Skocz do zawartości

i5 9600K Asus tuf z390-plus gaming (wifi)


Recommended Posts

Jeśli stosowałeś się do jakiegoś poradnika, czyli masz powyłączane stany energetyczne, spread spectrum itp., ramy na default to pozostaje zabawa napięciem procesora. Jeśli na 1,3v wywala to znaczy że ciągle ma mało papu, zauważ że mój 8600k potrzebował 1,36v do 5GHz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czy jest konieczność używania prime95??
temp skaczą mi do 94 st w occt max 75 
w chwili obecnej wyłączyłem sekcję oszczędności energii na cpu
1,280v na 4,8Ghz mem xmp II occt od 30min działa bez błędu

1,280v 4,8 Ghz 
ram z 3200 Mhz na 3400Mhz podbity
działa occt stabilnie

nie wiem czy dam radę 4,9Ghz osiągnąć raczej moje chłodzenie nie poradzi sobie : SilentiumPC Fera 3 RGB
psu 750w corsair gold
gpu 2070 RTX Super JS
mem G.Skill Ripjaws V 3200Mhz CL 16


Jeśli stosowałeś się do jakiegoś poradnika, czyli masz powyłączane stany energetyczne, spread spectrum itp., ramy na default to pozostaje zabawa napięciem procesora. Jeśli na 1,3v wywala to znaczy że ciągle ma mało papu, zauważ że mój 8600k potrzebował 1,36v do 5GHz.

możesz szerzej napisać nazwy stanów energetycznych??

Edytowane przez dracu
Link to post
Share on other sites

Widzę, że u Ciebie ta opcja nazywa się CPU C-states i jeśli dałeś wszystkie na disabled to o to mi chodziło właśnie. VRM Spread Spectrum też daj na disabled jeśli jeszcze nie dałeś, temperaturą w Prime się nie przejmuj, podczas normalnego użytkowania nie ma opcji tak procesor zagrzać. Potestuj sobie trochę w OCCT, odpal jakiegoś 3dmarka i jeśli będzie dobrze przystępuj do normalnego użytkowania, nie ma co go katować 24h testami. Może się zdarzyć, że po tygodniu albo więcej wywali bsod (whea uncorrectable error np) albo się zatnie to będzie oznaczało, że jeszcze oczko wyżej trzeba mu dać papu(voltage). Ja tak swojego testowałem i od 1,5 roku bsoda nie widziałem a gram w gry dużo.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...