Skocz do zawartości

najwiekszy dysk zeewnetrzny 2.5 cala bez zewnetrzneego zasilania


Recommended Posts

co jak co ale 3.5cala nie jest wcale problem przerobić na zasilanie z usb

 

Magik jakiś. Możesz opatentować i zarabiać na tym.

 

również możesz użyć 2 dysków w 1 obudowie lecz to bardziej custom lecz jest to do zrobienia

 

Sprzedawaj gotowe rozwiązania 2 dyski 3.5" w jednej obudowie zasilane z USB. Tylko pamiętaj, żeby linię produkcyjną wydajną zaprojektować, bo zamówień będziesz miał sporo.

Link to post
Share on other sites

Nie chodzi tylko o rozmiar ale głownie o wagę.Nie chce 3,5 cala  bo  to prezent dla kinomaniaka będzie pewnie przenosił ten dysk  dlatego  miało być 2.5  cala i  bez zasilacza


Temat można zamknąć jeśli  5tb  to  obecne maks w HD  2.5  cala

Link to post
Share on other sites

co jak co ale 3.5cala nie jest wcale problem przerobić na zasilanie z usb 

również możesz użyć 2 dysków w 1 obudowie lecz to bardziej custom lecz jest to do zrobienia

Klituś bajduś. Chyba się spało na lekcji fizyki.

 

Moc z portu USB 3.0 jaką może pobrać urządzenie to 4,5 Wata. Przetwornica też ma straty, więc w praktyce wyjdzie jakieś 4 Waty. 2 TB WD RED podczas zapisu potrzebuje 4,1 Wata. W praktyce przez USB 3.0 co najwyżej i tylko w teorii da radę odpalić dysk z jednym talerzem czyli 1 TB.

 

Tu jest specyfikacja dysków: https://media.flixcar.com/f360cdn/Western_Digital-3805661149-eng_spec_data_sheet_2879-800002.pdf

Link to post
Share on other sites

z watami nie wygrasz ni chu chu :P


No i nie dało rady tego dysku zakupić w noneet do 24 grudnia

 

 

https://www.zadowolenie.pl/podzespoly-komputerowe/dyski-twarde/dyski-zewnetrzne/seagate-dysk-basic-5tb-2-5-stjl5000400-grey?utm_source=ceneo_spo&utm_medium=referral

 

Zamówiłem taki.Ten gorszy czy to jedno to samo ?


i i dobił do brzegu .

fa93510e5749ea00.jpg

Wersja BASIC z wyglądu dość paskudna ale wyniki w normie do innych dysków seagate np  Expansion


Ten dysk BASIC seagat współpracuje z smart tV bo go ni widać na Tv?

Link to post
Share on other sites

stary samsung z 2011 go widzi np ale pojemnosc 0 kb. jedno z usb chyba nie ma 5  wat i talerze smiesznie chodza, w toshibie i krugher and matz nawet go nie widac . pod philipsem nie partzalem. to ma byc prezent dla dziewczyny i ona ma dwa dyski 4  i 5 tb pod tv samsung i u niej chodzi w 1 partycji. chcialem podejrzec co ona ma tj mbr czy gpt ale to win8 i nawet nie wiedzialem gdzie sie patrzy a pod zarzadzaniem ma hasla...

Link to post
Share on other sites

Pobawiłem trochę sie discpartem i pozbyłem  sie tej partycji chronionej czy coś(GTP)

 

discpart automatycznie podzielił na 2 partycje  ok 2 TB i 2.6TB i mój Tv Toshiba zaczął go widzieć z tym ze nie podobało mu sie format plików bo był NTFS i sformatował sobie na FAT 32.

Zostałem z 2Tb z 5 .Coś da sie z tym zrobić ?połączyć czy coś ?


Co ciekawe oba usb z tego tv sa oznaczone 500mA czyli 2.5 wata .Cos ma to wspólnego ?


A pod pc mam tylko exfat  oraz NTFS


oprócz tego mam pytanie

Jak odłącza sie bezpiecznie ten dysk z tv oraz pc?np w samsungu dioda gasnie po zgaszeniu tv ale toshiba dalej podaje zasilanie.Mozna normalnie wyjąc  usb jak talerz wiruje ?


Wychodzi na to ze musi byc MBR oraz fat 32 bo na exfat go nie widzi a na NTFS nie podoba mu sie format

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites

Standard usb 2.0 ma 500mA,

Ps. TV powinno mieć opcje formatowania, wtedy sobie bDobierze sam system plików który woli ( jeśli rzeczywiście weźmie fat to być może z ntfs sobie nie radzi ). Warto poczytać po forach o tym modelu, czy komuś się udało z NTFS.

Link to post
Share on other sites

Na starym samsungu nie ma problemu w NTFS jedynie ta Toshiba model z 2017 chyba a kupiony z miesiąc temu.

kruger and matz nie widzi w ogóle czy to fat 32 ,xfat czy NTFS ale to nie smart tv tylko ma opcje odtwarzanie oraz nagrywania

trochę denerwuje z sa rożne standardy.

Weźmiesz taki dysk do kogoś i lipa.Najnowsze samsungi chyba bez ograniczeń bo jednak ma te 4 i 5 TB w 1 partycji jakoś

Link to post
Share on other sites

Jeśli bierzecie do kogoś to zawsze asekuracyjnie lepiej FAT32 na MBR, bo to idzie na większości.

 

Ps. Przed takimi zakupami, warto zawsze poświęcić chwilę i na zwykłym pendrive zobaczyć, czy TV obsługuje GPT, MBR i na nich NTFS-a, czy FAT.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...