Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

Po ponad 4 latach od kupna obecnej klawiatury (z Waszą pomocą) nadszedł czas na jej wymianę.

 

Obecnie używam Cooler Master Storm Trigger-Z z przełącznikami Cherry MX Brown. Nowej klawiatury szukam z powodu uszkodzenia lakieru(?) na części obudowy i podkładce pod nadgarstki, oraz uszkodzonej spacji (przy demontażu o-ringów ułamałem 1 "zaczep").

 

Wymagania:

- brązowe przełączniki (lub inne działające tak samo lub podobnie)

- podświetlenie przycisków

- podpórka pod nadgarstki

 

Nie wymagam:

- przycisków multimedialnych

- przycisków makr

- klawiatury numerycznej (może być jako druga (dodatkowa) klawiatura)

 

Budżet jaki chcę przeznaczyć na kupno to 600-1000zł.

Z góry dziękuje za pomoc.

Link to post
Share on other sites

ja nie widzę zbyt wielkiej różnicy między klawiaturami mechanicznymi za 300 albo 500 zł, dla mnie idealnie wypadam SPC Gear GK530. Jak chcesz z podkładką na nadgarstki to SPC GK550, bo jeśli ktoś nie używa makr, klawiszów multimedilanych to moim zdaniem tyle starcza. Poza tym (tego starsze recenzje, testy nie podają) jest dostępna też apka do zarządzania: https://spcgear.com/en/support/software/

 

Można też kupować i wymieniać klawisze. Taki w sumie bajer.

Link to post
Share on other sites

Użyłem "formularza" z Test-Gear do dokładniejszego opisania wymagań odnośnie nowej klawiatury:

  • budżet: 600-1000zł
  • rodzaj klawiatury: mechaniczna
  • rodzaj przełączników: obecnie korzystam z Cherry MX Brown (i chcę przy nich zostać), na pewno nie chcę Cherry MX Blue (lub innych podobnie działających)
  • procentowe użycie do pisania/do grania: 55/45
  • czy chcesz podświetlenie?: w obecnej klawiaturze mam białe podświetlenie z 5 stopniami jasności - używam najsłabszego w celu poprawy czytelności oznaczeń (bez podświetlenia oznaczenia są szarawe); jeśli oznaczenia bez podświetlenia będą czytelne to nie potrzebuję podświetlenia
  • czy chcesz makra?: obojętnie
  • czy chcesz dodatkowe klawisze?: obojętnie
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek?: tak
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numpada lub numpad w miejscu del, end, ins)?: może być bez klawiatury numerycznej - w takim przypadku chciałbym dodatkowo klawiaturę numeryczną jako drugą klawiaturę
  • twoje uwagi (wygląd, firma): podoba mi się Ducky One 2 Mini, ale nie chcę jej z powodu braku strzałek i części przycisków (na pewno chcę zachować Page Up/Down, Home i Delete (żeby móc skorzystać z kombinacji Ctrl+Alt+Del)); najbardziej podoba mi się opcja kupna klawiatury typu tenkeyless + drugiej z samym numpadem

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Na twoim miejscu nie zamykałabym się na inne switche niż Cherry MX. Kailh box brown/burnt orange (te drugie jeżeli lubisz mocniej walić w klawisze) są w moim odczuciu dużo przyjemniejsze od mx brown, to samo Gateron silent brown.

 

(to tak bardziej na przyszłość, skoro już zamówiłeś).

Edytowane przez iamnotreal
Link to post
Share on other sites

Naturalnie, jednakowoż ich dostępność w klawiaturach typu "stock" wysokiej klasy, jest wyjątkowo rozczarowująca.

Manufaktura Kailha, od dłuższego czasu jest bardzo pieczołowita, produkcja obejmuje również "customowe" przełączniki Hako.

Seria "Box" jest przełomem, pozostawia w tyle archaiczny design Cherry. Klikające przełączniki pozbawione są histerezy, reset następuje od razu po aktywacji, fabrycznie przesmarowane, są również gładsze i bardziej satysfakcjonujące, jak i mniej chybotliwe od autorskiej, choć już podstarzałej konstrukcji Cherry.

Link to post
Share on other sites

Niby tak, ale przy budżecie rzędu tysiaka peelenów można się pokusić o jakiegoś customowego builda już (wiadomo, że bez ekstrawagancji). Plus czasem pojawiają się jakieś perełki z krótkich serii na massdrop (czy tam drop, jak się teraz postanowili nazywać) w sensownych cenach, gdzie nawet z wysyłką i cłem w tysiaku się zamkniesz.

 

Nie znam się zbyt na samej konstrukcji switchy poza jakimiś bazowymi założeniami, ale wiem, że po latach używania mx blues przesiadka na box white'y to jak przesiadka z Opla do Mercedesa.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...