Skocz do zawartości

Usprawnienie komputera


Recommended Posts

Cześć,

 

potrzebuję pomocy z usprawnieniem komputera niedużym kosztem.

 

Na komputerze pracowała osoba w firmie na photoshopie - chcę go przerobić pod osobisty komputer, głównie pod gierki(CS, LOL)

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Goczi
Link to post
Share on other sites
Myślałem, aby dołożyć 16-32 GB ramu,

nie widzę sensu, pod zastosowania które podałeś.

 

 

 

zmienić płytę główną jakby mi się później zachciało dołożyć więcej

j/w 

 

oraz jakiś SSD po taniości oraz wrzucić taką obudowe:

tutaj jak najbardziej, z tym że tego iboxa sobie odpuść,

 

 

 

to jest AM4 = płyta pod procesory AMD Ryzen Ty masz procesor Intela.

 

Specjalne wymagania : ~ 300-350 fps CS GO

 

Wysoko mierzysz, specjalistą od CS:GO nie jestem, napisz jaki monitor - ktoś Ci podpowie czy zmiana GPU będzie niezbędna i co tam można zrobić bo jak się okazuje ta gra w nowej wersji już nie siedzi tylko na samym procesorze, ale inwestowanie w tą platformę imo mija się z celem, wyciągnąć max co się da i tyle.

Edytowane przez pendzel_3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z ostatnimi podpowiedziami kolegi Rebelmind to w tym zestawie brakuje lepszej karty graficznej, ten gtx 1050 nie koniecznie wyciśnie 300fps. Proc powinien dać radę. Karta pokroju gtx 580 to chyba minimum. Może tu zajrzy to się wypowie dokładniej.

 

Reszta j.w.

 

A tak w ogóle to sobie nagraj tą grę i sam sprawdź, chwila moment.

Edytowane przez jakub1t
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

nie widzę sensu, pod zastosowania które podałeś.

 

 

 

j/w 

 

tutaj jak najbardziej, z tym że tego iboxa sobie odpuść,

 

 

 

to jest AM4 = płyta pod procesory AMD Ryzen Ty masz procesor Intela.

 

 

Wysoko mierzysz, specjalistą od CS:GO nie jestem, napisz jaki monitor - ktoś Ci podpowie czy zmiana GPU będzie niezbędna i co tam można zrobić bo jak się okazuje ta gra w nowej wersji już nie siedzi tylko na samym procesorze, ale inwestowanie w tą platformę imo mija się z celem, wyciągnąć max co się da i tyle.

 

 

 

Co do płyty - zły link skopiowałem, już poprawiona. Chciałem ją głównie wrzucić po to aby złącze M.2 pod ssd było, w tej niestety nie ma nic ciekawego. (dodatkowo jest tam już zintegrowana karta graficzna, więc pod drugiego kompa by zostało)

 

 

Co do obudowy, polecicie coś w miarę spoko? Aktualnie wisi to wszystko na jakimś dziadostwie.

 

Czyli rozumiem, że Karta graficzna może być najbardziej do wymianki? 

 

 

Monitor prawdopodobnie będzie ten:

 

https://www.morele.net/monitor-acer-kg241qpbiip-um-ux1ee-p01-4144050/

 

albo ten:

 

https://www.morele.net/monitor-aoc-c24g1-4716156/

 

 

Link to post
Share on other sites
Chciałem ją głównie wrzucić po to aby złącze M.2 pod ssd było

 

 

dlaczego dobre ssd Ci wystarczy, kup jakiegoś MX500 to sobie jeszcze go przełożysz kiedyś do nowszego kompa.

no chyba że chcesz się uprzeć na m2 to proszę:

https://allegro.pl/oferta/przejsciowka-m2-ssd-sata3-sata-m-2-ngff-adapter-7308007528?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_Komputery_top_smart&ev_adgr=_ELKTRK_PLA_Komputery_top_smart&gclid=EAIaIQobChMI_p_jk4Cc5gIVl813Ch1QIAgPEAQYAyABEgK1NfD_BwE

 

https://pl.aliexpress.com/item/32981315885.html?src=google&src=google&albch=shopping&acnt=494-037-6276&isdl=y&slnk=&plac=&mtctp=&albbt=Google_7_shopping&aff_platform=google&aff_short_key=UneMJZVf&&albagn=888888&albcp=6459808507&albag=76872920869&trgt=539263010115&crea=pl32981315885&netw=u&device=c&gclid=EAIaIQobChMIx-nXqYCc5gIVGs93Ch2nFg4kEAQYAyABEgKCOvD_BwE&gclsrc=aw.ds

 

ale sensu w tym nie widzę, na tej z ali mogą być problemy żeby w ogóle na tym system chciał wystać czy inne kwiatuszki ze stabilnością.

 

Co do reszty pytań... to jak już @@@jakub1t, wspominał przywołajmy Go gromkimi brawami...  przed Państwem @Rebelmind.

 

 

 

 

Fanfary, kolorowe światła
 

tak, tak przepraszam gdzie moje maniery....

 

fe033c997284b18agen.jpg

Edytowane przez pendzel_3
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Fanfary, kolorowe światła

 

7700k to swego czasu był "król" w CSGO i nadal jest to więcej niż przyzwoity cep do kantera ale jego dni i tak są już policzone. Ja bym, drogi Autorze, zrobił tak:

 

- i7 7700k gonisz na allegro, bo patrząc po aktualnych cenach to wymieniasz go na R5 3600 + płytę B450 praktycznie 1:1 https://allegro.pl/kategoria/podzespoly-komputerowe-procesory-257222?string=i7%207700k&bmatch=baseline-cl-dict43-ele-1-5-1127&order=p tak samo tego GTX 1050; przypuszczam, że 1000 za procesor oraz 250 za grafikę bierzesz od ręki. 

 

- płytę H110m oraz ram DDR4 od niej zostawiasz sobie do tego słabszego komputera ("mail, excel") razem z resztą bebechów; kupujesz tylko proc typu i3-6100 za ~250 pln oraz SSD 256GB  na system; karty tutaj nowej nie potrzebujesz, bo pod Twoje zastosowania integra wystartczy

 

- właściwy komp pod CSGO budujesz na wspomnianym Ryzenie 3600, 2x8 GB ramu 3000/15 oraz nowym GTX 1650S. Taki zestaw zapewnia 400+ fps @1080p. Tu masz koszyk: 

 

https://proline.pl/koszyk/d7e24d40

 

Monitor brałbym 144 lub 240 Hz, w zależności od budżetu można polecić kilka modeli.


UPDATE: jeżeli poczekasz z grafiką dwa-trzy tygodnie to mają wyjść jeszcze w tym roku nowe Radeony, zastępujące RX 570/580/590 oparte na architekturze Navi - RX 5600 / RX 5600 XT, będące bezpośrednią konkurencją dla 1650S. Przypuszczm, że można tu liczyć na ostrą walkę cenowo - co przy Turingu poniżej 800 pln może oznaczać w końcu obniżki cen w low-endzie. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Fanfary, kolorowe światła

 

7700k to swego czasu był "król" w CSGO i nadal jest to więcej niż przyzwoity cep do kantera ale jego dni i tak są już policzone. Ja bym, drogi Autorze, zrobił tak:

 

- i7 7700k gonisz na allegro, bo patrząc po aktualnych cenach to wymieniasz go na R5 3600 + płytę B450 praktycznie 1:1 https://allegro.pl/kategoria/podzespoly-komputerowe-procesory-257222?string=i7%207700k&bmatch=baseline-cl-dict43-ele-1-5-1127&order=p tak samo tego GTX 1050; przypuszczam, że 1000 za procesor oraz 250 za grafikę bierzesz od ręki. 

