Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej,

Jakis czas temu kupilem integrala 960GB, ale w sumie to chcialbym upiekszyc moj build wiec chodzil mi po glowie jakis dysk na M.2. Szukalem raczej czegos tanszego, ale tez bez przesady wiec wybralem rodzaj pamieci TLC zamiast QLC. No i jest teraz promocja na dysk Sabrent 1TB Rocket PCIE 3.1x4, ktory jest na kontrolerze Phisona E12 (lub E12s), ma kosci 3D TLC Toshiby, DRAM od hynixa i ogolnie nie odstaje od Corsair MP510 bo sa podobne(zachodzi nawet podejrzenie, ze to to samo z inna nalepka). Czy to dobry wybor, czy sa jakies przeciwskazania? Podobno TBW=1665 a cena to jakies 440 zl.

Aha, na mojej plycie glownej (MSI B450M Pro-VDH Plus) nie ma go w sekcji support, czy to oznacza ze nie bede mogl na nim postawic windowsa, cos takiego czytalem?

Dzieki.

Edytowane przez uberas
Link to post
Share on other sites

Istnieje takie ryzyko że dysk nie będzie współpracował z płytą główną. Mało znany producent to taka ewentualność może się zdarzyć. W jaki sposób objawi się niekompatybilność trudno przewidzieć. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Istnieje takie ryzyko że dysk nie będzie współpracował z płytą główną. Mało znany producent to taka ewentualność może się zdarzyć. W jaki sposób objawi się niekompatybilność trudno przewidzieć. 

No coz, trzeba sprawdzic. A jak reszta, dobrze to wyglada? W zasadzie, to juz zamowilem 

Link to post
Share on other sites

 

 

Aha, na mojej plycie glownej (MSI B450M Pro-VDH Plus) nie ma go w sekcji support, czy to oznacza ze nie bede mogl na nim postawic windowsa, cos takiego czytalem?
 jest to bardzo mało prawdopodobne. Przy zwykłych PC nie stosuje się czarnych czy białych list, więc wszystko powinno działać. 

JEśli to ten SSD o którym myślę, to jest to standardowa konstrukcja E12 (producenci kupują od Phisona gotowe SSD + firmware). 

Link to post
Share on other sites

Wszystko wyjdzie w praniu. Parametry dysku są bardzo dobre a to, że nie ma tego SSD na liście kompatybilnych z płytą główną urządzeń jeszcze nic nie znaczy. Oczywiście lepiej jest kupić coś co producent już przetestował ale przecież nie ma na tej liście wielu innych urządzeń a jednak one współpracują z tą płytą. Nie ma na to reguły. Daj znać jak odpalisz ten dysk. Zrób test w Crystal Disk Mark będzie do porównania z innymi dyskami.   

Link to post
Share on other sites

Dysk juz zamontowany, wykryty i windows juz zainstalowany. Wbrew pozorom, czuje roznice przy malych aplikacjach typu internet, o wiele szybszy czas reakcji (czy to placebo) crystal disk mark wstawie pozniej.


https://zapodaj.net/87c2d2606a389.bmp.html

Tutaj wynik, tylko podczas robienia bylo odpalone dosc duzo programow, i pobieraly pliki wiec wydaje mi sie, ze to nie wszystko co ten dysk potrafi.


 jest to bardzo mało prawdopodobne. Przy zwykłych PC nie stosuje się czarnych czy białych list, więc wszystko powinno działać. 

JEśli to ten SSD o którym myślę, to jest to standardowa konstrukcja E12 (producenci kupują od Phisona gotowe SSD + firmware). 

 

Tak tez myslalem, ale podobno nie jest tak do konca, przeciez phison produkuje tylko kontroler, a nie kosci. Podobno jest to praktycznie to samo, tylko to sa odrzuty quality control samsunga i wiekszych, ktorzy jednak maja bardziej rygorystyczne wymogi odnosnie jakiejs podatnosci na uszkodzenia blokow?

A jeszcze tak spytam o temperatury, widze ze powinny byc na poziomie 30 stopni w idle i 60-70 w stresie, u mnie 49 minimum 59 maksimum (pod GPU) wiec niby za duzo w idle, czy to moze przyczynic sie do zywotnosci? mam dobrze wentylowana obudowe, a gpu ma tryb polpasywny co chyba troche tez szkodzi?

Link to post
Share on other sites

ogólnie temperaturą się nie przejmuj, kostki wręcz lubią być ciepłe podczas pracy zapis/kasacja. Póki kontroler nie zbija taktowania, to będzie ok, a zawsze jakiś radiator można doczepić. 

 

Nie jestem pewien kto dokładnie produkuje SSD, ale standardowe konstrukcje są praktycznie wszędzie i mają zwykle standardowy firmware Phisona. Słyszałem że Phison sprzedaje całość, jak nie on bezpośrednio, to pewnie jakaś firma córka.  Tak samo jest z SSD pod SATA opartymi o Phison-a. 

 

 

 

tylko to sa odrzuty quality control samsunga i wiekszych, ktorzy jednak maja bardziej rygorystyczne wymogi odnosnie jakiejs podatnosci na uszkodzenia blokow?

Wątpię szczerze mówiąc, tam są legitne kostki Tośki. 

Link to post
Share on other sites

ogólnie temperaturą się nie przejmuj, kostki wręcz lubią być ciepłe podczas pracy zapis/kasacja. Póki kontroler nie zbija taktowania, to będzie ok, a zawsze jakiś radiator można doczepić. 

Niby tak, ale juz mi sie nawet nie chce tego wyjmowac.. temperatura w peaku jest jak najbardziej okej i jak widze nie mam czego sie przejmowac.

 

Nie jestem pewien kto dokładnie produkuje SSD, ale standardowe konstrukcje są praktycznie wszędzie i mają zwykle standardowy firmware Phisona. Słyszałem że Phison sprzedaje całość, jak nie on bezpośrednio, to pewnie jakaś firma córka.  Tak samo jest z SSD pod SATA opartymi o Phison-a. 

"It's not a Phison E12 reference PCB, and not made by Phison. Phison doesn't even manufacturer their own reference SSDs, they farm that out because they don't have the capability. They're a controller manufacturer, not an SSD manufacturer."

 

Wątpię szczerze mówiąc, tam są legitne kostki Tośki. 

 

Sa, sa chodzilo mi o to:

"They're cheap and fast, and a good deal. And with wear leveling, the couple of cells in each NAND chip that failed QA might never become an issue. But the reality is that these drives are likely using failed QA NAND and that is why they are cheap."

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...