Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Składak

płyta procesor

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 asgaard76

asgaard76
  • Nowicjusz

• 11 postów

Napisano 04 grudzień 2019 - 00:35

Witam

W nawiązaniu do mojego tematu http://forum.benchma...-obudowy/page-2 przyszła teraz pora na wybór płyty głównej i pamięci RAM, później zajmę się zasilaczem i grafą.

Jeśli chodzi o płytę nie chciałbym przekroczyć budżetu 400 zł, (lub jak kto woli 100 eu), rozglądałem się na Amazoni-e już nawet. Podstawka pod Intel-e. Myślałem o czymś z RGB lub z podświetleniem, pamięć RAM (2x8GB, DDR4), zasilacz 750W powinien wystarczyć czy się mylę?

Dziękuję za wszelkie sugestie.

• 0

#2 pendzel_3

pendzel_3
  • Maniak

• 2254 postów

Napisano 04 grudzień 2019 - 08:46

Trochę źle podchodzisz do tematu, najpierw wybiera się CPU+MOBO (jeśli z gry to z uwzględnieniem z jakim GPU to ma docelowo pracować). następie do tego dobiera ram i dopiero potem resztę gratów, zasilacz na końcu... jak już wiesz ile mocy będzie Ci potrzebne.

Więc żeby dobrać jakiekiekolwiek mobo zacznij od wstawienia tutaj uzupełnionego formularza:

http://forum.benchma...wy-komputerowe/

bo tak to nikt Ci nic konkretnego nie podpowie.

• 2

#3 asgaard76

asgaard76
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 11 postów

Napisano 05 grudzień 2019 - 01:27

• Zastosowanie komputera : gry
  • Maksymalna kwota : 2000 zł.
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : poskładać do końca grudnia
  • Których części potrzebuję : mobo, grafa, RAM DDR4, zasilacz, wentylatory RGB, klepałka z myszką (gamingowa)
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : Samsung 24"
  • Specjalne wymagania : Nie ma
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Brak
  • Własna propozycja zestawu : Nie mam
  • Inne : Drodzy forumowicze na płytę główną chciałbym przeznaczyć maksymalnie 100 eu (MSI, Asus lub Gigabyte coś z podświetleniem lub RGB), grafa (coś dobrego i taniego -narazie do 4GB), Ram- 2x8GB DDR4 .

Dziękuję

Użytkownik asgaard76 edytował ten post 05 grudzień 2019 - 01:29

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: płyta, procesor

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych