Skocz do zawartości

Problem po przywróceniu systemu...Bios widzi SSD, ale WIN10 ma z tym problem


Recommended Posts

Witam, wszystko zaczęło się dzisiaj, włączyłem nowego CODMW, zainstalowany na SSD, pograłem jedna gre, wyszedłem do lobby i się zaczęło... nie potrafiło mi znaleźć gry, ale pisało że znalazło.... więc chciałem wyłączyć grę, ale z tym już był problem....Normalnie się nie dało, jedynie poprzez wciśnięcie X w okienku z grą.... po tym system miał taklą zamułę że nic się nie chciało otworzyć, program HWinfo64 miał taka zmułe że się nie otworzył....CTRL + ALT + DEL nie działało..... więc postanowiłem wcisnąć reset na obudowie..... po czym system się już nie odpalił....a dokładniej zatrzymało się na oknie biosu..... więc ponownie reset wcisnąłem i teraz doś że się zatrzymało to jeszcze był komunikat "Przygotowywanie automatycznej naprawy"....i nic.... więc zacząłem czytać google..... i doszedłem do tego że musiałem przywrócić system do 7 grudnia 2019 i  wyłaczyć w rejestrze Automatyczna naprawe itp... to mi sie udało, ale teraz za każdym razem po restarcie, system ładuje się ok 4 min...ale przed załadowaniem Windowsa, widzę jakieś info że system sprawdza dysk K..... no ale jak juz skończ sprawdzać, to win się uruchamia, Ale...... Dysk K (SSD500GB) nie pokazuje swej zawartości..... tzn. widać że jest dysk K, ale pusty.... i tak za każdym razem po restarcie....

 

Co mogło pójść nie tak? Lub co jest przyczyną? i jak mam to naprawić?

Link to post
Share on other sites

Witam, a więc sprawa się rypła.... udało mi się uruchomić komputer i zauważyłęm że partycja dysku ssd z grami, zostala zamieniona na RAW.... (nie mam pojęcia dlaczego)

 

WIęc zrestartowałem komputer żeby podpiąć ten dysk do innego komputera, i okazało się że system plików jest normalny NTFS, na jednym SSD jak i innym SSD....

Więc podpiąłem spowrotem SSD z WIndowsem do mojego kompa, i system nie chce ruszyć..... kółeczko się kręci na tapecie Biosa.... Przełanczałem juz na inne wejscia sata itp, i nic to nie dało.... Nawet wymieniłem baterie na płycie.... i nadal nic..... domyślam się że może bios coś chamuje, ale z tego co widze to driver jest najnowszy, tj z 2016 roku.

 

CZy komus przychodzi coś na myśl?

Link to post
Share on other sites

 Niestety, nie szło uruchomić niczego, poza bootowalnym pakietem instalacyjnym W10... i niestety tylko reinstall mnie uratował.... Plus jest tylko jeden.... zrobiłem reinstall systemu po prawie 6 latach.... to jest rekord.... ponieważ przed W7 reinstall robiłem przynajmniej 3-5 razy do roku.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...