Skocz do zawartości

Problem z dyskiem m.2?


Recommended Posts

Witam. Mam następujący problem. Podczas uruchamiania komputera wyskakuje mi błąd windowsa (kod błędu 0x000000e). Windows się nie ładuje. Próbowałem wszystkich metod związanych z naprawą tej przypadłości, jednak nie pomagały bo dysk w ogóle nie był widziany. Okazało się, że pomogło zwyczajne wypięcie i wpięcie dysku m.2 (systemowy). Jednak sytuacja ta ciągle się powtarza, ponadto po wybudzeniu z uśpienia zdarza się, że nie mam sygnału z dysku, a po ponownym uruchomieniu pojawia się wcześniej wspomniany błąd. Dysk m.2 zamontowany jest poprawnie i nie ma możliwości, że się luzuje. Wydaje mi się, że problem zaczął się po aktualizacji BIOSa płyty MSI B450 A-PRO MAX do najświeższego (Wersja 7B86vM5 z 11.11.19r). Po aktualizacji BIOSa dołożyłem do komputera jeszcze kartę dźwiękową Creative Sound Blaster Z i Radeona RX560, ale myślę, że te podzespoły nie mają z tym nic wspólnego. Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym?

 

System: Windows 10 Home 64 bit wersja 1009

Sprzęt:

 

Zasilacz: OCZ SXS2 600W

płyta główna: MSI B450 A-PRO MAX

Dysk: m.2 ADATA XPG sx8200 512 GB i SSD WD Green240 GB SATA3

Procesor: Ryzen 5 3600

Grafika: Radeon RX 560

RAM: 2x8 GB Patriot Viper 3400 MHz

 

 

Link to post
Share on other sites

Pierwsze co to sprawdzenie działania bez karty dźwiękowej.

 

Wydaje mi się, że problem zaczął się po aktualizacji BIOSa płyty
Tu też może być problem. U mnie po aktualizacji biosu do najnowszej wersji sprzęt stał się niestabilny, a już jakiekolwiek podkręcenie CPU czy pamięci powodowało zawieszanie systemu czy aplikacji. Rozwiązaniem był powrót do wcześniejszej wersji biosu, bo ta była jakby pisana na kolanie.
Link to post
Share on other sites

Miałem wcześniej 2 karty creative i po paru latach używania były z nimi przeboje typu zamrażanie obrazu albo problemy z dźwiękiem. O tyle ciężko będzie namierzyć, że dzieje się to 2 razy dziennie albo raz na 2 dni.. Jak teraz padnie spróbuje wyjąć kartę dźwiękową. Rozumiem, że downgrade BIOSu wykonuję się tak samo jak upgrade? czy trzeba wiedzieć coś więcej?

Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście ten błąd występuje głownie przy problemach z dyskiem. Przywróć ustawiania fabryczne bios(ostatecznie zrób ClearCMOS) a potem ponownie ustaw wszystkie potrzebne opcje w bios profil X.M.P, AHCI itd. Tu jest cały wątek jak naprawić błąd o który występuje u Ciebie popróbuj tych rozwiązań może coś ruszy 

https://neosmart.net/wiki/0xc000000e_selected_entry_could_not_be_loaded/#Symptom_1_0xc000000e_error_screen_on_startup

Link to post
Share on other sites

Na razie próbowałem pare komend w wierszu poleceń. Jeśli problem się powtórzy to zalecane jest jeszcze wykonanie uaktualnienia windowsa z rozruchowego nośnika. Dziwi mnie tylko, że nawet jeśli jest problem z uruchomieniem z powodu jakiegoś błędu, czemu w ogóle nie jest widziany w tym momencie dysk. A swoją drogą w opcji wyboru kolejności rozruchu w BIOSie nie mam wymienionego dysku m.2 - jest on ustawiony domyślnie bez możliwości zmiany?

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Chwilę to trwało bo błąd pojawia się sporadycznie. Czasami raz na tydzień nawet. Bios czysty i wróciłem do poprzedniej wersji, Windows 10 postawiony na nowo, dysk sformatowany a błąd mimo to się pojawia. Zaczynam zastanawiać się nad uszkodzeniem gniazda m.2 bądź na problemie w samym dysku. Po wymontowaniu karty dźwiękowej problem również występuję. Jedyne rozwiązanie to wyjęcie i włożenie dysku.. Zrobiłem error scan HD Tune lecz nie pokazał żadnych błędów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...