Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

 

przez około tydzień śledziłem internety, przeglądałem porównania procesorów, kart graficznych, chłodzeń i na podstawie tego skonstruowałem zestaw, który wejdzie do posiadanej przeze mnie obudowy i zostanie podłączony do posiadanego przeze mnie zasilacza. Prócz tego posiadam dyski SSD oraz HDD.

 

Zestaw komputerowy stworzony przeze mnie:

https://www. morele.net/komputery/dyski-i-nosniki-danych/dyski-ssd-518/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=591975

^ Należy usunąć spację (inaczej nie da się wkleić, aby link był widoczny)

Link do morele ze względu na to, że w proline nie ma chłodzenia i karty graficznej, które znajdują w tym zestawie.

 

Rozpiska:

Płyta główna MSI B450 TOMAHAWK MAX (B450 TOMAHAWK MAX)

Procesor AMD Ryzen 5 3600, 3.6GHz, 32 MB, BOX (100-100000031BOX)

Karta graficzna Sapphire Radeon RX 5700 XT Nitro+ 8GB GDDR6 (11293-03-40G)

Pamięć ADATA XPG GAMMIX D10, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16 (AX4U320038G16-DB10)

Dysk SSD Samsung 970 EVO 500GB PCIe x4 NVMe (MZ-V7E500BW)

Chłodzenie CPU be quiet! Shadow Rock Slim (BK010)

 

Posiadany zasilacz: Zasilacz AeroCool E80-700 700W 80+


 

Posiadana obudowa: Obudowa Thermaltake V3 Black Edition


 

Tutaj nadchodzą pytania do Was.

1. Czy chłodzenie do procesora jest konieczne do kupienia czy może być to z BOXa od Ryzena?

2. Jeśli jakieś komponenty wymienić na inne to jakie i na co, i dlaczego?

 


PS: Dodam jeszcze, że czekam na 10 gen. od Intela, testy, ceny i będę się zastanawiać czy ewentualnie potem nie wymienić płyty i procka na nowego intela lub nowego Ryzena jeśli miałby wyjść, ale to na spokojnie.


 

Pozdrawiam i zapraszam. :_)

Edytowane przez kasza
Link to post
Share on other sites

Box od 3600 jest gorszej jakości niż ten w 2600. Przy bardzo ograniczonym budżecie można go jeszcze zostawić, jeżeli masz jednak możność to proponowałbym zmienić.

 

Shadow Rock Slim jest słabszy od Fortisa, a droższy - po co dopłacać do BQ?

 

Podobnież jak SSD: ADATA SX8200 PRO tańsza a szybsza.

Link to post
Share on other sites

Spoko zestaw na AMD.

Co do modyfikacji to ja NA PEWNO nie stosował bym box-owego coolera - co do wentylacji obudowy to zamontuj co najmniej jeden went z tylu obudowy (wywiew) i przy jednym wencie* najprawdopodobniej zdecydował bym się na umieszczenie zasilacza wentem do wew obudowy zeby jak się załącza wywiewał ciepłe powietrze z wew obudowy na ścianę i dodatkowo zrobi większe podciśnienie na wciągane powietrze.

( słyszałem o tym na jakimś kanale YT i wydaje mi się że przy słabej wentylacji aktywnej obudowy rzeczywiście będzie to miało sens... )

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...