Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeśli bierzesz pod uwagę tylko te dwie karty i biorąc pod uwagę gry które wymieniłeś (może poza RDR2) to 2060S.

W grach, które i tak będą miały bottleneck na CPU, albo setki klatek, że nie zobaczy różnicy. Nie żebym namawiał na Radeona, tylko się trochę bardziej przyłożyłem do odpowiedzi.

 

W Pubg, przy R5 1600 będzie znikoma różnica, cs go to niepotrzebny upgrade w ogóle, RDR2 wygrywa Radeon, GTA V spodziewałbym się bottlenecka na CPU w obu przypadkach nawet na ultra, BF V remis, chyba, że chcesz być early adopterem Ray tracingu.

 

RX 5700 tańszy. GCN starzała się jak wino, a RDNA to powie przyszłość. Ray tracing wciąż zabiera tyle wydajności, że większość sobie odpuszcza. W tej samej cenie brałbym Superkę, ale jest różnica to nawet 100 piw, więc ostateczny wybór to ciężka sprawa. Z kartami Nvidii i AMD nigdy żadnych problemów nie miałem.

 

Wybierz sobie model RX i model 2060S i między 2 kartami będzie już łatwiej wybrać znając ceny i jakość chłodzenia.

Link to post
Share on other sites

jaka jeszcze karta graficzna może być? 5700xt? czy to przerost?


W grach, które i tak będą miały bottleneck na CPU, albo setki klatek, że nie zobaczy różnicy. Nie żebym namawiał na Radeona, tylko się trochę bardziej przyłożyłem do odpowiedzi.

 

W Pubg, przy R5 1600 będzie znikoma różnica, cs go to niepotrzebny upgrade w ogóle, RDR2 wygrywa Radeon, GTA V spodziewałbym się bottlenecka na CPU w obu przypadkach nawet na ultra, BF V remis, chyba, że chcesz być early adopterem Ray tracingu.

 

Cpu to R5 2600X 

 

aha zapomniałem monitor ma freesync Msi G27C4 no i wsumie ma 165 hz ale po hadmi jest 144hz,

 

zastanawia mnie dlaczego displayport ma ograniczony poziom głębi max 8 bit w sterach randeona nie mogę ustawić wyszych ustawień, a na HDMI mogę nawet ustawić 12 bit. 

Edytowane przez tazik21
Link to post
Share on other sites

 

 

tylko się trochę bardziej przyłożyłem do odpowiedzi.

 

A myślałem ze pierwszy raz nie dostanę reprymendy od zielonych to mi się od czerwonych dostało... wybacz nie przyłożyłem się.

I co do części twojej wypowiedzi się zgadzam (m.in. o DRX) ale o jakich bottleneckach na 2600x  rozmawiamy? 


I dlaczego Pan bierzesz za pewnik, że autor robi Upa do gratów ze stopki?

Link to post
Share on other sites

W GTA V, w sumie i na 2600x to nie wykorzysta tych kart w pełni, chociaż ustawienia ULTRA to już są wymagające(niewspółmiernie do wymagań względem High).

 

No w PUBG sytuacja się sporo zmienia jeśli 2060x, a nie stopka, bo spodziewałbym się , że na Super prędzej można zrobić locka + freesync powiedzmy na ~120fps prawie na ultra. Także jeżeli PUBG to najważniejsza gra to brać 2060S. Jak tylko jedna z wielu, to nieroztrzygnięte.

Link to post
Share on other sites

to nie jest tak, że pubg będzie grane maniakalnie, bo ja sobie tak myślałem większość gier po necie i tak się nie gra na max ustawieniach graf. wiec te 144 fps się osiągnie. Jedynie GTA V wygląda chyba kulawo na rx 5700, ale mają wyjść nowe stery do randeona  niby duża paczka. 

 

Mam dwa kompy, gdzie ten na R5 2600X został niedawno złożony tylko grafy brakuje.

Edytowane przez tazik21
Link to post
Share on other sites

Standardwa odpowiedź: najmocniejszą kartę, na jaką Cię stać > 2060S.

 

Imć kolego @Kamilu, nie zgodzę się z Tobą. CSgo od jakiegoś czasu dużo mocniej siedzi na GPU niż to się ludziom WYDAJE. 2600x z RX 580 4GB powinien robić 200-250 fps, z tymi kartami zaś spokojnie pod 300.

 

Pubg, podobnież jak Fortnite, siedzi równie mocno na Cpu jak i GPU - przy czym faworyzuje karty NV. Różnica w wydajności przy takim 2600x pomiędzy Polarisem a Turingiem będzie jak najbardziej widoczna.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W grach, które i tak będą miały bottleneck na CPU, albo setki klatek, że nie zobaczy różnicy. Nie żebym namawiał na Radeona, tylko się trochę bardziej przyłożyłem do odpowiedzi.

