Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

System nie widzi dysku HDD, używany

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 aquarius

aquarius
  • Gaduła

• 257 postów

Napisano 09 grudzień 2019 - 08:58

Posiadam dysk na którym są moje dane, nie ma na nim systemu. Dysk mam od nowości. Działał bez problemu z pół roku temu, od jakiegoś czasu leżał na półce, nie miałem możliwość zainstalowania go w dotychczasowym komputerze. Po nadarzeniu się okazji, podłączyłem dysk poprzez stację Unitek i dysk nie jest wykrywany przez system, inny działa bez problemu przez tą stacje.

Słychać działanie dysku, ale nie ma żadnej reakcji.

W menadżerze urządzeń widoczna jest tylko stacja dokująca na dysk, po wypełnieniu pokazuje partycję dysku, ale to wszystko.

https://ibb.co/1qYnwnd

W biosie również nie widać dysku.

W jaki sposób mogę się dostać do tego dysku z zachowaniem wszystkich plików na nim ?

Użytkownik aquarius edytował ten post 09 grudzień 2019 - 09:05

• 0

#2 KamellotK1

KamellotK1
  • Pasjonat

• 910 postów

Napisano 09 grudzień 2019 - 09:30

Próbowałeś odczytać go na jakiejkolwiek dystrybucji Linuksa? Może być zwykły Ubuntu bootwalony z płytki czy pendrive'a.

• 0

CPU: AMD Ryzen 3700X + Noctua NH-U12S chromax.black  |  MOBO: Asus ROG Strix X570-E Gaming  |  RAM: Corsair Vengeance RGB PRO 2x8GB 3200MHz CL16  |  GPU: Gigabyte RTX 2070 Super Windforce 3X 8G  |  m.2 ADATA XPG SX8200 PRO 256GB  |  

PSU: XFX XTR 650W  |  NZXT H500i + 4xCorsair AF 120mm QE

#3 aquarius

aquarius
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 257 postów

Napisano 10 grudzień 2019 - 21:23

Uruchomiłem gparted, dysk jest widoczny, ale partycje pokazuje jako nieznane.

Jaki program będzie najlepszy do odzyskania partycji,  TestDisk & PhotoRec ?

Za pomocą Partition wizard przywróciłem trochę danych.

Można zamknąć.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych