Skocz do zawartości

Pc traci polaczenie z TV


Recommended Posts

Podlaczylem kompa do tv przez przejsciowke display port do hdmi. Jak tylko wlacze kompa i tv to widac ze sygnal jest i winda zaczyna sie ladowac ale po kilku sekundach sygnal zanika i to by bylo na tyle. Zmienialem porty ale na kazdym dzieje sie to samo. Nie mam tylko 2 przejsciowki na test ale watpie zeby to byla wina kabla. Wczesniej uzywalem konwertera z d-sub do hdmi i dzialalo ale max rozdzielczosc to 1080 dlatego chcialem sprobowac tej 2. Wie ktos moze co z tym fantem zrobic?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Odpalil z dp ale tylko wtedy kiedy vga dziala i wykrywa tv jako 2 ekran mimo ze na vga widnieje ten sam tv. Problem w tym ze jak odlacze vga to i dp przestaje dzialac. Nie moge go zmusic zeby dp byl jedynym ekranem. 

Edytowane przez lukczas
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Odkopuje temat. Udalo mi sie to w koncu uruchomic po zmianie kabla a wlasciewie adaptera dp-hdmi. Wg opisu adapter wspiera 4k/60hz ale 4k bangla tylko w 30hz. Probowalem dodac recznie rozdzielczosc ale nie chce zaskoczyc. Da sie to jakos rozwiazac inaczej? Jeszcze jedna sprawa i5 4670 z hd4600 przy odtwarzaniu filmu 4k z yify np nie daje rady. Obciazenie proca to caly czas 100% a gpu 40% ten sam film na i7 4790 i r9 390 smiga jak talala. Proc obciazony w 15% a gpu 7%. Kodeki na obu te same czyli k-lite z taka sama konfiguracja. Da sie cos uzyskac czy gpu intela sie do tego nie nadaje?  

Link to post
Share on other sites

Kodeki to tylko syf w systemie. Istnieje oprogramowanie do odtwarzania filmów, które nie wymaga instalowania żadnych dodatkowych pakietów filtrów. Potplayer czy VLC to programy które mają wbudowane kodeki do większości popularnych formatów. Połączenie dwóch ekranów zawsze nastręcza jakieś problemy. Jeśli ekrany są tej samej rozdzielczości to pół biedy gorzej jak trzeba konfigurować różne ekrany. Pomocnym w takiej czynności może być program Display Fusion(nie jest darmowy). Grafika Intela mimo wsparcia dla 4k może ma za małą wydajność by płynnie odtwarzać materiał w tej rozdzielczości albo to kwestia konfiguracji odtwarzacza(akceleracja sprzętowa nie jest aktywna) lub nieaktualnych sterowników Intel® HD Graphics. Jeśli dysponujesz TV ze wsparciem dla DLNA i masz w domu sieć WIFI, to podłączanie TV do pc aby oglądać filmy nie jest konieczne. Można postawić serwer DLNA i udostępnić filmy w sieci  tak by TV mógł je odtwarzać bezpośrednio z dysku. Co innego gry tu połączenie kablem jest konieczne.  

Link to post
Share on other sites

W tym przypadku tv robi za monitor. Nie ma innego ekranu. Zgłębiłem temat i okazuje się że haswell nie ma wsparcia dla kodeka hevc (h265) niestety, ma wsparcie ale starszego h264. Na 2 kompie śmiga dzięki R9 390 który go ma. Spróbuję w weekend tych playerów które poleciles. Dziwi mnie tylko fakt że taki i5 4670k jest za słaby żeby odtworzyć taki materiał bez pomocy GPU. Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

W tym przypadku tv robi za monitor. Nie ma innego ekranu. Zgłębiłem temat i okazuje się że haswell nie ma wsparcia dla kodeka hevc (h265) niestety, ma wsparcie ale starszego h264. Na 2 kompie śmiga dzięki R9 390 który go ma. Spróbuję w weekend tych playerów które poleciles. Dziwi mnie tylko fakt że taki i5 4670k jest za słaby żeby odtworzyć taki materiał bez pomocy GPU. Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...