Skocz do zawartości

Nowy procesor pod AM4


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez baniaa,

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów! 

 

Kieruje do was pytanie jaki procesor pod AM4 wybrać? Na samym początku zastanawiałem się nad Ryzen 5 2600 lecz widzę coraz więcej osób kupuje 3600 bo jednak jest to nowszy procesor, a przez tą sytuacje nie mam pojęcia czy lepiej dopłacić i kupić 3600 czy raczej nie warto a może zdecydować się na inny procek w nieznacząco różniącej się cenie. Płyte główną już posiadam jest to MSI B450 Gaming Plus Max,

także jedynej rzeczy jakiej mi brakuje jest to właśnie procesor ponieważ resztę komponentów mam z starego komputera a wymiana spowodowana jest przerzuceniem się na inną platformę :) 

 

Z góry dziękuje wszystkim za chęć pomocy :D 

Link to post
Share on other sites

Komputer głównie ma służyć do gier i zwykłego codziennego użytkowania. Karta graficzna to niestety nie ma co się chwalić r9 270x od sapphire. Jako że osobą pełnoletnią nie jestem to i nie posiadam zbyt wygórowanego budżetu ale najwyżej trochę poczekam i dozbieram resztę pieniędzy, jeżeli miałoby to być bardziej przyszłościowe. 

Link to post
Share on other sites

Okej, ale czy jest konieczne wgrywanie nowego biosu jeżeli basicowo płyta główna posiada wsparcie dla procesorów ryzenów trzeciej generacji? Jak sytuacja by wyglądała jeżeli chodzi o kartę graficzną bo boje się że może wystąpić bottle-neck procesora, a jeżeli już o tym mówie to rx 580 8gb to dobry wybór? (przepraszam za off top :P

Link to post
Share on other sites

Nie musisz, ale nowe biosy to zazwyczaj jakieś usprawnienia. Poprawa kompatybilności z urządzeniami PCI, Pamięciami dyskami NVme czy przyśpieszenie szybkości ładowania systemu, jak i OC

 

Jeszcze wczoraj męczyliśmy temat z dwoma RX580, które nie chciały działać w duecie na B350 - rozwiązanie przyniosła właśnie aktualizacja BIOS.

 

Rx580 to fajna karta i mimo 2 lat spokojnie radzi sobie w grach w FullHD - tutaj masz świeżutki test

 

Jeśli się zdecydujesz na zakup, powinieneś załapać się na promocję (podobnie przy zakupie procesora) i złapać kody na Borderland3 lub nowe Ghots Recon i 3-miesięczny dostęp X-Box Game Pass PC - kody promocyjne po rejestracji i otrzymaniu tych właściwych możesz sprzedać i karta wyjdzie taniej. Weź pod uwagę, że za chwilę będzie premiera Radeonów 5500, na początku nowego roku 5600.

 

EDIT: Jest jeszcze co prawda 1650 Super NVidii, ale jeśli wierzyć testom to RX580 w niczym jej nie ustępuje.

Edytowane przez chrisplbw
Link to post
Share on other sites

Za 430zł masz nowego Ryzen 1600 który wystarczy w zupełności do RTX 2060 lub RX 5700 przy założeniu, że grasz w 60FPS. Ten cpu spokojnie wystarczy do premiery nowych konsol o ile nie dłużej. A $ wydać na grafikę. 

 

Powinieneś go podkręcisz do 3.8 na tanim chłodzeniu np FERA 3. 

Link to post
Share on other sites

To teraz robicie mi mętlik w głowię haha bo mówiąc że dla mnie wystarczy Ryzen 1600 zastanawiam się nad 2600 a mówiąc o przyszłości myślę o 3600 który jest jednak nieporównywalnie droższy :P


I teraz nasuwa się pytanie czy kupić 2600 + karta graficzna czy może jednak warto dopłacić do tego 3600 i poczekać z grafiką troszkę dłużej grając na tej. 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Dobra, dziękuje wam panowie! Chyba zdecyduje się na R5 2600. Prawdopodobnie nie odczuje wielkiej różnicy na monitorze który i tak ma 60Hz więc co mi tam :D . Zresztą osoba która do tej pory grała na Pentiumie G4560 nie mogła by nie być zadowolona z któregokolwiek z procesorów wyżej wymienionych  ;)  

 

Jeszcze raz dziękuje wam i życzę wesołych świąt bo mogę już nie mieć okazji  :)


Swoją drogą widzę że Mały Miki będzie miał identyczny setup pod względem płytki i procka  :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...