Skocz do zawartości

Karta graficzna do i5 4690


Recommended Posts

Witam. W 2014 miałem kupionego PC-ta, na którym nawet sporo grałem, ale od 3 lat stoi zakurzony i nieużywany, bo gram tylko na PS4. Była w nim karta GTX 970, którą już jakiś czas temu sprzedałem. Została cała reszta, czyli:

 

Procesor: Intel Core i5 4690 3.50-3.90GHz

Pamięć Ram: Crucial Ballistix Tactical 2x8GB DDR3 1600MHz CL8

Płyta Główna: MSI H97M-G43

Zasilacz: ThermalTake SE 530W

Dysk: SSD Sandisk Ultra 500GB

Obudowa: Zalman R1

Chłodzenie CPU: Fortis 2

 

Jest sens kupować nową kartę czy te 4-rdzenie to już przeżytek? Patrzyłem na oferty sklepów i teraz procesory mają po 6-8 rdzeni i nawet 12 wątków. Byłem w szoku, bo moja wiedza na temat komputerów zatrzymała się w momencie, kiedy i3 miały tylko 2 rdzenie, i5 - cztery, a i7 też tylko 4 + 8 wątków...  Jeśli jednak ten i5 4690 da jeszcze radę, to jaką kartę musiałbym kupić, żeby nie było wstydu dawać takiego PCta jako prezent? 

Link to post
Share on other sites

Zależy w jakie gry czy programy celujesz. Czwarta generacja jeszcze się nie zestarzała tak bardzo, żeby była konieczność wymiany procesora. Moja i3 4170 z GTX 950 pozwala mi na rozgrywkę w fhd na wysokich detalach w GTA V przy 60fps. Rzadko kiedy gry korzystają z więcej niż czterech rdzeni. Single core w 4690 jest całkiem w porządku nawet z perspektywy dzisiejszego sprzętu. Do twojego setupu polecam dołożyć GTX 1060.Sent from my iPhone using Tapatalk

Wolałbym nową za kwotę nie wyższą, niż te 1000-1100zł.
w takim razie GTX 1660 będzie najbardziej odpowiedni.Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to post
Share on other sites

Okej, w takim razie przepraszam za błąd. Chyba zapomniałem o jakim procesorze mowa - sam chciałem kupić 4690, ale ostatecznie zdecydowałem się na Xeona E3-1240V3. Wspomniany i5 ma całkiem dobre wyniki w benchmarku na single corze, niewiele gorsze od, dajmy na to, bardzo popularnego ostatnio 9400F. Na czterech rdzeniach wydajność również ma się bardzo dobrze mimo upływu kilku lat.

Edytowane przez noskinoski
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...