Skocz do zawartości

Adata SU650 niska wartość zapisu danych


Recommended Posts

Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie wyżej wymienionego dysku. Jego parametry odczytu i zapisu bardzo się zmieniają. Przy teście programem AS SSD, przez kilka prób trzyma dobre wartości, pózniej dzieje się to co na załączniku. Wolno kopiuje pliki, na początku szybko, aby po chwili mocno zwolnić. Chciałem się po prostu upewnić, czy ten typ tak ma. Może jest zepsuty ? Zapis kuleje. Dysk jest nowy. Jest to dysk systemowy.
Procesor: i5 3350p
Płyta główna: msi b75a-g43
Ram: 2x4 gb 1600
karta: gtx 660
system:win 10 z aktualizacjami
zasilacz:corsair 450
 
obrazy:

 

ea6fd22574999.png

 

da94a1d141a69.png

 

e00494c1fc69b.png

 

2b914d2cc8c32.png

 

 

 

EDIT kokos // Poprawiłem ci temat, bo nie mogłem na to patrzeć, oryginał w spoilerze 

 

 

 

patryj.png

 

 

 

Link to post
Share on other sites

To jest jeden z najsłabszych SSD na TLC, były przypadki awarii kontrolerów, całkiem dużo wręcz, a nawet przypadki problemów z kośćmi TLC (padły po kilku TB zapisanych). 

Na początku jeszcze ładowali tam SM2258XT, lub inne wariacje dramless SM2258 (mimo że wariant dramless ma zwykle mało wspólnego z pełnym chipem), co też jest słabym kontrolerem i tez pada, ale później leciały Maxio. 

 

Jak ci się bufor pseudoSLC skończy, to zapis leci na łeb na szyję. A bufor nie działa jakoś zbyt dobrze, no bo w końcu pod obudową słaby kontroler i słabe kostki. 

 

Nie jest to ani wydajny SSD, ani godny zaufania jeśli chodzi o dane. Wręcz częściej go na czarnych listach spotkasz, niż w polecanych (jeśli patrzysz po forach, nie portalach branżowych). 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

https://forum.pclab.pl/topic/1298783-Adata-SU650-niska-warto%C5%9B%C4%87-zapisu-danych/  

 

to że stoi na tym system + pewnie jakieś programy, nie ma aż tak drastycznych efektów. 

 

po prostu słaby SSD, to że stoi na nim system na którym działasz, pogarsza oczywiście benchmarki, ale tu po prostu za bardzo pogorszyć się już nie da... Bardzo podobnie to wygląda, bez systemu. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za opinie. Czyli to po prostu, taki "sprzęt". Dobrze wiedzieć, że to nie przypadłość konkretnej sztuki. Co sądzicie o tych modelach, warto byłoby wymienić su650 na któryś z tych ssd? Z tego co wyczytałem, najlepiej byłoby dołożyć do modelu na kościach MLC. Na razie jednak nie mam takiej możliwości. Dać sobie spokój z tymi dyskami i zostać na Adacie? Czy odczuje różnice po przesiadce na poniższe propozycje ?

-Crucial BX 500

-Patriot Burst

-Kingston a400

-Su 700

Link to post
Share on other sites

crucial mx 500, adata su 800 lub samsung evo 860. Dysków na kościach mlc prawie nie ma, zostaje adata su 900 (gorsza od mx 500 na tlc), goodram irdm pro oraz samsungi ale tylko z pro serii (bo evo to tlc)

Edytowane przez tokacz
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Czy odczuje różnice po przesiadce na poniższe propozycje ? -Crucial BX 500 -Patriot Burst -Kingston a400 -Su 700

to wszystko są słabe SSD na TLC, nawet porównując tylko wśród TLC...

Nie opłaca się wymieniać SSD, na trochę lepszy, ale równie słaby SSD, to nie ma sensu.

 

 

zostaje adata su 900 (gorsza od mx 500 na tlc)

Znaczy gorzej maja bufor pseudo SLC zaimplementowany, no ale jak patrzymy po sprzęcie, to różnią się tylko typem kości microna 64l 3D FG NAND TLC vs MLC, więc sam z tych dwóch bym wolał jednak SU900.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...