Tylko tam gdzie będzie bottleneck na CPU wydajność na nV będzie i tak wyższa niż na AMD ze względu na sterownik ;)

W GTAV jak procesor trzymał wydajność to różnica dobijała do 23% na korzyść nv . Średnio 16%. 

Mam na uwadze DX11. 

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

 

 

Imć kolego @Kamilu, nie zgodzę się z Tobą. CSgo od jakiegoś czasu dużo mocniej siedzi na GPU niż to się ludziom WYDAJE. 2600x z RX 580 4GB powinien robić 200-250 fps, z tymi kartami zaś spokojnie pod 300. Pubg, podobnież jak Fortnite, siedzi równie mocno na Cpu jak i GPU - przy czym faworyzuje karty NV. Różnica w wydajności przy takim 2600x pomiędzy Polarisem a Turingiem będzie jak najbardziej widoczna.

 

Zacznijmy od tego, że debata jest między Navi, a Turingiem Super, a nie żadnym Polarisem. Różnica klatek w CS GO, będzie efektywnie żadna, bo monitor i tak nie wyświetli tyle klatek. Co się liczy to wydajność w najnowszych grach. Za Nvidią najbardziej przemawia PUBG. 

 

jeżeli PUBG to najważniejsza gra to brać 2060S. Jak tylko jedna z wielu, to nieroztrzygnięte

 

Ja nawet żadnej z tych kart nie zaproponowałem, a oskarżacie mnie o bycie apologetą czerwonych ;-). Moją propozycją, było wybranie dwóch dobrych modeli i dopiero wtedy, znając różnicę cen można się zastanawiać, czy dopłata do 2060 Super jest dla autora opłacalna. Stówkę osobiście bym dołożył, ale nie więcej. Ceny się zmieniają i tak samo powinny"dobre rady".

 

Dygresja: GPU nie powinno, chodzić na 100% w grze nastawionej na hardkorową rywalizację, gdyż powoduje to lag rzędu kilkudziesięciu ms. Najlepiej dać locka na klatki poniżej wartości odświeżania i włączyć FreeSync, VSync jeśli monitor obsługuje FS.

Link to post
Share on other sites

Nikt o nic Cię nie oskarża przecież? :o 

 

 

 

Zacznijmy od tego, że debata jest między Navi, a Turingiem Super, a nie żadnym Polarisem.
  

 

Debata jak najbardziej dotyczy Polarisa, bo taką kartę kolega ma w stopce w swoim starym komputerze więc może użyć swoich (i moich) rezultatów jako elementu odniesienia. 

 

 

 

Różnica klatek w CS GO, będzie efektywnie żadna, bo monitor i tak nie wyświetli tyle klatek
 

 

Jak to monitor nie wyświetli tylu klatek, LOL? Monitor nie ma żadnego ograniczenia ile klatek jest w stanie wyświetlić, to kombo karta + grafa odpowiada za to.

Link to post
Share on other sites

Skoro tak to graj bez monitora LOLOL.

Jak już klatkarz dobije do 144, to dalej nie ma znaczenia. 

Łaskawie proszę przestać mnie trolować. Śmiać się możesz @Rebelmind ze mnie na priv i mieć nadzieję, że mnie to obchodzi. 

Do admina:żadna wycieczka osobista, tylko próba ucięcia bzdurnych dyskusji, na które nie mam czasu. 

Link to post
Share on other sites

Jak to monitor nie wyświetli tylu klatek, LOL? Monitor nie ma żadnego ograniczenia ile klatek jest w stanie wyświetlić, to kombo karta + grafa odpowiada za to.

 

@Rebelmind o nie :( Mylisz się niestety. Częstotliwość odświeżania monitora oznacza maksymalną wartość wyświetlanych klatek na sekundę. Komputer oczywiście wygeneruje Ci więcej klatek ale monitor wyświetli Ci tylko część z nich jeśli jest to wartość przekraczająca jego możliwość.

 

 

Częstotliwość odświeżania obrazu monitora to parametr, który determinuje liczbę klatek, które w jednej sekundzie jest w stanie wyświetlić matryca monitora. Odświeżanie na poziomie 60 Hz oznacza, że w trakcie jednej sekundy monitor może wyświetlić maksymalnie 60 klatek na sekundę. Gdy komputer generuje większą liczbę klatek, niektóre klatki obrazu nie są wyświetlane w całości, gdyż monitor rozpoczyna proces rysowania kolejnych klatek. 

