Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kontynuując temat z tego wątku:
http://forum.benchmark.pl/topic/288817-jaki-procesor-pod-ten-zestaw/

 

Użytkownik @KamellotK1 zasugerował że nie ma sensu rozbudowa mojego obecnego zestawu:

  • Zasilacz Seasonic FOCUS Plus Gold 550W
  • Geforce GTX 1060 3GB
  • DDR3 12GB 1600MHz Play CL9
  • MSI B85-G43 Intel B85 LGA1150 BOX
  • GoodRam IRDM Pro 240GB SATA3 
  • Obudowa Zalman 3 PLus

Dlatego zdecydowałem się podnieść budżet do 2 000 i złożyć coś bardziej przyszłościowego. Idąc za radą wspomnianego użytkownika oto propozycja zestawu:

 

Proszę o ogólną ocenę i sugestię co do obudowy. Użytkownik @mufasa zasugerował też wymianę karty graficznej ale szczerze mówiąc wolałbym na razie bardziej zainwestować w przyszłościową platformę nawet mając świadomość że karta graficzna będzie wąskim gardłem po to żeby np za rok jak wpadnie jakaś gotówka wrzucić tylko mocną kartę i nie martwić się o resztę. Dzięki

Edytowane przez przemoo83
Link to post
Share on other sites

 

 

Użytkownik @KamellotK1 zasugerował że nie ma sensu rozbudowa mojego obecnego zestawu

 

dobrze prawi...

 

 

 

Proszę o ogólną ocenę i sugestię co do obudowy. Użytkownik @mufasa zasugerował też wymianę karty graficznej ale szczerze mówiąc wolałbym na razie bardziej zainwestować w przyszłościową platformę nawet mając świadomość że karta graficzna będzie wąskim gardłem po to żeby np za rok jak wpadnie jakaś gotówka wrzucić tylko mocną kartę i nie martwić się o resztę. Dzięki

 

Użytkownik @mufasa zapewne miał na myśli najlepszą możliwą wydajność z takiego zestawu na "już". i ma tutaj rację... 

nie mącąc Ci zbytnio w głowie - można pozostawić tę wypracowaną koncepcję i zakupić w/w platformę - <pamięć ram podkręcisz do parametrów 3600@CL16 - jak się nad tym pochylisz>

 

Jest jeszcze jedna "opcja"... (pomącę jednak jeśli pozwolisz).

 

R5 2600 - jak się trafi używka to jeszcze lepiej

 

https://www.oleole.pl/procesory/amd-ryzen-5-2600-3-9-ghz-am4-yd2600bbafbox.bhtml?from=ceneo&p=519.00&cr=0&t=20191210-1832

Tomahawk/gaming plus/b450-a pro <<<< w wersji max co się trafi taniej(technicznie to b.podobne płyty), tomahawk (teoretycznie) ma nieco lepsze radiatory aczkolwiek testy tego nie potwierdzają.

Ram - tutaj lepszych alternatyw jak na lekarstwo na chwilę obecną wiec Lt-ki są ok. Jak byś gdzieśtrafił w dobrej cenie wersję 3200Mhz w XMP to bierz.

 

Sprzedaż twojego rtx 1060 i  dołożenie tych prawie 400zł z CPU do GPU.

 

Dlaczego?, w przyszłym roku wyjdzie zen3  wtedy włożysz tam 8/16. (mobo Ci na to pozwoli).

 

 

 

Obudowa - ???

no tutaj musisz określić jakiś budżet, aby można było podpowiedzieć coś konkretnego, tutaj masz przykładową:

 

https://www.morele.net/obudowa-phanteks-eclipse-p400a-czarna-6152167/

 

To da Ci ogólną lepszą wydajność w grach... aczkolwiek nie mówię że ta pierwotna koncepcja jest zła, zadecyduj sam :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Co do obudowy to tak 300 - 350 myślę. Twoja propozycja się jak najbardziej mieści. Czyli sugerujesz nie pchać się w droższy procek tylko brać np. R5 2600 i poczekać na ZEN3 a póki co zainwestować w kartę? Więc zakładając ten scenariusz biorę np:

Łącznie: 1626 zł

Zostaje mi 374 sprzedaję to co mam za powiedzmy 500 zł i mam 874 zł na GPU. Na tego gtx 1660 w wersji Ti lub super o którym pisał  @mufasa  raczej nie starczy (są od 1200 w górę) ale powiedzmy że taki zwykły jest w zasięgu. https://www.x-kom.pl/p/485776-karta-graficzna-nvidia-gainward-geforce-gtx-1660-pegasus-6gb-gddr5.html

 

O ile dobrze zrozumiałem to taka opcja Waszym zdaniem jest trochę bardziej optymalna?
A co z zasilaczem? Bo mówimy tu o praktycznie nowych podzespołach? Uciągnie to?

Link to post
Share on other sites

Zacznę może od końca.

 

 

A co z zasilaczem? Bo mówimy tu o praktycznie nowych podzespołach? Uciągnie to?

Spij spokojnie ;).

 

 

 

O ile dobrze zrozumiałem to taka opcja Waszym zdaniem jest trochę bardziej optymalna?

 

IMO da Ci ulepszą wydajność w grach (bo do tego zdaje się składasz teraz ten sprzęt), sporo się teraz dzieje jeśli chodzi o rynek procesorów - na tyle sporo, że nie warto inwestować "na przyszłość" przynajmniej jeśli chodzi o AMD.

3600 fajny proc, ale w nieco wyższym ogólnym budżecie.

 

 

 

 

niezbyt intratny wybór, celuj już jak coś w 1660 super, w jakiejś "mogącej" wersji (nie wiem jak bardzo sobie cenisz kulturę pracy, ale jeśli choć trochę to wersji mini z jednym wentylem staraj się omijać - to nie 1050ti... jednak trochę ciepła wytwarza.

 

https://www.x-kom.pl/p/524605-karta-graficzna-nvidia-gainward-geforce-gtx-1660-super-ghost-6gb-gddr6.html?gclid=CjwKCAiAob3vBRAUEiwAIbs5TqDifUFjiXb7A79luyrMPksi9_upFlR9ivwgdWO5hcfalwiz-VQXjxoC2M0QAvD_BwE

 

Z innej mańki.... niebawem można będzie sobie upolować na gwiazdkę:

 

https://ithardware.pl/aktualnosci/radeon_rx_5500_xt_wyciek_autorskich_wersji_i_benchmarkow-10884.html

 

wystaw gtx'a a jak bardzo będzie Cię "parzyć w tyłek" to kup cokolwiek na olx co wyświetli Ci pulpit i poluj na okazje...  cierpliwość popłaca i wcale nie trzeba jak się okazuje wydać majątku żeby pograć sobie komfortowo w 1080p.

 

Ps. no chyba że w grę wchodzą używki to masz  1070/1070ti/RX 580/590 8gb (szafir mocno preferowany) - nie mniej sporo ofert to "kilofy" z kopalni... trzeba nieco uważać co się kupuje. ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok słucham się mądrzejszych więc biorę jak mówisz ;). Co do kart  używanych to szczerze wolę się w to nie pchać. Nie znam się na tyle żeby dobrze ocenić czy karta nie jest zajechana. Ostatecznie chyba wezmę to: https://www.x-kom.pl/lista/icwaxqmk2. Łącznie 2725 zł. Zakładam że ok 500 zł odzyskam sprzedając obecny zestaw to budżet przekroczony o 200zł. Do przełknięcia. Dzięki za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

ok, jak byś jednak poszukał tych gratów po różnic sklepach to mimo przesyłek jest do urwania jakaś ~ stówka.

