Skocz do zawartości

Dokładka ramu, a napięcie ramu, HELP


Recommended Posts

Witam,

 

posiadam komputer o następujących parametrach:

 

asrock z77 pro 4

i7 3770k

2x 4gb ram ddr 3  https://occlub.ru/wp-content/uploads/2012/04/images_posts_reviews_kingston_khx1600c9d3b1rk2_8gx_01.jpg

 

 

I problem zaczyna się tutaj, gdyż nie mogę nigdzie odszukać w sklepach dokładnie takich ramów, aby dołożyć sobie kolejne 2 moduły po 4gb.

 

Nie wiem czy dobrze to zrobiłem w biosie, ale ustawiłem niby 1,5v na ramach, ale na cpuz pokazuje mi nadal w profilu 1,65v xmp 800mhz  ( tak dla testu)

 

Jakich ramów szukać do tych?

Czy ram z 1,5v będzie działać z tymi?

 

Nie wiem, co mam teraz zrobić, a 8gb zdecydowanie jest za mało już;/

 

Pozdrawiam

 

 

Link to post
Share on other sites

To nie masz w uefi do wyboru XMP? jeśli masz identyczna jak te które podlinkowałeś to w XMP 1600 powinno być 1.65V.

Jeśli będą stabilne na 1.5V to możesz zostawić.

 

Generalnie nie muszą to być identyczne kości tzn. o takim samym kodzie, intersują Cię parametry czyli

DDR3 1600 CL9 i takia sama budowa czyli Single rank/dual rank, i takich samych szukaj.

 

Na koniec jak wiadomo pewne są podatki i śmierć, dlatego zamawiasz je online z możliwością zwrotu jak by jednak nie chciał wystartować.

Link to post
Share on other sites

Z i7 2600  na b75 miałem kości z różnych parafii i trybiło. Najważniejsze  abyś kupił kości o takim samym taktowaniu i tym samym CL. Czyli u Ciebie  1600MHz  CL9

Miałem nawet jedną single a 3 pozostałe dual rank i było OK. Ale jak wyżej nigdy niema pewności.

Edytowane przez mistela222
Link to post
Share on other sites

https://www.x-kom.pl/p/215728-pamiec-ram-ddr3-gskill-8gb-1600mhz-ripjawsx-cl9-2x4gb.html

 

Mam możliwość dostanie te kostki za 159zł z xkomu po rabacie. Brać?

 

 

Koledzy, wyłączyłem tryb XMP-1600 przestawiając go na auto, bo innej opcji nie ma, wbiłem na sztywno 1,5v i 1600mhz, ustawiłem opóźnienie 9-9-9-27 tak jak było na profilu XMP i wszystko działa.

Link to post
Share on other sites

ja miałem na B75 2 kości kingstona i 2 goodrama , za cholerę nie wiem czy to były single rank czy dual, obie miały 1600 mhz i CL 9 i działały tak sobie pięknie (przez 4 lata) aż do sprzedaży . Generalnie CL i Taktowanie powinno się zgadzać to na 90% powinno zabanglać i działać ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...