Skocz do zawartości

Lenovo Legion y720 i problemy z cs go


Recommended Posts

Korzystam z laptopa Lenovo Legion y720 z takimi oto podzespołami

 

I7 7700HQ @2,8 GHz (Turbo Boost: 3,8 GHz)
nVidia GeForce GTX 1060 6GB 
16GB RAM DDR4 @2400mHz
256 GB SSD NVME (gdzie zainstalowany jest CS:GO)
1TB HDD @5400RPM

 

Problem polega na tym, że o ile laptop daje z siebie tyle ile powinien w wielu grach to w CSku ma swoiste problemy, fps'y oscylują wokół 100-120 czasem spadając poniżej, ktoś mógłby rzec że to i tak dużo natomiast Counter Strike jest grą która wymaga stałej i dużej ilości fps'ów.

 

Co zrobiłem w tej kwestii dotychczas: 

 

- Upewniłem się że bateria nie jest w trybie oszczędzania

- Upewniłem się że laptop jest podłączony

- Zastosowałem najbardziej optymalne ustawienia graficzne polecane na oficjalnym forum hltv (również w panelu nvidii)

- Reinstall windowsa 10 oraz samej gry

- Upewniłem się że komputer nie jest zawirusowany

- Sprawdzałem czy nie ma włączonych niepotrzebnych procesów w trakcie działania gry

-Komputer grzeje się mniej niż przy innych grach

 

Z moich własnych spostrzeżeń wynika że sama karta graficzna spisuje sie wyśmienicie bo fpsy są praktycznie takie same zarówno na maksymalnych ustawieniach jak i niskich.

 

Jest więc to prawdopodobnie wina procesora, aby to potwierdzić zagrałem na pustej mapie z botami, po ich dodaniu fpsy spadły drastycznie, czy jestem w stanie cokolwiek w tej kwestii zrobić czy po prostu procesor jest słaby?

 

Oprócz tego w społeczeństwie CSa mówi się że wyłączenie hyperthreadingu ma pozytywny wpływ na ilość klatek, chciałem to przetestować zmieniając te opcję w biosie, jak się okazało nie mogę tego zrobić gdyż mój bios jest ubogi w jakiekolwiek ustawienia prócz zmiany daty i godziny itp. (kumpel powiedział mi że w laptopach często tak jest, nie wiem ile w tym prawdy) czy jest inny sposób na wyłączenie tej opcji?

 

Help!!!

 

 

Link to post
Share on other sites

Jak w dwóch to bardzo dobrze, ale w takim razie nie wiem jak Ci pomóc. Obejrzałem film z cs go w konfiguracji i7 7700hq gtx 1050, klatki się wahały 150-200 z tym że film nagrany był prawie rok temu, a aktualizacje trochę pozmieniały. Może tak być że nie da się tego u Ciebie poprawić. Jakie masz wykorzystanie procesora oraz gpu podczas gry?

 

Tu działa jak i ciebie

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

sytuacja jest constant nawet dłużej niż rok więc nie wydaje mi się że to kwestia aktualizacji. cpu około 35-40% gpu przy najwyższych ustawieniach 50%


na zamieszczonym filmie widać podobną sytuacje, w momencie gdy rzucone są granaty lub dzieją się inne rzeczy za które bardziej odpowiada procesor, fpsy spadają, pytanie tylko czemu...

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...