Skocz do zawartości

Zapelnianie dysku systemowego 'C'


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez wodego,

Recommended Posts

Witam

Ostatnio mam problem z zapelnianiem dysku C

Mianowicie chodzi o to że gdy np chce przenieść plik powiedzmy 50gb z dysku zewnętrznego na partycje D to dysk C się zapelnia i wyskakuje komunikat brak wolnego miejsca. Oraz w trakcie przenoszenia nie mogę ruszać ikonami pulpitu

 

Mój sprzęt to r7 2700, goodram irdm pro gen 2 240gb, 16gb

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Przed wykonaniem zmiany systemu alokacji plików musisz kolego sprawdzić faktyczny stan systemu plików

jaki został utworzony na tym twardzielu, jeśli byłby użyty FAT to z pewnością nie miałbyś dostępu

do całkowitej przestrzeni dyskowej ponieważ FAT ma spore ograniczenia w obsłudze powyżej 120 Gb

https://pl.wikipedia.org/wiki/File_Allocation_Table

Wg mnie z podanych info o rozmiarze partycji na SSD system plików masz prawidłowy.

Czasami problemem może być złe ustawienie usług systemowych

Zazwyczaj w systemach Windows brzemię balastu wielu gb zawierają trzy lokacje

historia migawek systemu (kronikowanie punktów przywracania systemu)

plik hibernacji

czytaj

katalog WinSXS

Dwie pierwsze usługi można wyłaczyć, a co do trzeciej to czytaj

czytaj

Do analizy zajętej przestrzeni można użyć

WinDirStat

SpaceSniffer

Edytowane przez Fix00ser
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

gdy np chce przenieść plik powiedzmy 50gb z dysku zewnętrznego na partycje D to dysk C się zapelnia i wyskakuje komunikat brak wolnego miejsca

Nie wiem jaki plik przenosisz, ale jak przenosisz np. obraz ISO ze spakowanego archiwum, to jest on rozpakowywany w locie i wtedy system korzysta z temp znajdującym się na dysku C:. Ten katalog temp można przenieść w inną lokalizację i po problemie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...