Skocz do zawartości

Liczne bluescreeny na nowym systemie.


Recommended Posts

Witam.

Jakieś 3 tygodnie temu zmieniłem w komputerze mobo, procesor i ram. Obecnie to Ryzen 3600, Asus Prime X370Pro i 16GB Crucial AT 3200. Zainstalowałem Windowsa 10, programy itd, problem w tym że borykam się z ciągłymi bluescreenami. Komputer chodzi średnio 6-7 godzin dziennie i w tym czasie BS wyskakuje tak 2-3 razy. Całkiem w losowych momentach, przy przeglądaniu internetu, oglądaniu filmików na YT, czy graniu. Najczęściej jest to błąd IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL.

 

Raport z programu Who crashed it po ostatnim BS:

 

Crash dump directories:
C:\Windows
C:\Windows\Minidump

On Tue 03.12.2019 19:02:03 your computer crashed or a problem was reported
crash dump file: C:\Windows\Minidump\120319-10562-01.dmp
This was probably caused by the following module: ntoskrnl.exe (nt+0x197620)
Bugcheck code: 0xA (0xFFFFC28C00D2C8CD, 0xD, 0x1, 0xFFFFF802B9957194)
Error: IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
file path: C:\Windows\system32\ntoskrnl.exe
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: NT Kernel & System
Bug check description: This indicates that Microsoft Windows or a kernel-mode driver accessed paged memory at DISPATCH_LEVEL or above. This is a software bug.
This bug check belongs to the crash dump test that you have performed with WhoCrashed or other software. It means that a crash dump file was properly written out.
The crash took place in the Windows kernel. Possibly this problem is caused by another driver that cannot be identified at this time.



On Tue 03.12.2019 19:02:03 your computer crashed or a problem was reported
crash dump file: C:\Windows\MEMORY.DMP
This was probably caused by the following module: amdppm.sys (amdppm+0xBCE2)
Bugcheck code: 0xA (0xFFFFC28C00D2C8CD, 0xD, 0x1, 0xFFFFF802B9957194)
Error: IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
file path: C:\Windows\system32\drivers\amdppm.sys
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: Processor Device Driver
Bug check description: This indicates that Microsoft Windows or a kernel-mode driver accessed paged memory at DISPATCH_LEVEL or above. This is a software bug.
This bug check belongs to the crash dump test that you have performed with WhoCrashed or other software. It means that a crash dump file was properly written out.
The crash took place in a Microsoft module. Your system configuration may be incorrect. Possibly this problem is caused by another driver on your system that cannot be identified at this time.

 

Pamięć sprawdzona Memtestem, bez błędów. Dyski sprawdzone HDTune, bez błędów. reinstalowałem drivery chipsetu i grafiki. Resetowałem biosa. Nic nie pomogło. Proszę o porady co by jeszcze zrobić.

 

 

Link to post
Share on other sites

Te błędy są zwykle spowodowane przez sterowniki urządzeń w trybie jądra, które używają niewłaściwych adresów. Sprawdź jeszcze dysk z wiesza poleceń chkdsk i możesz również użyć narzędzia DISM:  https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4026529/windows-10-using-system-file-checker Sprawdź w usługach systemowych usługę AMD Processor Driver od problematycznego sterownika amdppm.sys,  Zatrzymaj ją i ustaw na ręczny i potem testuj. Jaki masz zasilacz i czy bios działa na ustawieniach domyślnych?

Link to post
Share on other sites

Ok, jutro sprubuję potestowactym programem po pracy. Zasilacz BeQuiet Straight Power 10 500W. Obecnie bios na def. ustawieniach, wcześniej tylko XMP dla pamięci k krzywe wentylatorów zmieniłem.

 

Ed/ W usługach nie mam "AMD Processor Driver"

Edytowane przez sznib
Link to post
Share on other sites

No niestety, ale na def. ustawieniach (2400mhz) też są BSODy.


 

 

Sprawdź jeszcze dysk z wiesza poleceń chkdsk i możesz również użyć narzędzia DISM: https://support.micr...em-file-checker

 

Nie pomogło. Przed chwilą podczas oglądania filmu:

Crash Dump Analysis

Crash dumps are enabled on your computer.