Link to post
Share on other sites

Faktycznie, nie wyraziłem się dość jasno i może to wprowadzać w błąd. Rozumiem, że kolega wcześniej miał na myśli to, że zmiana kart da przyrost klatek będący i tak poza zakresem odświeżania monitora więc nie będzie tego widać.

 

Jednakże nawet przy 60 Hz w takim csgo jest duża różnica w "feelingu" gry jeżeli masz 60 FPS a np 120 FPS.

 

Gdzie ja się z Ciebie śmieję czy troluje, @Kamil?

Link to post
Share on other sites
Kładę was na glebę waszymi propozycjami. -za 1500zł ma RTX 2060 i wydajność,cena,nie ma lepszej opcji.

 

pan kozak w necie to może chociaż uzasadni jakoś swoje dogmaty?

 

Dajcie mi bana za zaczepki, mam to gdzieś.

Edytowane przez Kamil369
Link to post
Share on other sites

Naucz się i tobie podobnych wyczuwać sarkazm - wzmocniona,ostrzejsza ironia.

-swoją drogą tutaj trzeba czasem być sarkastyczny do kilku znawców,wracając do tematu.

 

Opłacalność kart w kolejności:

RTX2060

RX5700

RTX2060S

RX5700XT

-różnice wydajności sobie poszukaj albo i nie,wrzucę.

Jak dla was to jest ogromna różnica szczególnie przy procku autora i jego rozdzielczości monitora to normalnie pogratulować.Być może ma mieć kartę na przyszłość na "dłużej" :D:P

W pierwszej kolejności będzie miał efekt - ten X w jego procku wiele nie pomoże:

 

 

I ogólna wydajność kart i mnie zarzucono w ostatnim temacie,że nie szanuję czyiś pieniędzy?

 

https://www.eurogamer.pl/articles/2019-07-10-amd-radeon-rx-5700-rx-5700-xt-test-starcie-z-nvidia-super

 

 

edit

 

 

pan kozak w necie

Tak,jestem kozak w necie i w realu bo nikomu nie składałem kompa z nie potrzebnych podzespołów i przy tym przepłacając - drażni cię to? ja mam klientów zadowolonych,ktoś chce pochejtować.

Edytowane przez były69
Link to post
Share on other sites

Naucz się i tobie podobnych wyczuwać sarkazm - wzmocniona,ostrzejsza ironia.

-swoją drogą tutaj trzeba czasem być sarkastyczny do kilku znawców,wracając do tematu.

 

 

Naucz się z niego korzystać, jak musisz komuś tłumaczyć, że to był sarkazm to nie był. 

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Kładę was na glebę waszymi propozycjami.

-za 1500zł ma RTX 2060 i wydajność,cena,nie ma lepszej opcji.

RTX2060 ma sens do 1400zł a w BF był za 1069zł i to był hit cena/wydajność ;)

Opłacalność kart w kolejności:

 

RTX2060

RX5700

RTX2060S

RX5700XT

Ta Twoja kolejność opłacalności też nie ma sensu bo dobrej klasy RTX2060 i RX 5700 są praktycznie w tej samej cenie (~1600zł)  a wydajnościowo RX 5700 rozjeżdża RTX2060. 

Identyczna sytuacja jest z RTX2060S i RX5700XT. Za dobrej klasy RTX2060S/RX5700XT musisz wydać ~1900zł gdzie RX5700XT wydajnościowo bliżej jest do RTX2070S. 

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Naucz się z niego korzystać, jak musisz komuś tłumaczyć, że to był sarkazm to nie był.

wiem to byłeś ty..

 

 

 

Ta Twoja kolejność opłacalności też nie ma sensu bo dobrej klasy RTX2060 i RX 5700 są praktycznie w tej samej cenie (~1600zł) a wydajnościowo RX 5700 rozjeżdża RTX2060.

RTX 2060 jest tańszy od tej turbiny o dokładne 100zł na tę chwilę a w przypadku lepszego chłodzenia to różnica 200zł.

 

 

a wydajnościowo RX 5700 rozjeżdża RTX2060.
:rotfl:
Link to post
Share on other sites

RTX 2060 jest tańszy od tej turbiny o dokładne 100zł na tę chwilę a w przypadku lepszego chłodzenia to różnica 200zł.

Dobrej klasy RTX 2060 z dobrym chłodzeniem to wydatek ponad 1600zł gdzie w tej samej cenie masz RX 5700 Pulse i + ~12% wydajności + 2GB vram więcej. 

 

:rotfl:

Lubisz się błaźnić czy po prostu brak argumentów? 

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...