Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Problem z dyskiem m.2?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 ePiotr

ePiotr
  • Nowicjusz

• 22 postów

Napisano 08 grudzień 2019 - 13:58

Witam. Mam następujący problem. Podczas uruchamiania komputera wyskakuje mi błąd windowsa (kod błędu 0x000000e). Windows się nie ładuje. Próbowałem wszystkich metod związanych z naprawą tej przypadłości, jednak nie pomagały bo dysk w ogóle nie był widziany. Okazało się, że pomogło zwyczajne wypięcie i wpięcie dysku m.2 (systemowy). Jednak sytuacja ta ciągle się powtarza, ponadto po wybudzeniu z uśpienia zdarza się, że nie mam sygnału z dysku, a po ponownym uruchomieniu pojawia się wcześniej wspomniany błąd. Dysk m.2 zamontowany jest poprawnie i nie ma możliwości, że się luzuje. Wydaje mi się, że problem zaczął się po aktualizacji BIOSa płyty MSI B450 A-PRO MAX do najświeższego (Wersja 7B86vM5 z 11.11.19r). Po aktualizacji BIOSa dołożyłem do komputera jeszcze kartę dźwiękową Creative Sound Blaster Z i Radeona RX560, ale myślę, że te podzespoły nie mają z tym nic wspólnego. Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym?

System: Windows 10 Home 64 bit wersja 1009

Sprzęt:

Zasilacz: OCZ SXS2 600W

płyta główna: MSI B450 A-PRO MAX

Dysk: m.2 ADATA XPG sx8200 512 GB i SSD WD Green240 GB SATA3

Procesor: Ryzen 5 3600

Grafika: Radeon RX 560

RAM: 2x8 GB Patriot Viper 3400 MHz

• 0

#2 lonialomax

lonialomax
  • Maniak

• 4164 postów

Napisano 08 grudzień 2019 - 14:26

Pierwsze co to sprawdzenie działania bez karty dźwiękowej.

Wydaje mi się, że problem zaczął się po aktualizacji BIOSa płyty
Tu też może być problem. U mnie po aktualizacji biosu do najnowszej wersji sprzęt stał się niestabilny, a już jakiekolwiek podkręcenie CPU czy pamięci powodowało zawieszanie systemu czy aplikacji. Rozwiązaniem był powrót do wcześniejszej wersji biosu, bo ta była jakby pisana na kolanie.
  • 0

Mobo:  Z370 Aorus Gaming 7 - CPU: i5 9600k@4.8GHz - RAM:16GB  G Skill SniperX F4-3600 C19-8GSXKB - Grafika: GTX 1070 Extreme - Zasilacz: Corsair RM550x - Obudowa Zalman Z3 Plus

#3 ePiotr

ePiotr
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 22 postów

Napisano 08 grudzień 2019 - 14:55

Miałem wcześniej 2 karty creative i po paru latach używania były z nimi przeboje typu zamrażanie obrazu albo problemy z dźwiękiem. O tyle ciężko będzie namierzyć, że dzieje się to 2 razy dziennie albo raz na 2 dni.. Jak teraz padnie spróbuje wyjąć kartę dźwiękową. Rozumiem, że downgrade BIOSu wykonuję się tak samo jak upgrade? czy trzeba wiedzieć coś więcej?

• 0

#4 gepardmak

gepardmak
  • Maniak

• 4075 postów

Napisano 08 grudzień 2019 - 15:11

Rzeczywiście ten błąd występuje głownie przy problemach z dyskiem. Przywróć ustawiania fabryczne bios(ostatecznie zrób ClearCMOS) a potem ponownie ustaw wszystkie potrzebne opcje w bios profil X.M.P, AHCI itd. Tu jest cały wątek jak naprawić błąd o który występuje u Ciebie popróbuj tych rozwiązań może coś ruszy 

https://neosmart.net...reen_on_startup

• 0

#5 ePiotr

ePiotr
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 22 postów

Napisano 09 grudzień 2019 - 17:31

Na razie próbowałem pare komend w wierszu poleceń. Jeśli problem się powtórzy to zalecane jest jeszcze wykonanie uaktualnienia windowsa z rozruchowego nośnika. Dziwi mnie tylko, że nawet jeśli jest problem z uruchomieniem z powodu jakiegoś błędu, czemu w ogóle nie jest widziany w tym momencie dysk. A swoją drogą w opcji wyboru kolejności rozruchu w BIOSie nie mam wymienionego dysku m.2 - jest on ustawiony domyślnie bez możliwości zmiany?

• 0

#6 ePiotr

ePiotr
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 22 postów

Napisano 30 grudzień 2019 - 19:06

Chwilę to trwało bo błąd pojawia się sporadycznie. Czasami raz na tydzień nawet. Bios czysty i wróciłem do poprzedniej wersji, Windows 10 postawiony na nowo, dysk sformatowany a błąd mimo to się pojawia. Zaczynam zastanawiać się nad uszkodzeniem gniazda m.2 bądź na problemie w samym dysku. Po wymontowaniu karty dźwiękowej problem również występuję. Jedyne rozwiązanie to wyjęcie i włożenie dysku.. Zrobiłem error scan HD Tune lecz nie pokazał żadnych błędów.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych