Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Monitor wyłącza się na kilkanaście sekund w trakcie użytkowania.

monitor black screen czarny ekran

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 hellojacob

hellojacob
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 14 grudzień 2019 - 11:12

Hej,

Mam problem z monitorem viewsonic va1903wb. Gdy uruchamiam komputer, dioda monitora tylko mignie a ekran jest czarny dopiero po różnych czynnościach takich jak poprawianie kabli, odłączanie od prądu itp. monior zaczyna działać. W trakcie gdy uruchamiam jakąś aplikacje lub schodzę z niej na pulpit monitor wyłącza się na kilkanaście sekund w środku okresu kiedy jest czarny dioda tylko  mignie i obraz pojawi się na ułamek sekundy. Nawet w trakcie zwykłego użytkowania nagle bez powodu monitor wyłącza się.

Moja karta graficzna to GTX 1050 ti. Używam konwetera hdmi do vga.

System windows 10 pro.

Próbowałem zmieniać kable vga z każdym jest tak samo.

Nie wiem gdzie leży problem, proszę o pomoc, z góry dzięki. 

• 0

#2 jakub1t

jakub1t
  • Maniak

• 2717 postów
  • 3DMark 06:?

Napisano 14 grudzień 2019 - 13:19

Ja bym sprawdził kondensatory w monitorze. Ale prędzej bym obwiniał tą przejściówkę hdmi.
  • 0

MSI P55a-GD65 , Xeon  X3440 , Scythe Mugen 2 rev2 , 12gb Kingston HyperX 1600 cl9 . MSI RX470 gamingx 4gb , Kingston V300 120gb , WD GREEN 1TB , Pentagram 620w , HP x23LED , Sony str-db780qs , Mordaunt-Short 912 , Sub STX 190A , Brainwavz  HM5 .

#3 hellojacob

hellojacob
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 14 grudzień 2019 - 16:09

Nie znam się na tyle żeby sprawdzić kondensatory, z przejściówką też mi ciężko ocenić żeby coś było żle, ale zastanawiam się czy te moje kable vga są dobre bo te "wkrętki" są jakieś dziwne kręcą się w kółko, chociaż pomimo to i tak mocno końcówki kabla siedzą w slotach, te "wkrętki" muszą być mocno dokręcone? Jednak wątpię żeby w kablu vga leżał problem. Teraz sobie skojarzylem, że kiedyś miałem taki problem, że jak przełączałem okna w windowsie ( alt + tab) to na 2-3 sekundy malem czarny ekran, ale monitor sie nie wyłączał.

Dodam jeszcze, że monitor lekko syczy i dopiero kiedy uda się przywrócić obraz to przestaję. Ostanio często wogóle nie mogę go uruchomić, dioda bardzo słabo miga tak jakby chciała się włączyć, ale nie miała mocy.

• 0

#4 jakub1t

jakub1t
  • Maniak

• 2717 postów
  • 3DMark 06:?

Napisano 14 grudzień 2019 - 16:18

No to już pisałem mogą to być kondensatory . Trzeba zdjąć obudowę i dostać się do sekcji zasilania . Jeśli kondensatory będą wypukłe to znaczy że to jest przyczyną awarii . Kosztują mniej niż czipsy . Jak się nie znasz to kup drugi monitor ,chyba że znajdziesz elektronika który z Ciebie nie zedrze i Ci to wymieni . Za 100 zł kupisz dużo lepszy monitor i pozbędziesz się przejściówki (która potrafi psuć jakość obrazu) lub za 50 coś podobnego do twojego .

Przykład https://allegrolokal...kowicie-sprawny

Użytkownik jakub1t edytował ten post 14 grudzień 2019 - 16:23

• 0

MSI P55a-GD65 , Xeon  X3440 , Scythe Mugen 2 rev2 , 12gb Kingston HyperX 1600 cl9 . MSI RX470 gamingx 4gb , Kingston V300 120gb , WD GREEN 1TB , Pentagram 620w , HP x23LED , Sony str-db780qs , Mordaunt-Short 912 , Sub STX 190A , Brainwavz  HM5 .

#5 hellojacob

hellojacob
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 14 grudzień 2019 - 16:56

Kupiłem monitor Dell 1909Wb, może połączę go za pomocą dvi, jaki kabel muszę kupić żeby był dobry?

• 0

#6 wodego

wodego
  • Zapaleniec

• 1119 postów

Napisano 14 grudzień 2019 - 18:54

Kabel DVI-D.

• 0

#7 nitomen

nitomen
  • Bywalec

• 131 postów

Napisano 20 grudzień 2019 - 11:21

Mam coś podobnego ale z TV które używam zamiast monitora ,obraz znika na 3 sekundy i wraca, musiałem ze to wina starego kompa ale na nowym jest podobnie, tv wiosna mial wymieniany pasek led , to juz leciwy Sharp pierwsze ledy na naszym rynku. Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: monitor, black screen, czarny ekran

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych