Skocz do zawartości

Nowa płyta główna i procesor pod obecny zestaw


Recommended Posts

Hej, szukam nowego procesora i płyty głównej pod obecny zestaw:

  • Pamięć Corsair Vengeance LP, DDR3, 4 GB,1600MHz, CL9 (CML4GX3M1A1600C9)
  • Zasilacz SilentiumPC Vero L1 500W (VL1-500)
  • Procesor Intel i5-2500
  • Płyta główna Gigabyte GA-H61M-S2-B3
  • Chłodzenie CPU SilentiumPC Spartan 3 LT
  • Karta graficzna MSI GeForce GTX 660 GAMING OC, 2GB DDR5

Komputer głównie do granie w CS:GO, Fortnite na +120 FPS'ach. Szukam nowego procesora i płyty głównej tak, aby pozostałe podzespoły nie uległy zmianie. Raczej wszystko budżetowe, do kupienia używane, starsze części żeby mógł zagrać w nosze tytuły na rozdzielczości 1980x1020 jak Battlefield V w normalnych "warunkach". Zależy mi na OC :) 

Jakieś propozycje? Z góry dzięki!

Edytowane przez szymon0132
Link to post
Share on other sites

Nie mam określonego budżetu, nie zależy mi na jakiś super podzespołach. Z tego co patrzę na ceny używanych i7 2600 to taki wydatek jest dla mnie jak najbardziej ok (na sam procesor).

 

Zastanawiałem się na samym początku nad zmianą procesora na i5 2500k i MOBO Asrock Z77 / Z68.

 

Karty graficznej narazie nie chce ruszać.

Link to post
Share on other sites

Dopiero teraz doczytałem, że napisałeś iż zależy Ci na OC. To na tej płycie głównej o tym zapomnij. RAM-u masz za mało by mówić o jakiejkolwiek wydajności i komforcie nawet korzystania z Windowsa.

 

Jak chcesz pakować się ze zmianą MOBO + CPU + Cooler (w końcu piszesz o OC więc miej świadomość, że na boxowym chłodzonku nie zajedziesz daleko) to szykuj minimum 700 zł na zmiane płyty, procka i dokupienie RAMu no i chłodzenia na CPU pod OC. Masz jakiś dysk SSD?

 

Dla porównania, Ryzen 2600 + płyta B450 + 16GB DDR4 3000MHz (z potencjałem OC na 3600MHz) to wydatek ~1200 zł. Różnica 500 zł między leciwą platformą z zerowym potencjałem a całkiem przyszłościową platformą na jeszcze kilka lat. Nie mówiąc o przyroście wydajności i kopie technologicznym.

 

Wybierz co wolisz, ale przemyśl to :)

Link to post
Share on other sites

Dokup ramu tak do 16 GB i zmień kartę graficzną na jakiegoś GTX 1050Ti, 1060 lub radeona X570 lub X580. Bez zmiany pozostałych podzespołów niczego lepszego w obecnych czasach nie złożysz z wykorzystaniem swoich pamięci. A jeśli zrobisz jak napisałem i dokupisz 1060 GTX to jeszcze wszystkie tytuły ogarniesz na spokojnie w wysokich detalach. Co do 4 gołych rdzeni jak napisał wyżej kolega bym się nie zgodził bo te cztery jeszcze nie kuleją aby nie dało się grać komfortowo w gry

Edytowane przez majster klepka
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...