Crash dump directories:
C:\Windows
C:\Windows\Minidump

On Wed 04.12.2019 21:12:10 your computer crashed or a problem was reported
crash dump file: C:\Windows\Minidump\120419-10328-01.dmp
This was probably caused by the following module: amdppm.sys (0xFFFFF80568603F9D)
Bugcheck code: 0x1E (0xFFFFFFFFC0000096, 0xFFFFF80568603F9D, 0x0, 0x0)
Error: KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED
file path: C:\Windows\system32\drivers\amdppm.sys
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: Processor Device Driver
Bug check description: This indicates that a kernel-mode program generated an exception which the error handler did not catch.
This might be a case of memory corruption. This may be because of a hardware issue such as faulty RAM, overheating (thermal issue) or because of a buggy driver.
The crash took place in a Microsoft module. Your system configuration may be incorrect. Possibly this problem is caused by another driver on your system that cannot be identified at this time.



On Wed 04.12.2019 21:12:10 your computer crashed or a problem was reported
crash dump file: C:\Windows\MEMORY.DMP
This was probably caused by the following module: amdppm.sys (0xFFFFF80568603F9D)
Bugcheck code: 0x1E (0xFFFFFFFFC0000096, 0xFFFFF80568603F9D, 0x0, 0x0)
Error: KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED
file path: C:\Windows\system32\drivers\amdppm.sys
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: Processor Device Driver
Bug check description: This indicates that a kernel-mode program generated an exception which the error handler did not catch.
This might be a case of memory corruption. This may be because of a hardware issue such as faulty RAM, overheating (thermal issue) or because of a buggy driver.
The crash took place in a Microsoft module. Your system configuration may be incorrect. Possibly this problem is caused by another driver on your system that cannot be identified at this time.

Link to post
Share on other sites
reinstalowałem drivery chipsetu i grafiki

Cały czas w błędach bierze udział amdppm.sys spróbuj odinstalować całkowicie sterownik grafiki w Menedżerze Urządzeń z zaznaczoną opcją Usuń oprogramowanie tego urządzenia. Uruchom PC ponownie i poczekaj na działanie systemu. Jak nie zgłosi instalacji sterownika grafiki to przejdź do Aktualizacji systemu i kliknij Sprawdź. Jak poinformuje o dostępnym sterowniku to pozwól na instalację. Przetestuj na tym sterowniku.

 Wrzuć na jakiś hosting plik dmp. z lokalizacji  C:\Windows\Minidump\120419-10328-01.dmp

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Rano znalazłem ten wątek:

https://www.overclock.net/forum/11-amd-motherboards/1626011-my-experience-asus-prime-x370-pro-941.html

gdzie użytkownik Fatboyslimerr zgłaszał identyczne problemy. Nawet podmiana ramu na inny nie pomogła. Natomiast pisał że system był stabilny przy sztywnym ustawieniu Vcore. Potem zaś pisał że ustawił offset na +0.1125V i system miał stabilny. Tak więc ustawiłem tak w biosie i jak na razie (tfu, tfu) bez bluescreenów.

Link to post
Share on other sites

Sporo zabawy z tym Ryzen 3600 ciężko dobrać do nich działające poprawnie pamięci a teraz jeszcze problemy ze stabilnym działaniem z ustawionym Vcore na Auto. Możliwe że to kwestia samej płyty(bios) ale takie kwiatki nie powinny się zdarzać, wszystko ma działać od razu po wyjęciu z pudełka a nie że klient sam musi szukać rozwiązań problemu w internecie. Nie po to wydajemy spore pieniądze żeby później gmerać w sprzęcie i męczyć się w poszukiwaniu stabilności, o to ma zadbać producent. Sprzęt ma cieszyć a nie wk..rzać łagodnie ujmując. Ja bym napisał do supportu żeby dać im do myślenia bo te mega corpo popadają w samozachwyt a tak dobrze jak piszą to nie jest.   

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Zwłaszcza że Ryzen 3600 na tym mobo jest obsługiwany od biosa 4801, także wyszło potem jeszcze 4 biosy i takie kwiatki. Co więcej dokopanie się do tej informacji zajęło mi trochę czasu. Mam tylko nadzieję że podbicie VCore pomoże i system będzie stabilny. Na razie siedzę w robocie, wieczorem ciąg dalszy testów.

Link to post
Share on other sites

To jest poronione, wydać około 2 tysięcy PLN na podzespoły bazowe i wykonywać sztuki aby sprzęt działał, co powinien robić na ustawieniach domyślnych z palcem w nosie. To jak kupić np Volvo i pchać co by jechało. Podziękowałbym z takie kwiatki i sprzęt do zwrotu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...