 

którą można zacznie zainwestować w fotrisa 3 i zrobić OC do 4.1Ghz na CPU.  Memki szarpiesz na na tym sprzęcie na 3600@CL16.

 

I z tym 1660S wychodzi Ci całkiem niezły konfig do 1080p.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli  mam być szczery to wolę zamówić w jednym sklepie od razu z montażem. Po pracy ledwie starcza czasu na codzienne obowiązki i jeszcze do tego zawracanie głowy z kompem. Nie chciałoby mi się :)

Jeszcze jedno pytanko. Czy są jakieś większe różnice pomiędzy: 

 

Gainward GeForce GTX 1660 SUPER Ghost 6GB GDDR6

i

PNY GeForce GTX 1660 SUPER Twin Fan 6GB GDDR

 

tej pierwszej nie ma na stanie i musiałbym poczekać. Niby nie jest to problem ale jeśli różnice są marginalne to bym wziął tą drugą. Po co czekać.

Chyba że jakaś inna z oferty X-KOM?
https://www.x-kom.pl/szukaj?q=gtx%201660%20super

Edytowane przez przemoo83
Link to post
Share on other sites

a może Ti zamiast Super?

to jest 2-3% rożnicy w wydajności, jeśli Ti brałby lepszej wersji niż tego giguś.

 

na tej wersji 1660S jest chyba nieco lepsze chłodzenie ale też z dostępnością średnio.

https://www.x-kom.pl/p/524618-karta-graficzna-nvidia-palit-geforce-gtx-1660-super-gamingpro-oc-6gb-gddr6.html?utm_source=skapiec.pl&utm_medium=referral

 

dziś są też premiery RX 5500XT 4/8gb za kilka dni powinny pojawić się u nas w sklepach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To może zamiast wymieniać teraz obudowę, lepiej zostać przy tym Z3 plus (przecież nie była to zła obudowa... w swojej cenie...)

Na pewno nie ma tragedii. Trzeba ją dobrze wydmuchać razem z wentylatorami, filtrami i powinno dalej działać

Te 300zł dokładasz do GPU i cyk, 1660 wchodzi gładko. Polecam jednak dozbierać do 1660 Super.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W zasadzie jestem już po zakupie tylko czekam na złożenie. Z racji tego że zamówiłem montaż no to siłą rzeczy obudowa też musi być nowa. Ostatecznie tak wygląda zestaw:

 

Jak sprzęt do mnie dotrze to wystawię na sprzedaż to co mam obecnie. Super by było jakby się ktoś trafił szybko i wziął całość. Jak pomyślę o rozkręcaniu tego i wystawianiu na aukcjach osobno i wysyłkach to mi się żyć odechciewa. 

Myślicie że 500 zł z taki zestaw jak poniżej to atrakcyjna cena?

  • Geforce GTX 1060 3GB (na gwarancji do maja 2020)
  • DDR3 12GB 1600MHz Play CL9
  • MSI B85-G43 Intel B85 LGA1150 BOX
  • Obudowa Zalman 3 PLus
Link to post
Share on other sites

No to wiesz czemu producent nie wyrabia:) a xkom wciska to co ma na stanach bo zamówili kontener prosto z Chin.... Ale mniejsza o to. GamingPro ma lepsze chłodzenie z tego co się orientuję, co do grantów to dobra cena ale jak byś dorzucił CPU to można by wyrwać sporo wiecej

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No to o ile nie poszło jeszcze do realizacji to skłaniam sie w stronę Gaming Pro :) A co do starego sprzętu to tak oczywiście tam na pokładzie jeszcze będzie i3 4170 (zapomniałem dopisać). Po prostu mam plan wyciągnąć dysk i zasilacz i resztę tak jak stoi pchnąć za ok. 500 zł. Jak mówisz że to dobra cena to tym bardziej z prockiem powinien szybko się chętny znaleźć :)

Edytowane przez przemoo83
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...