Skocz do zawartości

Porównanie dwóch modeli monitorów


Recommended Posts

Dobry wieczór, mógłby mi ktoś nakreślić główne różnice pomiędzy
PG279Q Asusem a
Acerem Z321QUBMIPHZX

?

ewentualnie 32GK850G LG natomiast to płaskie 31.5 cala i tak myślę,że Acer dałby mi bardziej taki efekt 3d bo jakoś tak by mnie otaczał.
Mam asusa i myslę nad zmiarną na Acera
1. taka sama rozdzielczość w przypadku każdego z monitor czyli jakoś w acerze będzie gorsza tak? (27cali vs 31.5)
2. VA będzie miało czerń ale pewnie kąty gorsze by były - chociaż ja siedzę i tak na wprost to monitora.

Chodzi mi to po głowie bo nie gram w gry typu CS czy inne multi gdzie VA mocno by przeszkadzał... a ta czerń z VA by się przydała... druga rzecz to to,że wiecej cali by się przydało.



pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz zobaczyć w praktyce to idź do sklepu i zobacz. Jeden Ci napisz, że bierz Acera a drugi Asusa i co zrobisz? ;)

 

Zakrzywienie w grach/filmach przy takiej wielkości ekranu pogłębia doznania. Natomiast nie każdemu to odpowiada nawet przy dużym ekranie. Najlepsze efekty daje zakrzywienie + ultrawide. Wiele osób na forum i nie tylko tutaj korzysta z komputera tylko w ramach rozgrywki i takie ekrany po prostu potęgują doznania z gier i filmów.

 

Dobra matryca IPS też potrafi wyświetlić porządną czerń, ale w grach gamingowych nie ma czegoś takiego jak dobra matryca IPS więc celuj w VA.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Haha. Jak to co zrobi? Posłucha samozwańczego znafcy. :D Prawdopodobieństwo, że ktoś miał te 2 monitory? Bliskie zeru. Trzeba by postawić jeden obok drugiego, żeby porównać i najlepiej jeszcze zrobić testy superszybką kamerą.

 

 

 

w grach gamingowych

Śmiechłem, ale wiem, że jednego wyrazu nie zmazałeś jak poprawiałeś wypowiedź.

 

 

 

 

Dzieki jednak takie info to ja z neta mam... bardziej się zastanawiam w praktyce...
 

 

Ja tam lubię swój zakrzywiony monitor MAG271CQR, ale na dobrą sprawę mam tylko recenzje i suche specyfikacje, żeby sobie porównać z innymi modelami. Jak popatrzę czasami na niewygięty monitor to mi się aż wydaje, że jest wypukły. Tą krzywiznę się przestaje zauważać, ale jakbym zmieniał kiedyś to pewnie bym szukał zakrzywionego.

Co prawda poprzednio miałem IPS, ale był dość tani i stary. Czernie o niebo lepsze na VA, ale też bez cudów. Może są super czarne, ale to nie znaczy, że będzie się dało odróżnić obiekty w głębokich cieniach tak jak twoje oko w nocy idąc do kibla po ciemku. Jednakże mimo to takie Gears 5 i scenki, w których mały droid świeci latarką w ciemności niesamowite. Metro 2033 może w końcu przejdę, bo na tamtym IPS to się nie dało.

Na twoje pierwsze pytanie masz odpowiedź w podsuniętym pod nos porównaniu. "jakoś" będzie gorsza (ppi), ale wyświetli taki sam poziom szczegółów, więc większy = lepszy wg mnie. Jakby w tej samej cenie dawali 40' co mojego 27' to bym go brał. Minus jest taki, że jak zasiądziesz do laptopa to będziesz cierpieć.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...