Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Spalony monitor ciąg dalszy...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mateusz85

Mateusz85
  • Nowicjusz

• 2 postów

Napisano 09 grudzień 2019 - 15:45

Witam.

2 tygodnie temu spalił mi się monitor IIYAMA tak bez przyczyny (może nie do końca bez zaraz wytłumaczę).

Gwarancja 3 letnia zadziałała świetnie - po tygodniu wrócił monitor ale zauważyłem dziwne-późne rzucanie obrazu na monitor - dopiero mi się pojawia na monitorze kiedy windows jest gotowy do działania.

Od momentu wciśnięci ON/OFF na obudowie, zawsze były widoczne ekrany ładowania WINDOWS lub czas wejścia do biosu. Teraz monitor dopiero wyświetla gotowy WINDOWS.

Zacząłem kojarzyć fakty, że monitor spalił się kiedy przez USB zacząłem ładować Drona DJI RyzeTello.

Sęk w ty, że ten dron wpadł kiedyś (minimum rok temu) do basenu (dotknął lustra wody i wystrzelił w powietrze jak szalony zakołował i upadł). Wysuszony działał ale nie zauważyłem, że bateria mocno powiększyła swoją objętość do tego stopnia, że nie dało się jej wyciągnąć z drona.Już go nie używam.

Moje pytanie to czy tak uszkodzony dron podczas ładowania mógł doprowadzić do spalenia się monitora??

Drugie bardziej mnie nurtujące pytanie to czy powinienem sprawdzić zasilacz/płytę główną czy coś się jeszcze nie uszkodziło tylko sęk w tym, że nie wiem jak to zrobić. Tutaj poproszę fachowców o poradę jak to zrobić??

Od tego czasu komputer działa, granie, praca wszystko ok za wyjątkiem braku ekranu ładowania oraz bardzo wolne zamykanie komputera.
Komputer i7 9700, 32GB ram, 2x Nvme, 1SSD, 1HDD, Msi Geforce1080, płyta Asus Prime z390P, obudowa TC95 Chiron.

Czy powinienem podjąć jakieś działania czy pracować tak jak jest aż do "wykopcenia" się innych podzespołów ( moje obawy).

Pozdrawiam

Mateusz

• 0

#2 penknife

penknife
  • Nowicjusz

• 24 postów

Napisano 13 grudzień 2019 - 05:14

Podłącz inny sprawny monitor, żeby wyeliminować/sprawdzić kartę graficzną (wykrywanie monitora przy starcie i "...wolne zamykanie komputera").

Użytkownik penknife edytował ten post 13 grudzień 2019 - 05:15

• 0

#3 wodego

wodego
  • Pasjonat

• 832 postów

Napisano 13 grudzień 2019 - 07:15

A że nie masz innego monitora, to podłącz do TV.

• 0

#4 Nixterrr

Nixterrr
  • Nowicjusz

• 5 postów

Napisano 13 grudzień 2019 - 09:21

Na twoim miejscu posprawdzałbym kondensatory na płycie głównej czy nie są spuchnięte i jak zasilacz się trzyma :)

• 0

#5 jakub1t

jakub1t
  • Maniak

• 2267 postów
  • 3DMark 06:?

Napisano 13 grudzień 2019 - 12:41

Zamiast zmiany monitora, możesz go podłączyć po zintegrowaną kartę graficzną.
  • 0

MSI P55a-GD65 , Xeon  X3440 , Scythe Mugen 2 rev2 , 12gb Kingston HyperX 1600 cl9 . MSI GTX770 gaming , Kingston V300 120gb , WD GREEN 1TB , Pentagram 620w , HP x23LED , Sony str-db780qs , Mordaunt-Short 912 , Sub STX 190A , Brainwavz  HM5 .

#6 worm

worm
  • π

• 10953 postów

Napisano 13 grudzień 2019 - 13:15

bateria mocno powiększyła swoją objętość do tego stopnia, że nie dało się jej wyciągnąć z drona

Na Twoim miejscu czym prędzej bym ją zutylizował. Z Li-Po nie ma żartów.

• 0

Moderator / Ekspert działów: Kącik retro komputerów / Pełne zestawienie Ekspertów

#7 Mateusz85

Mateusz85
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 2 postów

Napisano 07 styczeń 2020 - 11:38

Na Twoim miejscu czym prędzej bym ją zutylizował. Z Li-Po nie ma żartów.

Dziękuję Za odpowiedz Was wszystkich. Odnośnie baterii z drona zutylizowana - dziękuję - nie przypuszczałem, że aż tak mogą być niebezpieczne.

Komp do spawdzęnia w najbliższy weekend dopiero ponieważ przez okreś Świąteczno-Noworoczny mało czasu było na rozwiązanie problemu. Jak tylko posprawdzam to dam znać.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych