Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Może ktoś polecić mi jakieś rozwiązanie software-owe żeby zwiększyć maksymalna głośność dźwięku z słuchawek bezprzewodowych BT ? Nominalna wartość podana przez producenta  to 100dB, a wiem ze potrafią grac głośniej bo po sparowaniu z telefonem nie PC poprzez korekcje equalizera udało mi się osiągnąć bardzo zadowalające efekty i maksymalna głośność jest znacząco wyższa niż na PC. Swoją drogą, jak można wprowadzić / zastosować korekcję dźwięku poprzez equalizer ( PC ) urządzenia podłączonego za pomocą BT. Dlaczego Windows omija sterownik mojej karty dźwiękowej która przecież odpowiada w danym momencie za dekodowanie dźwięku mediów uruchamianych na PC ???

Uprzedzając głupie pytania:

Słuchawki - Edifier W800BT

Karta dźwiękowa - ASUS STRIX SOAR

WINDOWS 10 x64 - najnowsze sterowniki / wszystkie łatki
 

 

Link to post
Share on other sites

Czyli można słuchać na słuchawkach BT muzę z kompa nie posiadając karty dźwiękowej???

EQ - Equalizer - jak sama nazwa wskazuje służy do modulacji - w tym wypadku brzmienia - decybele nie maja tu nic do tego ( w moim wypadku przy sparowaniu z telefonem same w sobie graja znacznie głośniej ) - efekt modulacji - dostrojenia dźwięku poprzez EQ użyłem jedynie do poprawienia charakterystyki brzmienia muzyki której słucham.

Reasumując - nic mądrego, a tym bardziej wartościowego nie napisałeś. Poza nieudolną próbą sprowokowania mnie NIC nie wnosisz do tematu który w dalszym ciągu uważam za otwarty.  Do tego weź staraj się myśleć jak coś piszesz bo wyszedłeś na cymbała Nie w port usb wiec komp pcha cyfe bezposrednio do usb. "

 

Link to post
Share on other sites

Chyba trochę za bardzo popłynąłeś kolego... Przede wszystkim nie obrażaj ludzi. Po drugie 100dB to nie głośność, a dynamika (różnica pomiędzy najcichszym i najgłośniejszym dźwiękiem emitowanym przez urządzenie) - a to dwie różne rzeczy. Moc urządzeń audio mierzy się w Wattach. Equalizer służy do podbicia dźwięku na wybranych częstotliwościach, więc jeśli podbijesz wszystkie częstotliwości, dźwięk będzie nienaturalnie mocniejszy w całym spektrum częstotliwości. Po trzecie karta muzyczna ma się nijak do przekazywania sygnału cyfrowego poprzez BT do słuchawek. Tyle w temacie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Rozrysować?

Karta dźwiękowa przerabia cyfrę na analog

Do bt idzie cyfra nie analog.

 

Więc nie ma potrzeby żeby sygnał cyfrowy szedł do karty dźwiękowej bo po co.

 

Zmiana o 3db to zmiana głośności o połowę. Więc jeśli jakieś pasmo podbijesz o 6db to już zaczynasz robić dobrą kaszane z dźwięku.

 

Kolejna sprawa podbijają cały eq jest duże prawdopodobieństwo że zrobisz przester i zacznie obcinać wierzchołki. Czyli zrobi się kolejna kaszanka.

 

Był jakiś qe który działał systemowo ale nazwy nie pamiętam.

Link to post
Share on other sites

Odpowiedz na pytanie brzmi : Letasoft Sound Booster - szukam dalej czegoś darmowego.

Co do EQ to przy szukaniu boostera znalazłem rozwiązanie softwarowe do modyfikacji brzmienia poprzez "podbicie o dana wartość db poszczególnych częstotliwości"

Dalej szukam czegoś darmowego co będzie miało dwie te funkcje ( zwiększenie głośności i EQ ) w jednej aplikacji PC.

Link to post
Share on other sites

To wszystko będzie działać na zasadzie zwiększania głośności tak jak podczas reklam v tv/radiu. Zwiększając w ten sposób wprowadzasz zniekształcenia w dźwięku. Żaden wzmacniacz nie pracuje optymalnie przy najwyższej głośności a zwiększając poziom sygnału wejściowego przy maximum pracy ampa powodujesz odcięcie wierzchołków sinusa. Grają za cicho to wymień słuchawki

Link to post
Share on other sites

100dB to nie głośność, a dynamika (różnica pomiędzy najcichszym i najgłośniejszym dźwiękiem emitowanym przez urządzenie)

 

To nie tak. dB to jednostka porównawcza. W przypadku głośności wartością odniesienia jest najcichszy słyszalny dla człowieka dźwięk: 10-12W/m2. 100dB to bardzo głośno i taki odsłuch po kilkunastu minutach może prowadzić do trwałego uszkodzenia słuchu.

 

 

Zmiana o 3db to zmiana głośności o połowę.

 

Absolutnie nie. 3dB to tylko wzrost mocy o 100% i nie oznacza to dwukrotnej zmiany głośności dla człowieka ze względu na logarytmiczny odbiór głośności przez ludzkie ucho. Przyjmuje się, że 10dB to dwukrotna różnica głośności. Ale to jest ustalone doświadczalnie dla tonu 1kHz, a nie jakaś fizyczna, jednoznacznie określona wartość. Niemniej właśnie tyle się przyjmuje przy przeliczaniu skal sonowych i fonowych dla tonu 1kHz.

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites

Ehh soft którego szukasz to Equalizer APO

https://sourceforge.net/projects/equalizerapo/

 

Ale zamiast się przysłowiowo kopać z koniem, zrób sobie przysługę i porównaj głośność i jakość dźwięku po podpięciu swoich W800BT bezpośrednio do tej karty Asusa kablem 3.5 mm z tyłu obudowy komputera(jakby kabel był zakrótki to opłaca się kupić za kilka zł przedłużacz).

Scłuchawki ci grają tak jak grają bo w trybie bezprzewodowym za przetworzenie dźwięku cyfrowego na analogowy i wzmocnienie sygnału odpowiada elektronika wbudowana w słuchawki. Po podpięciu kablem te funkcję przejmuje karta muzyczna. Teraz pytanie z gwiazdką gdzie jest twoim zdaniem lepszej klasy elektronika? W słuchawkach za 149zł gdzie budżet jest dzielony pomiędzy elektronikę a same słuchawki czy w dedykowanej do tego zadania karcie dźwiękowej za 349zł?

Link to post
Share on other sites
To chyba ja mam coś z uszami bo gra fajno i bez zniekształceń.

 

Teraz szukam już tylko free EQ + volume booster w jednej aplikacji.

Zgadza się. Masz coś z uszami skoro masz za cicho. Różnica w głośności wynikają z tego, że na jednym urządzeniu masz włączoną głośność bezwzględną a na drugim wyłączoną.

 

 

Edytowane przez anemus
Link to post
Share on other sites

Zgadza się. Masz coś z uszami skoro masz za cicho. Różnica w głośności wynikają z tego, że na jednym urządzeniu masz włączoną głośność bezwzględną a na drugim wyłączoną.

 

No i widzisz mój ziomeczku - chodzi o to żeby była taka sama na obu.... :o

 

A że mam coś z uszami to potrzebuje głośniej żebym dobrze słyszał... :<

 

Zresztą napisałem już że znalazłem program tyle że jest płatny a ja nie mam za dużo kasy żeby za niego zapłacić dlatego szukam darmowego ekwiwalentu. 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...