnościach takich jak poprawianie kabli, odłączanie od prądu itp. monior zaczyna działać. W trakcie gdy uruchamiam jakąś aplikacje lub schodzę z niej na pulpit monitor wyłącza się na kilkanaście sekund w środku okresu kiedy jest czarny dioda tylko  mignie i obraz pojawi się na ułamek sekundy. Nawet w trakcie zwykłego użytkowania nagle bez powodu monitor wyłącza się.

 

Moja karta graficzna to GTX 1050 ti. Używam konwetera hdmi do vga.

System windows 10 pro.

Próbowałem zmieniać kable vga z każdym jest tak samo.

Nie wiem gdzie leży problem, proszę o pomoc, z góry dzięki. 

Link to post
Share on other sites

Nie znam się na tyle żeby sprawdzić kondensatory, z przejściówką też mi ciężko ocenić żeby coś było żle, ale zastanawiam się czy te moje kable vga są dobre bo te "wkrętki" są jakieś dziwne kręcą się w kółko, chociaż pomimo to i tak mocno końcówki kabla siedzą w slotach, te "wkrętki" muszą być mocno dokręcone? Jednak wątpię żeby w kablu vga leżał problem. Teraz sobie skojarzylem, że kiedyś miałem taki problem, że jak przełączałem okna w windowsie ( alt + tab) to na 2-3 sekundy malem czarny ekran, ale monitor sie nie wyłączał.


Dodam jeszcze, że monitor lekko syczy i dopiero kiedy uda się przywrócić obraz to przestaję. Ostanio często wogóle nie mogę go uruchomić, dioda bardzo słabo miga tak jakby chciała się włączyć, ale nie miała mocy.

Link to post
Share on other sites

No to już pisałem mogą to być kondensatory . Trzeba zdjąć obudowę i dostać się do sekcji zasilania . Jeśli kondensatory będą wypukłe to znaczy że to jest przyczyną awarii . Kosztują mniej niż czipsy . Jak się nie znasz to kup drugi monitor ,chyba że znajdziesz elektronika który z Ciebie nie zedrze i Ci to wymieni . Za 100 zł kupisz dużo lepszy monitor i pozbędziesz się przejściówki (która potrafi psuć jakość obrazu) lub za 50 coś podobnego do twojego .

 

Przykład https://allegrolokalnie.pl/oferta/monitor-acer-231h-lcd-fullhd-calkowicie-sprawny

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Mam coś podobnego ale z TV które używam zamiast monitora ,obraz znika na 3 sekundy i wraca, musiałem ze to wina starego kompa ale na nowym jest podobnie, tv wiosna mial wymieniany pasek led , to juz leciwy Sharp pierwsze ledy na naszym rynku.

 

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...