Skocz do zawartości

Kilka problemów z RX 5700, lub... zasilaczem? Jaki 600-650W warto kupić?


Recommended Posts

A więc tak, skusiłem się na kupno RX 5700 ponieważ okazja, a dawno nie miałem AMD. Jednak karta chodzi "tak sobie" - w jednych grach jest super, w innych jest padaką.

Ale już mówię konkretnie.

1. Niskie zegary GPU, wahające się od 1200 do 2000 MHz. Niskie użycie / wykorzystanie GPU w grach 1080p, takich jak Sniper Ghost Warrior 3. Zużycie GPU w tej grze wynosi 40% w wielu miejscach, a liczba klatek na sekundę spada z 70 do 30. Niegrywalne. Jak spojrzę w niebo nagle 200 fps i użycie GPU 100%...

2. ATIKMDAG.SYS losowo bluescreen, ale to rzadkość, 2 razy się zdarzył

3. Kiedy korzystam z VSR i gram w gry na Frostbite takie jak NFS HEAT, Batllefield one przestają się ładować, lub w trakcie gry błąd directx device hung. Miałem ten błąd rok temu także na nvidii (popularny problem w necie), ale kiedy ustawiłem plik stronicowania na 8 GB problem został rozwiązany. Dla RX5700 ustawiłem nawet 12 GB pliku stronicowania i to nie pomogło. Ten problem występuje najczęściej w wyższych rozdzielczościach.

4. Grałem dzisiaj w Crysis 3 i oczywiście niskie zużycie GPU (60-75%), a potem błąd DXGI ERROR DEVICE REMOVED

Zainstalowałem 3 różne sterowniki, zaktualizowałem BIOS, zainstalowałem czysty system Windows, zmieniłam ustawienia gier, wypróbowałem wiele ustawień sterowników GPU, nakładkę, antilag i inne, zmieniłem displayport, zmieniłem PCIEGEN na 3 i 2, resetowałem bios do domyślnych. Nie podkręcam.

Pomysły się kończą. Może zasilacz? Mam Supremo 550W Gold. Może trzeba coś w rodzaju 600-650W lepszej jakości? Koło 200zł da radę coś takiego kupić? Może być używane.

Procek Ryzen 3600X, więc nie ma mowy o bottlenecku. 1080GTX hula z nim aż miło.

 

UDhAADq.jpg

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

53  fps  to  i  nie dziwne ze masz niskie gpu load.Duall chanel  ram masz  ?


Jeśli chodzi o  NFS Heat to nic dziwnego tam wolniejsze AMD nie błyszcza i taki ryzen 3600  kończy  sie na ok 75 fps w miescie


4. Grałem dzisiaj w Crysis 3 i oczywiście niskie zużycie GPU (60-75%), a potem błąd DXGI ERROR DEVICE REMOVED
 

https://youtu.be/RuJeJbarc7A?t=261

W  crysis  3 na otwartej przestrzeni  z ryzenem to narzut 

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...