 

- płytę H110m oraz ram DDR4 od niej zostawiasz sobie do tego słabszego komputera ("mail, excel") razem z resztą bebechów; kupujesz tylko proc typu i3-6100 za ~250 pln oraz SSD 256GB  na system; karty tutaj nowej nie potrzebujesz, bo pod Twoje zastosowania integra wystartczy

 

- właściwy komp pod CSGO budujesz na wspomnianym Ryzenie 3600, 2x8 GB ramu 3000/15 oraz nowym GTX 1650S. Taki zestaw zapewnia 400+ fps @1080p. Tu masz koszyk: 

 

https://proline.pl/koszyk/d7e24d40

 

Monitor brałbym 144 lub 240 Hz, w zależności od budżetu można polecić kilka modeli.

UPDATE: jeżeli poczekasz z grafiką dwa-trzy tygodnie to mają wyjść jeszcze w tym roku nowe Radeony, zastępujące RX 570/580/590 oparte na architekturze Navi - RX 5600 / RX 5600 XT, będące bezpośrednią konkurencją dla 1650S. Przypuszczm, że można tu liczyć na ostrą walkę cenowo - co przy Turingu poniżej 800 pln może oznaczać w końcu obniżki cen w low-endzie. 

 

Cały problem w tym, że nie chcę zamieniać intela na AMD - w "razie W" problem z obsługą/serwisem itp. Firma widnieje na wiosce - każdy lokalny informatyk któremu zawożę komputer na AMD zawsze robi wielkie oczy i mówi, że się nie tyka. 

 

Dodatkowo, przywiązanie do intela jest zbyt mocne.

 

Czyli rozumiem, jeśli nie chce zmieniać na ryzena:

1) dołożyć zwykły SSD( nie opyla się kupować nowej płyty oraz dysku M2?)

2) Ewentualnie co mogę jedynie zwiększyć to grafa?

Link to post
Share on other sites

Nadal moim zdaniem słabo, @utorze. Jeżeli Intel to mus to i tak sprzedaj proca i płytę only oraz kup zestaw i5-9400f + płyta H310 (+update) - będzie szybciej a nadal na Intelu.

 

Na forum kolega sprzedaje i5-8600k w dobrej cenie. Za przyzwoitą płytę Z370 dasz 350-400.

 

http://forum.benchmark.pl/topic/288616-gigabye-z370-gaming-5-8600k-corsair-ram-lc-pompa-z%C5%82%C4%85czki/?do=findComment&comment=2652906

 

@Up nie zauważyłem, że 8200 jest w takiej cenie.

 

A tu masz kupca na 7700k od razu. Rzuć 1050 pln i powinno od razu pójść.

 

http://forum.benchmark.pl/topic/288606-i7-7700k-lub-6700k-oraz-ram-ddr4-21332400/?do=findComment&comment=2652845

Link to post
Share on other sites

 

 

każdy lokalny informatyk któremu zawożę komputer na AMD zawsze robi wielkie oczy i mówi, że się nie tyka.

 

nie tylko lokalny, mam znajomych informatyków którzy biadolą dokładnie tak samo, a wiesz dlaczego? bo się patałachom nie chce tykać żadnych nowości - tak można było powiedzieć kilka lat temu jak rzeczywiście były problemy.

 

Na chwilę obecną bierzesz b450+zen2+byle jaki ram 3000 i wszystko śmiga.

 

Dodatkowo, przywiązanie do intela jest zbyt mocne.

no tak na miłość nie ma lekarstwa. :)

 

@Rebel Ci wyżej wypisał możliwe kombinacje na intelu. może Ty po prostu odpal tą gierkę i sprawdź jak jest zadowalająco to zostań przy tych zbyt mocnych przywiązaniach i już:).

Link to post
Share on other sites

 

 

A tu masz kupca na 7700k od razu. Rzuć 1050 pln i powinno od razu pójść.

Nikt o zdrowych zmysłach nie da tyle za ten procesor gdy za tyle można dostać i7 8700, to że ktoś sobie na allegro wystawia te CPU w absurdalnych kwotach nie oznacza, że za tyle finalnie je sprzeda, to jest zwyczajne szukanie jelenia. Także tu nie zachęcałbym do kupna tego CPU w tak absurdalnej kwocie. 

 

Nie linkuj do ofert z giełdy, każdy ma ręce, nogi i potrafi z niej korzystać.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...