Skocz do zawartości

Ramy pod Ryzen7 gen2 i Asus prime x470


Recommended Posts

Witam Niedlugo będą składać kompa na Ryzen 7 gen2 2700x ,Asus Prime X470 - Pro,.potrzebuje jeszcze dokupić ram do tego , możliwe ze za rok zmienię procka na Ryzen 7 gen3 i chętnie nie ruszal bym nic poza prockiem (chyba ze ram za rok będzie tańszy ?) Tak to wygląda w specyfikacki płyty Pamięć obsługiwana pamięćDDR4 rodzaj obsługiwanej pamięciDIMM (do PC) typ obsługiwanej pamięci DDR4-2133 (PC4-17000) DDR4-2400 (PC4-19200) DDR4-2666 (PC4-21300) typ obsługiwanej pamięci OC DDR4-2800 (PC4-22400) DDR4-3000 (PC4-24000) DDR4-3200 (PC4-25600) DDR4-3466 (PC4-27700) dwukanałowa obsługa pamięci tak ilość gniazd pamięci 4 szt. maks. pojemność pamięci 64 GBe3de6e5f2f2e6ac98549901dc6a1ebaa.jpgWysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

 

Edit:

Wyłącz podpis // raf.

Link to post
Share on other sites

Nic nie zrozumiałem z tego co napisałeś ...

 

Jeszcze raz od początku. Masz już cokolwiek czy dopiero się przymierzasz? Jaki masz budżet? W co będziesz grać lub jaką pracę będziesz wykonywać? Lub o co chciałeś się nas zapytać? Jaki RAM dokupić do 2700x i tej płyty? O to czy bardziej opłaca się kupić teraz RAM czy za rok?

Link to post
Share on other sites

Nic nie mam , taki sprzęt chcę złożyć po wielu przestudiowanych filmach i forach i cenach . W co będę gral fps i rpg, multimedia , nie jestem zapalonym graczem ot zwykly zamulacz nadmiaru czasu w zimę . Budżet na całość bez grafiki do 2 tys , Grafika będzie wymieniona nieco później, zasilacz 650W tyle ze z 4 pinowym zasilaniem. Można kupic ram za 150 za jak szybsze za 1000... Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

Jakie częstotliwości ramu ? Bo widzę ze sa różne pod tą nazwą. Jak zastosuje 3200 to cos mi to da ? Np łatwiejsze podkrecenoe ? Płyta domyślnie ma 2600 ale niby na 3600 można wykręcić (pewnie zależy od kości ) Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Moje to 3000 MHz model f4-3000c16-8gtzr, 2x8 GB. Jak z możliwościami kręcenia do jakichś niebotycznych częstotliwości to nie wiem. Pewnie by musiały być na kościach Samsunga żeby je mocno podkręcić, a te są na Hyniksie. Ale to już musi się ktoś inny wypowiedzieć. Wysłane z mojego LEX722 przy użyciu Tapatalka

 

Edit:

 

Wyłącz podpis // raf.

Link to post
Share on other sites

https://www.x-kom.pl/p/513029-pamiec-ram-ddr4-patriot-16gb-3600mhz-viper-4-blackout-cl17-2x8gb.html

Ram możesz kupić np. ten dobra cena i taktowanie na 3600 , może Ci pójdzie z ryzenem 2xx ale jak masz zamiar się przesiąść na ryśka 3xxx  to sie przydadzą tak wysoko taktowane, cena generalnie taka jak za jakieś niżej taktowane więc wydaje mi się że to rozsądny wybór ;) 

Link to post
Share on other sites

Czytałem opinie ze tamte ramy maja inne timingi niz podaje producent .

 

Znalazłem takie

https://m.euro.com.pl/pamieci-ram/g-skill-trident-z-ddr4-16gb-2x8gb-3200-cl14.bhtml

I tu jest opinia ze zgodne z tym co podaje producent

 

Edit:

 

Zamówiłem 3200 CL16 , dwa razy tańsze, a według filmów z YT wydajnościowo ledwie kilka % , dopiero takie taktowane powyżej 4000 robią robotę.

 

Edytowane przez nitomen
Link to post
Share on other sites

Dlaczego komp widzi ramy 3300 jako 2133 , plyta główne Asus x470 Prime ma niby do 2666 bez OC , pytanie laickie ,ale nie siedzę taj mocni w kompach. Droga sprawa zaktualizować bios ? Obecny z Czerwca 2019 Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...